Skocz do zawartości
Jagiekski

Ślimak nagoskrzelny czy płaziniec ??

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam pytanie ostatnio wyszło coś takiego w mojej solniczce.  To chyba slimak nagoskrzelny ale nie znalazłem w sieci takiego czarnego cudaka. Chyba że to płaziniec ale podobno to mało realne w akwa. 

Za wszystkie info z góry dziękuję 

20200320_215514_resize_92.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje że ślimak. Wirki z reguły mają kolor tego czym się odżywiają więc  się upodabniaja do podłoża na którym żyją

 

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Bartku i spotkał Pan kiedyś takiego ślimaka. Jest cały czarny wielkość 5 zł. W sieci nie znalazłem zdjęcia podobnego. Wszystkie slimaki nagoskrzelne których zdjecia sa w necie są kolorowe. Czy jest raczej gościem niechcianym czy moze sobie zostać  w akwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że to "Czarna Dorotka"   Dendrodoris nigra & Black dendrodoris, jak zawsze to bywa to specjalista pokarmowy,ten akurat ze znalezionych info smakuje się w gąbkach i jakiś glonach ale tego w jakich to już nie znalazłem. 

I mam pytanie skąd masz info że płazińce są mało realne w akwarium? Wątków dużo-szczególnie z tematem : Co to i co mi zabija.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że płazińce są mało realne w akwarium. 

Są prawdopodobnie w większości zbiorników.

Autor nie dał informacji ze coś ostatnio wprowadzał do akwarium lub że kupił skałę z importu, więc patrząc na czarną plamę zgadywałem że to nie wirek. Na zdjęciu (dość niewyraźnym zresztą) widać coś co przypomina czułki których wirki nie maja.

Ciało wiekszosci wirków jest prawie przezroczyste więc w zasadzie to co zjadaja jest widoczne w jego żołądku i powoduje że przyjmują kolor tego na czym żyją. Stąd na przykład wirki AEFW są niemalże niewidoczne.

Miałem kiedyś wirki wielkości około 3cm, ale były prawie niewidoczne dopóki się nie ruszały bo były upodobnione do koloru piasku.

@Jagiekski trudno powiedzieć bo nie wiadomo tak na prawdę co to jest i od kiedy jest w akwarium. Jeśli to specjalista pokarmowy to pewnie niedługo sam padnie.

Jak masz obawy to wrzuć do sumpa ale jeśli od dawna nic nie wprowadzales do akwarium i nie masz żadnych strat to ja bym dał kolesiowi szansę.

.

 

Sorki.... Teraz doczytałem że to nie było do mnie. ;) Jedno oko jeszcze się nie obudziło ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Stwór ma czułki i pełza jak ślimak. Jest cały czarny jego ciało nie jest przezroczyste. Zauważyłem go miesiąc temu. Na razie nie zauważyłem strat w zbiorniku wiec dam mu szanse. 

 

Dziękuję wszystkim za zabranie głosu.

20200301_153921_resize_40.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał płazińca to mam w słoiku już 5 sztuk odłowionych z mojego akwarium ,syn miał na biologie zabrać, a tu zajęcia zawieszone.  

Mam tego dziadostwa wysyp , odławiam zauważone okazy w nocy ,albo nad ranem, co jakiś czas pojawiają się nowe dranie, może ktoś zna naturalnego wroga ,bo ja jak narazie nic nie znalazłem.

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.