Jump to content
Robert-reef

Co się dzieje z sinularią? Proszę o pomoc w identyfikacji problemu

Recommended Posts

Cześć.

W akwarium mam sinularie białe. W tym samym akwarium mam je umieszczone w kilku miejscach. Do niedawna rosły, polipowały wszystkie. Od kilku dni zauważyłem jedną umieszczoną w najwyższym punkcie akwarium, tuż pod lampą taki wygląd jak na zdjęciu poniżej. Pokryta jest brązowym nalotem, polipy schowane.

20200223_130223.jpg

Druga sinularia stoi niżej na pisku i jest wypolipowana mniej więcej tak jak była ta co teraz jest brązowa.

20200223_130232.jpg

Na trzecim zdjęciu sinularia, która stoi niedaleko tej, która dobrze rośnie, stoi ona też na piasku. Zaczyna pokrywać się brązowym nalotem.

20200223_130236.jpg

W akwarium nic nie zmieniałem, dziwne jest to że 3 te same sinularie, które do tej pory rosły dobrze wyglądają teraz każda  zupełnie inaczej.

Ogólnie na piasku zaczyna mi się brązowy nalot robić, obserwuje to może od miesiąca. Możliwe że muszę wymienić filtry RO, ale aktualnie brakuje mi czasu na ta robotę. Muszę przywieźć miernik DTS i sprawdzić wodę RO.

Edited by Robert-reef (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie to samo na swoich sinulariach, tyle że na moich zaczynało się wówczas dino a ja nie miałem o tym pojęcia do teraz. Kilka dni później miałem kosmos w baniaku... a zaczynało się właśnie na sinularii takim lekkim przybrązowieniem, potem poszło na szyby, a na końcu wlazło w skalę i piasek. Ale oczywiście nie straszę Cię, może to tylko zwykły glon. Przebadaj wodę. U mnie dino poszło zapewne po niewymienionych wkładach RO, woda nagle z dnia na dzień po podmiance znacząco się pogorszyła. Następnego dnia kupiłem nowe RODI, nawet nie bawiłem się w wymianę wkładów ani membrany czy tez żywicy, poprostu wymieniłem wszystko,  ale było za późno. 

788E4279-2465-467C-81A9-A1B0A7A04696.jpeg

Edited by Pikal (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.