Skocz do zawartości
Arek77

Wymiana kostki lipowej w odpieniaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odpieniacz na koskę lipową typu  miniflotor. Odpieniacz działa już ponad dwa miesiące. Wg mnie przez ten czas ilość i jakość bąbelków powietrza jest taka sama. Raz w tygodniu wylewam ok 150 -200 ml urobku. 

Na forach często jest napisane że kostkę powinno wymieniać się raz w miesiącu. 

Mam pytanie do osób mających podobnego typu pienidełka - po czym poznać, że kostka jest do wymiany? Wymieniać bez względu na jakość piany co miesiąc czy dopiero jak zauważe zmianę w działaniu odpieniacza? I jeszcze na czym będzie polegać  ta zmiana - grubsze bąbelki? Mniejsza ich ilość?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kostka kostce nierówna - jedne są lepsze inne gorsze - patrzysz sam i oceniasz czy już do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre kostki to aqua medica. Gdy są do wymiany, nie tworzą po prostu dobrej piany :D. Pęcherzyki powietrza są za duże. Nie pamiętam co robiłem by wydłużyć ich działanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pawellb napisał:

Bardzo dobre kostki to aqua medica

No mi na dzień dobry pękła taka kostka. Ale spoko, pewnie zaraz ogarną własną produkcję:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Słony leszcz napisał:

No mi na dzień dobry pękła taka kostka. Ale spoko, pewnie zaraz ogarną własną produkcję:-)

Długo im to zajmie, miałem taką samą sytuacje, ale 6 lat temu jak jeszcze odpieniacz ze strzykawek miałem :rofl:


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nexor4 napisał:

Długo im to zajmie, miałem taką samą sytuacje, ale 6 lat temu jak jeszcze odpieniacz ze strzykawek miałem :rofl:

Grunt że napowietrza. A z własna produkcją to na poważnie. Lipy ci u nas dostatek, a te kostki AM to zwykły kawałek drewna lipowego  z "dziurką".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem po czym poznać, że kostka do wymiany. Wykrakałem sobie wymianę kostki. W ciągu dwóch dni, zamiast drobnych bąbelków ( mgiełka) pojawiły się większe i pękały zaraz po zetknięciu się z powierzchnią (prawie nie tworzyły piany). Powyższe info tak dla potomności jak by ktoś też kiedyś się nad tym zastanawiał.

Dzięki wszystkim za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.