Skocz do zawartości
asia_26

Atak cyjano

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem z cyjano, które pojawiło się po roku od założenia. Akwa to Aqua One 180+sump,  skała sucha i żywa, żywy piasek, Jebao CP40W(obieg do góry) , korale  SPS, LPS, ryby to skrzydlica, regal tang, lip stick, murena, threespot angelfish, ślimaki turbo i nassarius  oraz porcelanka, krewetkę. zasolenie 1,0245 (sól to Aquaforest) temp. 25 stopni. w sumpie : Purigen Seachema, Matrix Seachema, nano-tech bio-blok maxspecta, micromec JBL, bioDynamic aquamanty, ceramika, phosphate minus. Podaje w pompie Ca, Kh, Mg, a kropelkami stront i jodyna. Bakterie to BioDigest, Microbe-lift special blend, cyanocontro. Podmiany 30l co 2 tygodnie, karmienie co drugi dzień a niedziela głodówka. Lampa to TMC V2 iLumen Air 900. Parametry to Kh 8.3 ; Ph 8.2 ; Ca 360 ; Mg 1200 ; NO3 2.0 ; PO4 0,1-0,2.  Nic nie zmieniane, nic nie dodane,  i nie wiem w czym jest problem. Co zrobić, gdzie robie błąd?

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sporo tego wszystkiego. Na liście masz cyanocontrol i co nie pomogło? [emoji14] parametry masz zdeczka rozjechane.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne przeboje u siebie próbowałem wszystkiego jeszcze do końca nie poradziłem ale jest lepiej, pomogło wsadzenie cyrkulatorów do sumpa podejrzewam, że miałem zbyt mały przepływ przez media i cyrki się działy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku fosforany będą dużo wyższe niż pokazują testy. Przy takiej ilości cyjano wyżerają conajmniej 50-60% fosforanów. U mnie pomogło zaciemnienie zbiornika na 3 doby i jednoczesne uzycie gfo. Po trzech dniach gfo nadal było w użyciu i bardziej dbałem o podłoże zruszajac go mechanicznie 2 x dziennie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 13:28, =Fresz= napisał:

Co znaczy że:" parametry masz zdeczka rozjechane". Jakie  powinny być ?

Doradzano mi bym podłoża nie ruszała, bo rusze gazy ukryte w piasku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez asia_26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem źle doradzono. Co mają powiedzieć ludzie z babką piaskową co kopie jak nornica? A moje ślimaki jak wyłażą do żarcia? No chyba, że masz 15cm czy inne DSB hehe to cholera wie co po roku spoczywa na dnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.