Skocz do zawartości
Pikal

Zagadka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

akwarium po przeprowadzce od stycznia, potem burzliwe dojrzewanie plus dino, terapia wodą utlenioną bez rezultatu niedawno zakończona, nadal walka z dino, tym razem tylko bakterie i czas... tydzień temu wlane bakterie Microbe Lift Special blend, dziś  wlalem około 3 h temu Nite out II i tu zagadka:

 

amoniak ok. 0,25 (i tu ze względu bezpieczeństwa podałem Sera Toxivec na nh3-4 i NO2 po zrobieniu wszystkich testów) krewetka nie dała rady,

ph 8,0

NO2 - 0 ( czy po 3h po nite out II mogło spaść do zera?)

NO3 - 1,5 mg/L

PO4 - ok. 1 ppm

o co tu chodzi? Potrafi ktoś to wytłumaczyć skąd ten amoniak?

Czy przy odpieniaczu Tunze 9012 do akwariów 300l+  (Mój litraz 112l ) mogę go odpalać teraz na 24h/dobę ?


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, sam sobie kuku zrobiles jak ja na poczatku, rozwaliles cala biologie woda utleniona. Lej bakterie i zaciemnij akwarium na conajmniej 3 dni a potem powoli wlaczaj oswietlenie. Mozesz wspomoc sie nopoxem zbije ci po4 i pomoze odbudowac flore bakteryjna tylko nie za duzo 2ml na dobe. Odpieniacza nie wylaczaj musi wyciagnac wszystko co zabiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vunpepic, założeniem moim było rozwalenie biologii, przy okazji czegoś czego nie chcę w akwarium, póki co walka z dino trwała bez podawania utlenionej przez przeszło 4 miesiące wiec biologia tak czy inaczej stabilna nie była, i nie zanosiło się na ustabilizowanie. Przy podawaniu wody utlenionej nie ma co liczyć na zabijanie złych bakterii a pozostawienie dobrych. Tak więc nie odpowiedziałeś na pytanie. Uświadomienie mnie że rozwaliłem biologię nic nie wniosło.


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Pikal napisał:

Potrafi ktoś to wytłumaczyć skąd ten amoniak?

A jaką masz obsadę zwierzęcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal

hexa 

2x błazny 

babka

borsuk L


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikal, nie zrozumiales odpowiedzi. Jak biologia nie dziala to nie ma co przerabiac amoniaku dlatego jest wykrywalny. Powinienes dazyc do stabilizacji systemu a nie rozwalaniu biologi bo bedziesz walczyl z dino, glonami i wszystkimi plagami cala wiecznosc.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, vunpepic napisał:

Pikal, nie zrozumiales odpowiedzi. Jak biologia nie dziala to nie ma co przerabiac amoniaku dlatego jest wykrywalny. Powinienes dazyc do stabilizacji systemu a nie rozwalaniu biologi bo bedziesz walczyl z dino, glonami i wszystkimi plagami cala wiecznosc.  

Stosowałem absorber uzdatniacz na amoniak, zrezygnowałem z niego po tygodniu stosowania bakterii Special blend i nite out II, tydzień powinien wystarczyć a nie wystarczył, druga sprawa to taka, że walker w swoim akwarium po stosowaniu wody utlenionej problemu z amoniakiem nie miał, robiłem dokładnie tak jak on, bakterie uzupełniane na bierząco.

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz chodzi 24h czy wylaczasz?. Wrzuc fotke akwarium i filtracji jak mozesz. Jakos znajdziemy rozwiazanie.

Ps. Nie zawsze tydzien wystarcza, tym bardziej ze usuwales amoniak chemicznie wiec bakterie nie mialy duzo do roboty. Zobacz ze po4 masz 1ppm a no3 0 , przy tak wysokich fosforanach no3 powinno oscylowac w granicach 25 albo i wiecej wtedy mialbys pewnosc ze amoniak jest przerabiany. 

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączałem bo wiem ze przy takim litrażu wywali mi wszystkie mikroelementy w przeciągu niedługiego czasu. Aczkolwiek patrząc na wysoki poziom fosforanów, chyba będzie trzeba włączyć go na 24h na 7. Podmianki też nie pomagają na dino a wręcz przeciwnie, także sytuacja patowa. Lać bakterie i tyle... czekać i czekać miesiącami.  Foto prześle później, na iPadzie fotki wyglądają strasznie.

w sumie masz ostatnie fotki u mnie na postach

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo korali i jakie? Ja walczylem z dino 3 miesiace az wkoncu pozbylem sie dziadostwa cierpliwoscia i bardzo dobra filtracja. Dwa razy wysadzilem zbiornik przez to gowno raz woda utleniona a pozniej dinoX. Stracilem korali za prawie 1000euro, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście po akwarium 30 L nie mam ich dużo i same miękkie, plus Dunka i caulastrea fluo z lps wiec mało wymagające 

Moja wcześniejsza trzydziestka i te same korale w 112l.

D7EF1B72-E5CD-4A56-9643-54085789306F.jpeg

825D2C69-7070-4942-86FB-5463F276AE5F.jpeg


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ile masz skaly ? Masz jakies inne media ? rozumiem ze masz panel .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fzn 3 od Aquael wypełnione ceramiką i skarpetą phosguarda, 10kg skaly suchej z erybki  no i odpieniacz Tunze 9012

Tak wyglądało w styczniu, świeżo po przeprowadzce bez dino

409F56B9-B9B8-4B0A-B950-F385633F2760.jpeg


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze gabki wywaliles z tego aquaela?.Wrzuc jeszcze wegiel bo jak dino pada wydziela toksyny. Nie dziwie sie ze robisz wszystko zeby pozbyc sie tego dziadostwa bo akwarium oka nie cieszy, ale moje wygladalo duzo gorzej.  Na poczatek wrzuc wegiel i wate , daj bakterie i podawaj sam ocet 1ml na dobe  odpieniacz ustaw na mokro, nastepnie odessij co mozesz i nakryj akwarium kocem na pelne 3 doby. Po trzech dniach zrob test na po4 i no3 i odpal lampe na 20% niebieskie i daj znac moze byc na priv, a po za tym my sie chyba znamy z innego forum o zupelnie innej tematyce. chyba ze nick masz ten sam.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbek od samego początku nie ma, wata zmieniana codziennie,węglem się zabezpieczyłem, trochę boje się tego zaciemnienia bo widzę ze sarco ledwo dycha, myślałem tez o odessaniu całego piasku bo to na nim najwiecej syfu, odnośnie innego forum to jakiego?


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z dvhk, korale sie pozbieraja, nie wiem jak calustrea bo juz nieciekawie wyglada, musisz zaryzykowac u mnie pomoglo. Jak utrzymasz po4 i no3 w ryzach blisko zer to dino nie wroci.Pamietaj ze kazda plaga pokazuje sie po zachwianiu ktoregos z parametrow. Ja bym dolozyl troszke zywej skaly moze byc ozywiona, ale zeby jakies robactwo w niej bylo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez Myślałem o dołożeniu żywej, ma to sens, spróbuje 


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki:thumbup:

ps. kup sobie easyboosta pomoze odbudowac zooplankton i jest bardzo dobrym pokarmem dla miekasow

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż myśląc pesymistycznie dokładając żywej do takiej wody mogę całe to życie szybko uśmiercić co mogłoby doprowadzić do jeszcze większego bajzlu w wodzie, wiec już sam nie wiem


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1401295878_Tabelacyanoiglonw.PNG.9a431b77eea5a961958960f73bc5ae69.PNG

Może to coś pomoże,walczyłem z cyjano i próbowałem się tego trzymać.Dawałem jeszcze Cyano Clean.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiles duza podmiane po kuracji woda utlenionej , to nie bedzie problemow. Jak bedziesz podawal easyboosta codziennie to po tygodniu czy dwoch zobaczysz tyle zycia w nocy ze nie bedziesz dowiezal jak szybko natura sie odbudowuje. Tak jak pisalem pilnuj no3, po4 i kh jak to ustabilizujesz to bedziesz co miesiac szczepki z tych miekasow robil.Po zatym pamietaj ze kielze, wieloszczety i cala reszta zjadaja wszystkie resztki pokarmow i rybich odchodow.Nie lej zadnych innych dodatkow czy pokarmu dla korali tylko podmianki.Przygotoj sobie rowniez kh buffer bo jak ruszy kalcyfikacja to bedziesz musial dozowac codziennie, a wazne jest zeby nie bylo skokow tego parametru 

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wlaniu bakterii skoczył amoniak bo bakterie zaczęły rozkładać detrytus. może wlałeś ich za dużo na raz przez to skok był duży. wcześniej usuwałeś amoniak chemicznie wiec bakterii przerabiających amoniak na azotyny i azotany masz nie wiele. muszą się namnożyć tylko to potrwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, odnośnie KH i podwyższania to czy ładowanie do zbiornika sody to dobry pomysł ?

Vunpepic, pozwolę na chwilę sypnąć offtopem, jesteś teraz w Hiszpanii czy zjechałeś ?


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie !!!! bardzo zly, kup sobie kh buffer od aquaforest, wychodzi taniej niz gotowy roztwor do podbijania i przygotujesz sobie 1l roztworu np na poczatek ale masz jeszcze czas najpierw po4 i no3 . Kh sprawdzaj raz w tygodniu narazie  bedziesz widzial czy stoi czy zaczyna leciec w dol. Mysle ze co tygodniowe podmiany narazie wystarcza. I spokojnie bez nerwowych ruchow. Pamietaj ze startujesz praktycznie od zera a masz juz mieszkancow.   Karm ryby jedna kostka mrozonek plukanych dziennie nie dawaj wiecej.

 

A i jeszcze jedno masz tam jakis cyrkulator? bo nie widac na zdjeciach

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na skład AF kH Buffer, to nic innego jak wodorowęglan sodu (soda oczyszczona)

Odnośnie cyrkulatora to Jebao SOW8


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.