Skocz do zawartości
dale

Pirania - Olsztyn

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie kupiłem właśnie koniki... Ale po kolei...

Znalazłem na OLX świeże ogłoszenie o sprzedaży kilku (kilkunastu?) koników. Zdjęcia i opisy zachęcały, więc zadzwoniłem i wyjaśniłem co mnie interesuje... Otrzymałem pełne informacje, łącznie z ich rodowodem :) Na moje pytanie o karmienie, Sprzedawca włączył transmisję na żywo obrazu i mogłem sobie dokładnie obejrzeć wszystko.

Zapadła klamka i poprosiłem o dane do wpłaty.  Był problem z wysyłką Olsztyn-Lublin bo pks/pkp nie łączy obecnie bezpośrednio. Sprzedawca sprawdził kuriera i okazało się że przy nadaniu jednego dnia o godz. 16, następnego "do godziny 12" będzie dostarczone (kurier DHL).

Koniki zostały spakowane w nowy styrobox, dostały wodę, tlen i heatpacki na drogę ... i pojechały. W Lublinie, wg. trakingu, były ok 6 rano, kurier odebrał przed 9. Mimo numeru telefonu i wykuponej opcji "full service" (czyli, co się dało), miał to w poważaniu, żeby nie powiedzieć - w du...ie i paczkę przywiózł po 13. Oczywiście żadnej możliwości dodzwonienia się do DHL czy złapania kuriera. Na mój rozpaczliwy telefon Właściciel postanowił pojechać do punktu nadania i tam zainterweniować - ja nie mogłem u siebie się z domu ruszyć...

W sumie, zwierzaki dotarły bezpiecznie, całe i zdrowe. Kurier też nie dostał tego, co mu się "z ustawy" należało. Przecież wystarczyło by gdyby rano zadzwonił - wtedy mógłbym podjechać i odebrać przesyłkę... po to był wskazany i opłacony kontakt.

Sprzedawcę podziwiam za zapał i zaangażowanie, za chęć pomocy i zainteresowanie zwierzakami. Oraz za praktyczną wiedzę.

Może bym i nie pisał tutaj, ale wystawiłem sklepowi opinię na googlach i  zdziwiła mnie znaczna ilość opinii negatywnych - wystawionych przez ludzi mających jedną lub dwie opinie na kontach (ta druga to np. punkt z kebabem czy liroy merlin - równie krytyczne) - w mojej ocenie, nie zasłużone. 

 

W każdym razie, wiem że opiniom nie należy ufać w 100%.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale... zdjęcia koników gdzie są? :)

A Mariusz, czyli właściciel to właściwy człowiek na właściwym miejscu.


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telefonie :) Ale będą w wątku... chciałem naiwnie najpierw z aitasią sobie poradzić, żeby się pochwalić... ale już mi się skończyły pomysły...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

W telefonie :) Ale będą w wątku... chciałem naiwnie najpierw z aitasią sobie poradzić, żeby się pochwalić... ale już mi się skończyły pomysły...

Berghie. Kupujesz 3 sztuki, sporo aiptasii gromadzisz w zbiorniku hodowlanym. To może być litrowy, plastikowy pojemnik, albo słoik. Nie trzeba napowietrzania, grzałki, skałek, nic, tylko woda z akwarium i aiptasie. I dolewasz odparowanej wody do kreski. Berghie tolerują szerokie widełki zasolenia i temperatury. Tam trzymasz berghie, aż złoża kilka pakietów jaj. Najlepiej, gdybys po złożeniu jaj przeniósł je do kolejnego pojemnika i poczekał na kolejne pakiety. Ja czekałam, aż z jaj się wykluły młode, ale możesz nie czekać.  Dorosłe dajesz do akwarium, a w rezerwie masz jaja. Gdyby tym dorosłym coś się stało, to masz w rezerwie kolejne.

Ja miałam na tyle aiptasii i nowych berghii, że sprzedawałam, bo mnożyli się ich za dużo. W końcu w akwarium brakło aiptasii, w hodowli miałam jeszcze jakieś uratowane berghie z głównego, kiedy już nie miały co jeść. Znajdowałam je nad ranem chodzące po szybach albo w sumpie. Miałam nawet osobny zbiornik do hodowli aiptasii, potem kupowałam aiptasie po ludziach, żeby mi nie padły maluszki, nim urosna. Po kilku tygodniach od znalezienia ostatniej berghii w akwarium pojawiło się znów kilka aiptasii, jakieś niedobitki, których ślimaki nie znalazly. Wpuściłam ostatnie dwie ocalałe berghie, załatwiły te niedobitki i już od roku żadnej aiptasii nie zauważyłam. Czysto. A myślałam, że nigdy się tego gówna nie pozbede. Za to wróciła plaga asterin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z konikami trzymalem brzydala i babke. Brzydala na aptasie i babke ze wzgledu na slaba cyrkulacje zeby czyscila piasek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wpuściłem 6 szt berghii, tyle że małych - ok. 5 mm ... i tyle je widziałem, mam nadzieję że sobie tam gdzieś żyją. mam w głównym chelmona który mi zbiornik wyczyścił z aiptasji, ale zarówno on, jak i ewentualny brzydal jczy krewetki edzą również mrożonki, więc przy karmieniu koników mogą najadać się tyle, żeby nie chcieć dożywiać się ukwiałami...

Spróbuję jeszcze gdzieś kupić ślimaki i zrobić tak jak Dominika radzi :) Ale Ona ma rękę do zwierzaków, u Niej to nawet porcelanowe słoniki na regale się pewnie rozmnażają... :)

ps. wątek założę jutro, bo nie mam zdjęć "reprezentacyjnych" :)

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie :)))) Właśnie dostałem informację ze sklepu że jeden z dwóch samców wypuścił świeży narybek :))))

Koniki młode pływają na chwilę obecną razem z rodzicami - te nie są zainteresowane nimi (znaczy nie zjadają ich) i co mnie bardzo zaskoczyło - rwą się do jedzenia drobnej mrożonki :)))

Wygląda na to, że na naszych oczach padają kolejne mity :)

Trzymam kciuki - spróbuję zaraz dodać zdjęcia :)

PART_1588587354172.jpeg

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.