Skocz do zawartości
Dareklisc

Valonia w mały akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie potrzebna mi rada co dalej robić.. 

45l

Obsada : 2 blazny, kukenthali, mitrax , stado ślimaków columbella.

Odpieniacz 

Kaskada fzn-2 siporax, bio sphere i aktualnie rowa phos

Moje 45L Akwarium zarasta Valonia w coraz szybszym tempie, mitrax ktorego kupiłem parę miesięcy temu chyba stracił zainteresowanie albo je strasznie mało. 

Wystrzał valoni przyszedł po wymianie siporaxu na biospher w kaskadzie (zrobiłem to częściowo) biologia trochę siadła z czym się liczyłem  ale już wraca do normy. 

Co mogę zrobić ? Dokupić 2 mitraxa ? Percon i mitrax w takim litrażu ? Skaly nie jestem w stanie wyciągnąć bo sklejona razem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam percona w 64l opedzlowal całą valonie.Początkowo mialem mitraxa ale srednio sie interesowal valonią


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że mitaxy to lenie ,miałem 5 sztuk  gdy pojawiła się valonia,nie widziałem by ja jadły, dopiero percon sprawę załatwił.

Percona  odłowiłem,bo stał się niebezpieczny dla reszty obsady a mitax został jeden, reszta znikła, ale valonia też nie ma.


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mithrax zanim zdechł też opędzlował valonie - ale był uciążliwy - ciągle przestawiał szczepki skałki itp.

Teraz Valonia znowu się pojawia ….. Spróbowałbym Percnona ale słyszałem że duże egzemplarze mogą polować na małe ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax szkód nie robi ale pożytku też z niego za bardzo nie ma ^^ szkodniki mi na e straszne już nic gorszego niż ta menda kukenthali mnie nie spotka.. tridacne jak mi zaprzeproszeniem ojebala to myślałem że to ja lunatykowalem i widelcem wyzarlem małże bo nie zostało prawie nic... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tapajos32 napisał:

Teraz Valonia znowu się pojawia ….. Spróbowałbym Percnona ale słyszałem że duże egzemplarze mogą polować na małe ryby?

Dokładnie ,percon u mnie z tego powodu dostał eksmisje .Jak już podrósł do sporych rozmiarów to przyłapałem go jak się ugania za błaznami,tylko je przeganiał jak się zbliżały,ale pomyślałem ,że nie da rady.W tym samym czasie znikła babka cintus, nie powiązałem tego z perconem. Aż pewnej nocy patrze co tak ten percon po ciemku gania po akwarium,po frontowych szybach ,a ten dziad skacze i błazenka próbuje złapać ,no i się mu udało , w rogu akwarium jakoś tak się wydrapał do połowy wysokości i go złapał , zdążyłem go szczypcami pogonić i puścił,od razu tej samej nocy złapałem go do siatki pod szybą ,bo nie odpuszczał i dalej polował .      


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.