Skocz do zawartości

Marcin P.

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Imię
    Marcin
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Dzierzgoń
  • Akwarium
    96l Grzyby + LPS

Ostatnie wizyty

1 259 wyświetleń profilu
  1. Marcin P.

    61,25L Radom

    NR 1 to Favites Fascination. W JM jest sprzedawany jako Favia. Na Stronie WWC widnieje jako Favites i im bardziej ufam. Mam tego korala, jest nieziemski.
  2. Marcin P.

    Mariankowa Rafka

    Discosomy i ricordee rosną bardzo dobrze w cieniu.
  3. Refugium jest przereklamowane. Kradnie mikroelementy koralom. Filtr przepływowy też przerabiałem, trzeba to regularnie czyścić bo jak media zalepią się detrytusem to nutrienty rosną zamiast maleć. Lepiej wrzucić do sumpa porządne media filtracyjne i zamontować w nim dodatkowy cyrkulator żeby wir robiło. Nie ma co więcej kombinować.
  4. Odczepić można, gorzej będzie przyczepić. Można spróbować odkruszyć podstawkę dookoła grzybka, np. przecinakiem i młotkiem, zostawiając ten kawałek podstawki do którego grzybek przyrósł. Kawałek skałki łatwiej przykleić za pomocą kropelki czy innego kleju.
  5. Mi bardziej na dino/cyjano wygląda. Znając życie jak szybko przyszło tak szybko pójdzie.
  6. Wielkie dzięki za odpowiedź. W międzyczasie doczytałem, że hexa potrzebuje piasku do spania, a u mnie piasku brak. Zrobię tak jak kolega sugeruje. Na razie kupię garbika, a w momencie przesiadki dokupię jakąś rybkę. Jest szansa, że stres przesiadki przytemperuje tego złośnika.
  7. Witam. Jest sens wpuścić parasemę i hexatenię do 96 litrów? Wiem że obie ryby to bandziory, stąd pytanie , czy się pogodzą w takim litrażu. Na wiosnę/ lato planowana przesiadka na 150litrów jak korale podrosną. Myślałem żeby wpuścić je w tym samym czasie. W stresie może nie będzie takiej agresji.
  8. Mam podobną sytuację. Od kiedy zmieniłem trochę filtrację, NO3 poleciało z 3 do 0.2. Miękasy i LPSy zaczęły marudzić za to SPSy rosną lepiej. Też miałem taką caulerpę i wyrywałem ją na bieżąco. Od kiedy Azotany mi tak spadły, praktycznie zanikła.
  9. Niestety, oprócz korali także ryby mają osłabioną odporność w niedojrzałym zbiorniku. U mnie Magnifica jest całkowicie odporna na ospę, więc może i dekora przetrwa. Osobiście zalecałbym teraz z 1,5 miesiąca zrobić przerwy przed wpuszczeniem kolejnych ryb . W międzyczasie obserwować Dekorę. Jeśli pojawi się choć kropka na ciele, to odliczanie od nowa.
  10. Przecież w testach są niedobory, dlaczego Kolega zaprzestał dozowania? Nie dziwię się że caulastrea poszła pierwsza, po niej najszybciej widać niedobór jodu.
  11. To nie będzie wynik miarodajny. Większość fosforanów i azotanów w tej włókninie/skarpecie jest w postaci nierozpuszczalnych związków i uwięziona w komórkach bakteryjnych.
  12. Z tego co kojarzę Kolega posiada odpieniacz. Można zacząć od wyłączenia.
  13. Wracając do fosforu. Wnioski moje są takie, że fosfor usuwany jest z akwarium poprzez filtrację słupa wody: odpieniacz, glony, włóknina/ rolermat, odciąganie detrytusu. Natomiast w skale/mediach po osiągnięciu maksymalnej biomasy bakterii, fosfor nie jest już utylizowany.
  14. Też stawiam na biologię, nie mam odpieniacza, ale o zgrozo nie mam ani grama żywej skały, tylko life biofil i bloki maxspecta. Moje akwarium chyba nie wie że nie powinno już istnieć, a działa sobie na minimalnych nutrientach. Ps. wolę boże narodzenie
  15. Obieg azotu w akwa jest dla mnie dosyć jasny: amoniak->azotyny-> azotany-> denitryfikacja w warunkach beztlenowych ^ wolny azot wędruje poza akwarium. Nurtuje mnie natomiast obieg fosforu w akwarium. Cześć fosforu przyswajają bakterie,glony->organizmy wyższe(skorupiaki koralowce ryby) Fosfor nie ucieka nam do atmosfery, więc w pewnym momencie musi dojść do kumulacji. Czytałem tu na forum, że starsza skała potrafi mieć sporo fosforu w sobie w postaci fosforanu wapnia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.