Skocz do zawartości
Michał28

Sump obok akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W najbliższym czasie zamierzam przejść z 90l na 400l. 

Akwarium będzie w ścianie z widoczną tylko przednią szybą. Całe akwarium będzie stało w innym pomieszczeniu które nie wymaga jakieś wielkiej estetyki co daje mi dużo możliwości.

Zastanawiam się czy sump postawić obok akwarium będę miał lepszy dostęp, mniejsze straty na pompie obiegowej.

Tylko nie wiem jak rozwiązać spływ wody z akwarium do sumpa. Myślałem nad wycięciem w bocznej szybie miejsce na grzebień,  ale co dalej? 

Czy miał ktoś takie rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Michał28 napisał:

Myślałem nad wycięciem w bocznej szybie miejsce na grzebień,  ale co dalej?

później komin, i z komina rury do sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.za kilkanascie dni takze ruszam z podobnym projektem.Akwa i sump beda wlasnie na tym samym poziomie-beda jednak oba zborniki tworzyc "prawa " Lke.Pomiedzy obu akwariami jest kilka cm roznicy wysokosci celem grawitacyjnego splywu dosc szerokim "gardlem" .Zrzut wody bedzie tworzyc cos ala "balkonik" .Zalezy mi aby splyw wody byl bezglosny a zarazem Dynamiczny-nie bedzie srubunkow ograniczajacych przeplyw wody.Zalet dwoch akwarii na tym samym poziomie o ILE ma sie ku temu sposobnosc jest naprawde Wiele.Obiegowka przetacza wode bez strat na podnoszeniu do gory,mam wszystko pod reka,bez kleczenia,obsluga bedzie naprawde prb piszosta.Michal jak chcesz to dzwon[739460315] lub pisz tu jesli masz jakies pytania,pozdrawiam i sorki pewnie za wiele bledow


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z boku zrobic wycięcie w szybie na grzebień i dokleić komin ? 

A czy ktoś mi moze powiedzieć jaki szeroki musi byc grzebien na pojemność akwarium 400l. zeby spływ byl odpowiedni? Bok akwarium bedzie miał szerokość 60cm. No i ile cm od górnej krawędzi musi byc wycięcie na grzebien powiedzmy ze tafla wody bedzie okolo 3cm od gory? 

 

Grzegorz.p jutro zadzwonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że śrubunek oznacza możliwosć wstawienia zaworu, więc regulacji ilości spadającej wody, swobodny, nieograniczony zrzut prawie zawsze oznacza hałas.. Albo kombinacje alpejskie :) Przemyśl temat dokładnie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w internetach gdzieś był kalkulator do grzebienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Michał28 napisał:

Czyli z boku zrobic wycięcie w szybie na grzebień i dokleić komin ? 

A czy ktoś mi moze powiedzieć jaki szeroki musi byc grzebien na pojemność akwarium 400l. zeby spływ byl odpowiedni? Bok akwarium bedzie miał szerokość 60cm. No i ile cm od górnej krawędzi musi byc wycięcie na grzebien powiedzmy ze tafla wody bedzie okolo 3cm od gory? 

 

Grzegorz.p jutro zadzwonie

http://reefcentral.com/calc/drain.php masz linka 


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał z Białki ma/miał podobne rozwiązanie - przelew przez ścianę do sumpa stojącego za ścianą.

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.