Skocz do zawartości
Szymon

Wyjazd do Safagi - 9 pazdziernik 2007

Rekomendowane odpowiedzi

ogłaszam wszem i wobec że Grzesiu był grzeczny -jak zawsze :-).dla odmiany całą drogę rozmawialiśmy poważnie o życiu,żeby nie zasnąć,i planowaliśmy kolejną wyprawę oraz podziwialiśmy polską jesień,która po pustynnych krajobrazach egiptu robi wrażenie:-)

Rybciu,dla Ciebie buziak,tam gdzie lubisz najbardziej...

żabcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybcia to tak tylko jako maly zadatek wrzucilismy, ludzie w postach domagali sie zdjec, jak moglem im odmowic? :D Zdjec jest jeszcze pare tysiecy :D A poza tym zdjecia z drugiego posta sa troche obrobione, korekcja tonalna i takie tam.... :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze foty sie posypały to i ja dam kolejne fotostory :D

818-n_pic 138.jpg

my z Oli z powodu mojego dziurawego ucha mogliśmy tylko snurkować

818-n_pic 283.jpg

wiec ogladalismy wielkie jak autobusy poritesy

818-n_pic 289.jpg

ponad 3m acropory

818-n_pic 127.jpg

urządziliśmy rybom "akcję pajacyk"

818-n_pic 302.jpg

pogoniliśmy płaszczkę

818-n_pic 380.jpg

i skrzydlicę

818-n_pic 624.jpg

sohal nie dal sie pogonic

818-n_pic 613.jpg

spotkalismy tez cudownie ocalona od Szymona rogatnice

818-n_pic 280.jpg

i jej 80cm kolezanke ktora pewnie na szymona polowała

818-n_pic 143.jpg

endrju w tym czasie poznawał tajniki intro

818-n_pic 144.jpg

tak jak i druga nasza foka - szymon

818-n_pic 102.jpg

i tez pare zwierzakow widzieli

818-n_pic 145.jpg

818-n_pic 228.jpg

818-n_pic 229.jpg

818-n_pic 284.jpg

818-n_pic 290.jpg

818-n_pic 633.jpg

818-n_pic 018.jpg

818-n_img_0004.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Rybcia prosil zeby nie wrzucac nieobrobionych zdjec...... :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

818-n_pic 493.jpg

podczas gdy chłopaki zajeli się puszczaniem bąbelków pod wodą i upijaniem siatkarza, ja, oli i grzesiek kopneliśmy się na 2 dni do Kairu oglądać klinicznie czyste egipskie krajobrazy

818-n_pic 544.jpg

zaparkowane fury pod sklepem osiedlowym

818-n_pic 605.jpg

i supermarkety

818-n_pic 339.jpg

grzesiu prawie sie nawrocil na islam w meczecie alabastrowym, jednak gdy dowiedzial sie ze muzulmanie nie moga pic %%% to sie odwrócił spowrotem :D

818-n_pic 411.jpg

wieczorem zobaczylismy pokaz sound & light show pod piramidami

818-n_pic 434.jpg

a w dzien zwiedzalismy piramidy z zewnatrz

818-n_pic 528.jpg

818-n_pic 567.jpg

i w srodku (fotki robione na dżejmsa bonda)

818-m_pic 480.jpg

pocałowaliśmy sfinxa

818-n_pic 541.jpg

a zeby nie bylo mało akwarystycznie to znalezlismy dowod ze faraonowie mieli baniaki morskie w piramidach - musiały być spore sądzac po ilosci kalkwasser jaka rozrabiali :D

818-m_pic 588.jpg

grzesiek jak zobaczyl gaje palmowe z daktylami to chciał płynąć do nich wpław przez ten zasyfiony nil

818-m_pic 591.jpg

ale znalezlismy mu dorodną głązkę na naszej stronie nilu i dał się przekonać :D

@maniac - o przepraszam ja swoje obrobilem w fotoszopie, zgodnie z zaleceniem narzeczonej szymka :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D, ale supermarket mają za***isty

akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

supermarket jak supermarket ale jaki mają sklep z morszczyzną :D

818-m_pic 032.jpg

dobra dam sie wykazac innym we wklejaniu fotek


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dodam jako ostatni parę fotek. Z wyjazdu nurkowego zrobił się wyjazd rozrywkowy i z powodu "niedowładu" rąk wiele fajnych zdjęć wyszło nieostrych. Dodatkowo były przygody z wyczerpanymi akumulatorami - bo po co sobie takimi drobnostkami jak ładowanie aku. głowę zawracać :D mieliśmy inne ciekawsze rzeczy do roboty :D, a jeszcze przygoda z szalonym francuskim instruktorem, który miał wszystko gdzieś i doprowadził m.in. do tego, że nie wyszło Szymkowi zdjęcie z żółwiem - bo jak ktoś nie ma powietrza to ciężko się robi foty :D

1135-10.jpg

1135-13.jpg

1135-14.jpg

1135-5.jpg

1135-6.jpg

1135-7.jpg

1135-8.jpg

1135-9.jpg


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cała wasza relacja z wyprawy powala na nogi ale te zdjęcie sohala to już przegięcie :D.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam na foty z fotoradarów :D ciekaw jestem waszych min :D

a tak na prawdę to super zabawę mieliście :D u naszych "śniadych" braci egipcjan.

Tylko mnie interesuje jak SMK cykał tą skrzydlicę z jak bliska ? bo ja do żadenj nie odwazyłem się podpłynąc na mniej niż 1m :D

a i jaka duża była płaszczka - nie dało by sie byście focili od razu z linijką jako skalą :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mierzenia niektórzy mają awersję :D

Płaszczka którą ja spotkałem miała z 120cm tak na oko, ta rebcia z nurkowania nie wiem ale też wygląda podobnie. W lagunie było ich sporo - sam na jednym snorklinku naliczyłem ze 4.

Skrzydlicę cyknąłem z bardzo bliska bo na snorklingu płyneliśmy w lagunie dosłownie w ławicy tysięcy maluteńskich rybek (od 1 - 2cm) i 3 skrzydlice po prostu sobie na nie urządziły polowanko. Sęk w tym że przez te ryby nie było skrzydlic widać i się zoriętowałem że na nią płynę ok pół metra od skrzydlicy. Na szczęście skrzydlica była bardziej czujna i zaczeła się oddalać szybciej.

Sohali było pełno na rafie przyhotelowej więc fotek trochę im narobiłem z bardzo bliska, choć w końcu jeden się zirytował i się nastroszył, to sobie odpłynąłem.

Wyjazd był naprawdę niespodziewanie rewelacyjny. Jedyny zgrzyt jaki wyszedł to że siatkarz trafił do hotelu odległego o 30km od nas, kompletnie z drugiej strony Safagi, za co go niezmiernie przepraszam,a wynikło to z tego że w nakładce na google earth z zaznaczonymi hotelami na której pracujemy jest ten hotel zle zaznaczony. Jednak po imprezie z chłopakami podczas naszego pobytu w Kairze chyba stwierdził że nie wyszło tak tragicznie bo inaczej chłopaki zapili by go na śmierć :D.

Siatkarz przed chwilą odpisał SMSa że wszystko zrekompensowały nurkowania i że na ponad 100 nurkowań czegoś takiego nie widział. Za 2 dni się dowiemy coż takiego tam zobaczył. Może syreny :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:drinkTo ja poproszę jeszcze o fotkę zalanego Aquamaniaca

Andrzejek nie obrazisz się chyba, co? :D


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniac nie pijący

...żartowałem :D

Jednak robił angielskie wyjście gdy przesadził z %%% i nie dał sobie fotek takich zrobić :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietne slowa Maniaca, ktory przyszedl po poludniu do naszego pokoju, ze skrzywiona mina, trzymajac sie za brzuch, smiertelnie powaznie: "co mnie dzis podkusilo, zeby nie pic wodki". :D


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo urlopowicze,

Tymi fotkami zachęciliście mnie na ten Egipt :D więc wyjazd już niemal pewny :D

Wiadomo, niema jak we większym gronie, wiec mam nadzieje ze powtórzycie odyseje :D

Hymmm co do zgrzytów, najważniejsze że dolecieliście :D – pozdrawiam SMK :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lepiej mi wychodzi przed Alco czy po :D:):D ale nam się wątek rozkręcił :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybcia, mnie nie ma a Ty juz mi rogi przyprawiasz, buuuuuuu......:D


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Szymek - to pewnie chodziło o taki bełkot pijacki lub mruczenie jak byłem smarowany po słoneczku ostatniego dnia :D

Lepiej pisz kiedy mnie z mamą poznasz :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz cie widziala, powiedziala, ze trzeba bedzie zrobic ci depilacje, bo w rodzinie cie nie pokazemy, ale tak ogolnie luz


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.