Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zakładam swoją pierwszą solniczkę. 350 L plus sump. 34 kg skały. moja wiedza na temat akwarium morskiego jest obecnie mierna. czytam fora i podpowiedzi. Przyszedł jednak czas na start. jutro mam zamiar zacząć układać skale i powoli startować. Powiedzcie mi po kolei jak mam działać w czasie dojrzewania zbiornika. zakupiłem bakterie. tylko nie wiem czy odrazy mam włączać odpieniacz, czy coś mam już wkładać do sumpa jeżeli chodzi o ceramikę albo coś innego. ile czasu ma być włączone światło. Podpowiedzcie proszę co jeszcze muszę robić czy coś dokupić dodać żeby nie popełnić jakiegoś błędu. kiedy pierwsze życie i ewentualnie jakie? za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dział ''dla nowicjuszy'' od a-z i będziesz wiedział. Ja swoje zalałem miesiąc temu i jakoś daję radę.Dodam że też jest to moja pierwsza solniczka 375l i nigdy wcześniej nic na ten temat nie wiedziałem( po za tym że jest to akwa ze słoną wodą:-), sam ten dział czytałem ze trzy razy bo po pierwszym nie wiele zapamiętałem, ale takich pytań jak masz ty czy ja było już tu mnóstwo i dlatego zrobili ten dział i  trzeba dużo czytać , dasz radę.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest temat rzeka. Zakładanie, początek, dojrzewanie. Tu jest bardzo dużo pytań. Ciężki jest odpowiedzieć na wszystkie. Pytania są różne jak różne są systemy, które zakładamy. Nie ma jednakowych. Więc dużo czytaj. Jeśli coś nie zrozumiesz pytaj. Może ktoś w okolicy mam ocean. Skontaktuj się z nim. Możesz też pisać do mnie lub dzwonić. Postaram się pomóc. Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.