Skocz do zawartości
ziemny

Prosba o ocene testów Icp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbę o ocenę testów Icp marine lab , jest to pierwszy mój test z tej firmy do tej pory używałem testów triton . 

 

testy 1.PNG

testy 2.PNG

IMG_20200405_205736.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu wynika, że masz za niskie Kh i niedobór jodu, reszta wygląda ok.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kh to podejrzane jest raz że próbka badana jest pewnie z tydzień od pobrania dwa że mała hanka w domu pokazuje co innego . I troche mnie dziwi jen jod do tej pory w testacj tritona zawsze wychodził powyżej normy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzieś tu na forum wrzucił ktoś dzisiaj testy z dwóch różnych laboratorii i wyniki trochę rozjechane. Grunt że masz sumienie zaspokojine tym że taki test zrobiłeś ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, ziemny napisał:

I troche mnie dziwi jen jod do tej pory

Patrząc na magnez i wapń w kontekście zasolenia to raczej wyniki są prawdziwe. Jak patrzę na potas, stront to wnioskuje, że lejesz mikro? Masz refugium, bo żelazo niskie?

Ja też  ostatnio robiłem test i również wyszedł mi niski jod. Zacząłem dodatkowo go podawać i obserwowałem reakcję koralowców - zwiększyło się polipowanie i poprawił się kolor niebieski, co sugeruje, że jod rzeczywiście był niski.

Jak patrzę na zdjęcie Twoich koralowców to zielony jest trochę wyprany, co może wskazywać na niskie żelazo. Ponadto jakieś blade, prześwietlone te koralowce, może to tylko zdjęcie.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam refugium , w sumpie leży siporax i trochę skały ,leje tritona ogólnie akwarium bardzo bezobsługowe ,że tak napisze.Jutro postaram się zrobić jakieś ładne zdjęcie oddające kolory . Bardzo fajne podpowiedzi dokładnie oto mi chodziło.

Edytowane przez ziemny (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ziemny napisał:

Nie mam refugium , w sumpie leży siporax i trochę skały ,leje tritona ogólnie akwarium bardzo bezobsługowe ,że tak napisze.

Robisz podmiany? Bo mi takie wyniki wychodziły kiedy nie podmieniałem solanki na samym początku aby ustalić docelowe dozowanie. Do powyższych porad dołączył bym dozowanie siarki (ona pierwsza się wysypuje kiedy nie podmieniamy solanki). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podmian z reguły  nie robię gdyż akwa prowadzę metodą tritona , co miesiąc podmienam  węgiel i phosphate minus . W momencie kiedy widzę że coś się dzieje wtedy   10 % wody . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.