Skocz do zawartości
sith114

"Hydra 64" w odmianie DIY.

Rekomendowane odpowiedzi

Elektryka powoli zaczyna nabierać finalnego kształtu:

Tm98x2q.jpg

VTsDcMu.jpg

ZD9eCYq.jpg

 

W sumie byłem w szoku za 4 przeloty w lokalnym "elektryku" zapłaciłem 4zł 20 groszy u żabojadów w Castoramie wydoiliby ze mnie z 35 albo i 40 zł. Bo nie dość ze na sztuce maja przebitkę x4 to jeszcze sprzedają komplety po 5 sztuk. Warto jednak wspierać lokalnie naszych przedsiębiorców. Denerwuję mnie ten patent z kondensatorami, żeby ograniczyć piszczenie driverów. Niby Magu o tym informuje jak się człowiek dopytuję, a miejsca na płytce nie ma i trzeba uskuteczniać patenty z wtykaniem kondensatorów w złącza razem z kablem... Zastanawiam się czy ich nie wywalić i liczyć na to, że jak obudowa będzie zamknięta to piszczenia nie będzie słychać.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to u mnie z obudowa było słychać:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie pierwszy poważny błąd lampa niezabezpieczona leżąca nisko. Zbiera się osad. Jedna ścieżka już cała zeżarta. Myślę czym zebrać ten osad tak żeby się go pozbyć...
Wodą no to raczej słabo przy elektronice potem zostają jakieś alkohole w stylu acetonu czy jakiegoś izopropanolu. Pytanie czy taki alkohol + osad ze słonej wody tylko nie przyśpieszy procesów utleniania. Ogólnie jestem zły na samego siebie chciałem dobrze (czyli jak najszybciej zacząć świecić sensowną mocą), ale dużo na głowię + pośpiech i zabrakło chwili żeby podwiesić lampę. Już pomijam kwestie braku obudowy czy jakiejś osłony od dołu z plexi. Najgorszy jest fakt, ze jak lampa przestanie działać to jestem w d*pie... zostaje mi tylko jebao które nie ma nawet 50W lub spuścić wodę i zwijać biznes.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Hanatek napisał:

Hej. I jak lampa? Udało Ci się jakoś ją oczyścić?

Tak, udało woda ro, alkohol i powolna mozolna praca ;) potem poprawa lutów i zabezpieczenie wszystkiego lakierem i powieszenie lampy na docelowej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę [emoji123] szkoda byłoby zaniechać takiego projektu, przez taka pierdołe [emoji28]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Hanatek napisał:

Bardzo się cieszę emoji123.png szkoda byłoby zaniechać takiego projektu, przez taka pierdołe emoji28.png

To i tak dalej wersja beta :P Pewnie coś tam będę kombinował pytanie czy z własnej woli czy z przymusu ;)

W sumie przydałaby się mała edycja 1 posta i udostępnić schemat płytki ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie żeby coś podziałać dalej z lampą na pewno ruszę na dniach ten temat:

 

Jako, że miałem w rękach kessila, a niedługo będę miał w sumie po ręką u kolegi ;) To mam pewien pomysł jak połączyć mój setup ledów z optyką jak kessil ;)

wlgA7qN.png

 

Uprzedzam to wstępny zarys dlatego nie ma ścieżek etc jak ruszę z tematem to najpierw dobiorę optykę, a potem zajmę się projektem ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.