Skocz do zawartości
ronin000

Walka z valonia

Rekomendowane odpowiedzi

O kilku miesięcy walczę z tym glonem mam dwa mitraxy jednak jak valonia była tak jest, czyszczenie skał tylko niektórych nic nie daje nie mam możliwości wyczyszczenia wszystkich z racji że są obrośnięte koralami a valonia jest między nimi, ręczne obrywanie kończy się co kilka kulek rozwaloną kulką i defakto pogorszeniem problemu przez zarodniki. Czy są jakieś środki żeby się tego pozbyć, na dino podobno pomaga H2O2 może na to też pomoże ma ktoś jakieś doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że krab mitrax jest nieskuteczny.Ja miałem plagę valonii.Jeden krab zrobił porządek , że aż miło o tym wspomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnym sposobem jest załatwienie sobie wąskich rurek . Są takie o średnicy wężyków silikonowych i wtedy robisz coś na wzór podmiany zaciągasz wodę i zeskrobujesz od razu. Wyłączasz obieg i pomby nie nawet jak rozwalisz kulkę to ja zaciągasz wężykiem i to co wypuści poza akwarium.

Z resztą te twarde świeże kulki z tego co wiem nie rozsiewają zarodników bo nie są jeszcze dojrzałe. Tylko te miękkie , żółte i przezroczyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam  valonie praktycznie od początku i najlepszą bronią okazały się kraby percnony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, kupiłem wczoraj na ebay niestety tylko w stanach to mają Vibrant Liquid podobno działa na valonie, poczekam jak przyjdzie może pomoże, bo co oczyściłem to chwila i jest znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję Vibrant od początku marca po 3 tygodniach oprócz Valoni doszedł glon nitkowy z którym nigdy nie miałem problemów, albo to co otrzymałem to jakiś oszukany produkt albo po prostu nie działa a nawet pogarsza, ktoś może stosował ten specyfik u siebie i miał jakieś efekty. Stosuję tak jak zalecono na opakowaniu 1ml na 10 galonów raz w tygodniu.

Edytowane przez ronin000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję 1 ml na 10 galonów dwa razy w tygodniu od 6 tygodni i zostały resztki valoni, a było tego naprawdę dużo. Polecam więc zwiększyć częstotliwość i cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie to nabyc w Polsce


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kuracji Vibrantem dodałem jeszcze Flucofast i po tygodniu zostały tylko resztki valoni takie białe. Walka chyba wygrana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie valonię w ogromnych ilościach. Krab mitrax raczej się za nią nie bierze, albo robi to zbyt wolno. Akwarium 87 litrów wody. Czytałem że pokolce lubią jeść tego glona. Mam taki pomysł: wpuścić małą sztukę tak około 4-5 cm na jakiś czas, dopóki nie podrośnie i nie wyżre glonów, a później odsprzedać komuś z większym akwarium. Mała "Dory" by się nadawała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 10:48, Marcin P. napisał:

Mam u siebie valonię w ogromnych ilościach. Krab mitrax raczej się za nią nie bierze, albo robi to zbyt wolno. Akwarium 87 litrów wody. Czytałem że pokolce lubią jeść tego glona. Mam taki pomysł: wpuścić małą sztukę tak około 4-5 cm na jakiś czas, dopóki nie podrośnie i nie wyżre glonów, a później odsprzedać komuś z większym akwarium. Mała "Dory" by się nadawała?

borsuk raczej 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2020 o 21:35, gruffi napisał:

Ja stosuję 1 ml na 10 galonów dwa razy w tygodniu od 6 tygodni i zostały resztki valoni, a było tego naprawdę dużo. Polecam więc zwiększyć częstotliwość i cierpliwości.

Czy w instrukcji jest mowa o odpieniaczu. Mam kostkę bez odpieniacza. 

Kraby odpadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.