Skocz do zawartości
Szymon

Wyjazd do Safagi - 9 pazdziernik 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Marek - co racja to racja :p

Wczoraj jak powiedzialem ze musimy sie spakowac w jedna duza walizke bo sie nie zmiescimy do auta to sie prawie poryczała (nie wyliczając epitetów pod kątem auta które to kupiłem bo jestem niepoważny i niepraktyczny) i musiałem dylac do auta z pusta walizka i robic przymiarke. Cale szczescie myliłem sie i wejdzie jeszcze moja mała walizka jak nic :p

Choc w sumie to nie wiem czy to takie szczescie bo i tak ja bede musial dylac z dwoma walizkami po tej pustyni.

Marek ty tam nie zapomnij wziąć telefonu żebyśmy mieli jak cie odnaleźć wśród tego bajzlu egipskiego :p


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdaszaczam wam i tyle ze sobie jedziecie ale mnie moje kobiety nie puszczaja szkoda bo znajac Szymona to bedzie zabawowo, kutrwa a jak do mnie wpadniesz po drodze to sie do ciebie nie odzywam pijaku jeden


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik to co Ty przezyles to jest nic: my przed wyjazdem do Egiptu spedzamy jeszcze ladnych pare dni w Polsce, co sie wiaze z zabraniem cieplych rzeczy, prezentow dla rodziny itp... tak wiec pakowalismy sie rowny tydzien co chwila wazac bagaz. W rezultacie obie walizki wazyly dokladnie 20kg. i nie zabralismy wszystkiego co chcielismy.

Dodatkowo od kiedy jestem w Polsce to nie mialem jeszcze okazji zeby wytrzezwiec, caly czas banka :p Kocham ten kraj :p


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale wam zazdroszczę :p


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - ze co ja:)

Aquamaniac - w Egipcie wcale gorzej nie bedzie;) Pozdrowki i do zobaczenia jutro!!


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grrrrr - oczywiście zostawiłem sobie podmianę na koniec, rano wsypałem sól na oko 15 kubeczków soli na 100L. Zakłądając że szklanka może mieć 250ml a sie nie sypie pełny kubek to powinno być akurat na 1,025 (tak zawsze robie i jest ok)

Właśnie teraz o 20:00 przyszedłem do biura zrobić szybką podmiankę, wylałem 100L starej wody z akwa i zmierzyłęm zasolenie w beczce refraktometrem a tu 1,035!!! I teraz jestem w d*pie, bo nie mam wody w akwa ani wody z RO. Leje się to jak krew z nosa i chyba bede musiał o 2:00 w nocy przyjść. Zakłądając że o 8:00 zwijam się do Rebcia w 600km drogę to nie wygląda to wesoło. Ciekaw jestem co mnie jeszcze czeka - jak znam życie to o 2:00 w nocy okaże się że pompa nie chce zastartować i chyba zabiore baniak ze sobą do Egiptu.

A k...a miałem to zrobić w sobote to nieeeee. Do 20:00 nadrabiałem zaległości w biurze a potem położyłem się przed TV i odłożyłem podmianę na dziś. Taki stary a taki głupi (no może nie taki stary ale na pewno głupi).


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji znalazłem fajny kalkulator akwarystyczny (wersja germańska i inglisz)

http://www.mathgame.de/RiffACalc.htm

mozna sobie nawet rodzaj soli wybrać itp itd. Kalkulator twierdzi że potrzebuje 30L wody dolać, przy obecnej prędkości z jaką sączy mi się woda z RO (1,5L / 13min) bede musiał się pojawić za 4h, czyli mniej więcej o 1 w nocy. Pierdziele to, ile się naleje do 12 tyle się naleje, reszta będzie kranówy.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmiana zrobiona - obylo sie bez kranówy :p

do zobaczenia za pare godzin :p


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kawał drogi i oby szeroka ona była oraz w miarę pusta :p - czekamy :p


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedzimy u rebcia i "leczymy" sie przed klatwa faraona wudzitsu :D

jest wesolo

akwarium rebcia bardzo ladne - gratuluje :D

Lece pic dalej z chlopakami, pozdrawiam


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również życzę wspaniałej wycieczki i podwodnych "podnieceń" :D.

Pozdrawiam Roamn


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ekipie to nie wiem czy morze zobaczą w tym egipcie :drink :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabierzcie wędki:D

Pozdrawiam


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielką niechęcią musiałem pożegnać się z szanowną ekipą morszczaków :D

Powodzenia i miłych przeżyć nad i pod wodą.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

nie pisalismy wczesniej bo ciezko tu wytrzezwiec :D

ekipa fajna, lepiej byc nie moglo. mamy na razie problem z nurkowaniem bo tu wszystko zajete (jakis wyjazd grupowy ze sklepow "Zabka"), ale za to posnorklowalismy na wyspie tobia i na rafie hotelowej

pilnujcie sie bo czytamy forum :D

wedle zyczenia fotki :D- WSZYSTKIE ze snorklowania, jeszcze nie nurkowalismy

IMG_3093.jpg

Ekipa u Rebcia

IMG_3156.jpg

przed wyjazdem na Tobie

IMG_3159.jpg

Intymna sytuacja :D (nocami smyraja sie nie tylko po plecach pewnie)

IMG_0084.jpg

Szymon morderca morskiego zycia pozdrawia Ewe

IMG_0073.jpg

aquamaniac snorkluje

IMG_3174.jpg

Szymon szuka kolejnej rogatnicy na kolacje

IMG_3154.jpg

kawalek rafy hotelowej

IMG_3131.jpg

metrowy naso na rafie hotelowej (jeden z kilku)

IMG_3142.jpg

cos

IMG_3139.jpg

drugi cos i smieszne glony w tle

IMG_3137.jpg

ogorek morski :D

IMG_3258.jpg

pocztowkowe zdjecie z Tobii

IMG_0062.jpg

standardowy widok :D

IMG_3275.jpg

...i dalej to samo...

IMG_3177.jpg

"sledzie"

IMG_3172.jpg

kolejna zupa rybna

IMG_3222.jpg

...i takie tam :D

pozdrawiamy - jak sie nie zapijemy na smierc to morze w marcu odwiedzimy marsa alam - kto wie.

Co do pogody to tak jak w Polsce - 34stopnie, woda 27st, zywe "akwaria morskie" dookla - standard :D

ciag dalszy zdjec nastapi jak wrocimy z nurkowania

P.S. aquamaniac slabo trzymal kciuki za moja blone i niestety nie jestem uszna dziewica i woda sie leje wiec nie moge nurkowac :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas tez fajna pogoda. W nocy jeszcze cieplo: 8°. Mozna fajnie pospacerowac po pracy...Chodzimy w butach, mimo ze piasek wcale nie jest az taki goracy.

Wczoraj jak wracalem z pracy to widzialem kilku Murzynow (bylo jeszcze szaro).

Fajnie macie! Trzymajcie sie zdrowo. Ile osob liczy cala Wasza grupa?.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stani a w ktorym rzedzie maja liczyc?:D:D:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak jeszcze przyślą zdjęcia to mnie chyba szlak trafi, tak im zazdroszczę!.

Pozdrawiam wszystkich

Adam

P.S.

No i trafił!!!!!.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba możemy już wpisywać kto co chce i co mają przywieźć

Rozumiem, że mamy wybierać z tego co widać na fotkach :D

Na początek zamawiam wiaderko piasku :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poznałem Szymona, Remika, Grzegorza znam, a który to AquaManiac :D, tylko nie mówcie mi że to ten zielony co leży na plaży:D

aha, uważajcie na Grzegorza on lubi wycierać plecy , jak "nurkowałem" kiedyś w jego 1500 lit to on.......:D.

Pozdrawiam


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman ja chętnie poczekam aż skończysz powyższą wypowiedź :D

Chłopaki bawcie się dobrze, ale na litość boską zainteresujcie się choć trochę rafą ...dla zwykłej przyzwoitości, a nie tylko smarowanko plecków :kma, smarowanko gardła :drink, smarowanko plecków:kma, smarowanko gardła:drink :D

Obawiam sie o losy forum po Waszym powrocie, wtedy to już na bank nie podyskutujemy o naszym hobby, tylko kto z kim i dlaczego. Pamietajcie to sie zawsze zaczyna do pleców :D...Mimo pewnych zagrozeń i tak strasznie żałuję że mnie tam z Wami nie ma.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.