Skocz do zawartości
atk

Karmienie ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym uporządkować wiedzę dotyczącą karmienia ryb, stąd też kilka pytań...

  • Ile czasu mogą być ryby bez jedzenia (np. Borsuk, Chelmon, Mandaryn, Scopas, Błazenki, Pseudanthias, etc...) ?
  • Czy można karmić tylko raz dziennie, czy lepiej dwa lub częściej?
  • Zatrzymujemy cyrkulację czy też nie?
  • Jak poradzić sobie z wolniejszymi rybami, które mają czas na "upolowanie" pokarmu (przykład: scopas i borsuk zjedzą wszystko dookoła, a mandaryn dopiero zauważy, że jest jedzenie ;) )
  • Ile to jest optymalna ilość jedzenia ?
  • Czy można przegłodzić ryby?
  • Czy skoro mam dużo glonów włosowatych to nie warto dawać glonów np. dla borsuka, scopasa i innych?

Pozdrawiam serdecznie

G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na każde zadane pytanie musisz założyć temat :P 

A tak na poważnie musisz duuuuuużo czytać. Tylko hmmm Ty już założyłeś zbiornik i pytanie czy jest czas na to czytanie ;) 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= piszę, że chce uporządkować wiedzę...

Dużo czytałem i nadal czytam... 

Wiem, że ryby zjedzą tyle ile im dasz... można podawać 5 kostek mrożonek co 3h i będą nadal "głodne" pukały w szybkę :P 

Dlatego pytam się bardziej doświadczonych co by ktoś mógł odpisać na w/w zapytania. Na pewno pomoże to nie tylko mojej osobie a też innym świeżakom :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To od razu napiszę Ci że na Twoje pytania można by było napisać książkę :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziennie daje 3 kostki, 3 różne. Gruby, średni i jakieś drobne.
Rozmrażam w kubeczku z wodą i wlewam na 2-3 razy. Do tego codziennie algi na klipsie.
Bez wyłączania pomp.
Chelmon z początku miał trudności z jedzeniem, ale po tygodniu opanował.
12 ryb, z czego 4 większe, reszta drobnica

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dotychczas na obsadę 19 ryb (1x Chelmon, 3x Pseudanthias, 1x Borsuk, 1x Midas, 1x Zebrasoma Scopas, 2x błazenek, 1x Mandaryn Moyeri, 2x parka mandaryn wspaniały, 1x Garbik, 1x Salarias, 1x Doktorek, 1x Decora, 1x valentini, 2x babka kopiąca) dotychczas karmiłem:

  • Rano (około 08:00 - 09:00) płuczę mrożonki w wodzie RO przez sitko, po czym pobieram wodę z akwa i mieszam zawartość sitka:
    1x kostka ON Artemia Spirulina Garlic + 1x kostka Mysis + 0,5 kostki copepods
  • Noc (około 21:00 - 22:00)płuczę mrożonki w wodzie RO przez sitko, po czym pobieram wodę z akwa i mieszam zawartość sitka::
    1x kostka ON Artemia Spirulina Garlic + 1x kostka Mysis + 1x kostka Krill

Aktualnie przerzuciłęm na dietę, co by zmniejszyć NO3/Po4  i dostają tylko na noc, bez porannej dawki i się zastanawiam czy tak można i czy za bardzo nie głodują...

@=Fresz= możesz wierzyć lub nie.... czytałem dużo wcześniej wszystkie w/w tematy a nawet chyba więcej... :P 

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz wyżej linki poczytaj, wyciągnij wnioski, wprowadź do życia. Wiem że teraz u Ciebie panika bo masz problem z parametrami. Zacznij od porządków w sumpie ;) 

2 minuty temu, atk napisał:

@=Fresz= możesz wierzyć lub nie.... czytałem dużo wcześniej wszystkie w/w tematy a nawet chyba więcej... :P 

Więc nie wiem skąd u Ciebie wątpliwości :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, atk napisał:

Aktualnie przerzuciłęm na dietę, co by zmniejszyć NO3/Po4  i dostają tylko na noc, bez porannej dawki i się zastanawiam czy tak można i czy za bardzo nie głodują...

To nie w tym rzecz że będziesz  głodził  ryby tylko popraw filtracje w akwarium to no3 po4 spadnie. 

Ps @=Fresz= no to pojechałeś z tematami :P

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Beti napisał:

popraw filtracje w akwarium to no3 po4 spadnie. 

Dziękuję, będę dzisiaj walczył z sumpem. Zastanawia mnie tylko czy poza oczyszczeniem z detytrusu + wykrzaczenie 1/3 spaghetti, można dać od tak kulki maxspect do komory spływowej i będą sobie bez problemu funkcjonowały ?

Dodatkowo ograniczyłem karmienie, bo dookoła info że za dużo karmię... że to do tej zupy rybnej 5 kostek w sumie to za dużo i dlatego ograniczyłem oraz pozwoliłem sobie na takiego małego posta :) 

Edytowane przez atk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, atk napisał:

Dziękuję, będę dzisiaj walczył z sumpem. Zastanawia mnie tylko czy poza oczyszczeniem z detytrusu + wykrzaczenie 1/3 spaghetti, można dać od tak kulki maxspect do komory spływowej i będą sobie bez problemu funkcjonowały ?

Jeśli  jest miejsce to tak, pod warunkiem że jest tam solidny przepływ wody ( mam na myśli  koło rurki spływu) lub dodaj falownik i skieruj go na media.

Nie ma znaczenie gdzie będą w sumpie, ale ma znaczenie aby mialy dobry przepływ.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, będę dzisiaj walczył z sumpem. Zastanawia mnie tylko czy poza oczyszczeniem z detytrusu + wykrzaczenie 1/3 spaghetti, można dać od tak kulki maxspect do komory spływowej i będą sobie bez problemu funkcjonowały ?
Dodatkowo ograniczyłem karmienie, bo dookoła info że za dużo karmię... że to do tej zupy rybnej 5 kostek w sumie to za dużo i dlatego ograniczyłem oraz pozwoliłem sobie na takiego małego posta [emoji4] 
Bez odpowiedniej diety zaczną Ci się problemy z rybami. Ryba musi dobrze zjeść, tak jak i ty.
Kulki oraz inne media, najlepiej w reaktorze.
A najlepsze medium filtracyjne to żywa skała.
Zapomniałem dopisać, że wieczorem leci Mix suchego pokarmu z karmnika

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Beti napisał:

mocna biologia

Eh... zazdraszczam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Beti przerzuć jak możesz mój morał do tematu atk gdzie pisze o sumpie i glonach ;) podyskutujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= mój odpieniacz pieni aż miło patrzeć... codziennie poranna gęsta ciemna kawa ;) Dzięki czemu zakładam, że działa, a szambo takie że bleh :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, atk napisał:

@=Fresz= mój odpieniacz pieni aż miło patrzeć... codziennie poranna gęsta ciemna kawa ;) Dzięki czemu zakładam, że działa, a szambo takie że bleh :P 

Pytanie w takim razie gdzie jest moje szambo kiedy ja nie mam odpieniacza a mam lepsze parametry od Twoich ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=10675]=Fresz=[/mention] mój odpieniacz pieni aż miło patrzeć... codziennie poranna gęsta ciemna kawa [emoji6] Dzięki czemu zakładam, że działa, a szambo takie że bleh [emoji14] 
Zadam to samo pytanie co freszu

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Albo magia albo woda święcona od taty Rydzyka :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, =Fresz= napisał:

Beti przerzuć jak możesz mój morał do tematu atk gdzie pisze o sumpie i glonach ;) podyskutujemy.

Przeniesione sa 3 posty, a tu trzymajmy się  tematu :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= wodę stosuję też od papy rydzyka i nie pomaga :P

Zapewne gdzieś biologia leży albo już sam nie wiem... za duża zupa rybna i za duże karmienie, stąd też było to moje pytanie w pierwszym poście ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, atk napisał:

Zapewne gdzieś biologia leży albo już sam nie wiem... za duża zupa rybna i za duże karmienie, stąd też było to moje pytanie w pierwszym poście ;)

Zacznij od porządków w sumpie, popraw cyrkulację, trochę oszczędniej karm rybki, a później zobaczymy dalej którędy podążasz :P 

A jeszcze jedno jaka sól do podmiany? ;) czy lecisz z magicznymi buteleczkami i bez podmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= robiłem tygodniowo podmiany na soli octopus reef salt, odkąd glony się rozrosły w głównym zaprzestałem podmian.

Magiczne buteleczki T też stosuje ;) 

3 minuty temu, =Fresz= napisał:

trochę oszczędniej karm rybki,

I tu wracamy do sedna tematu... co oznacza oszczędzniej karm rybki ?

Prośba o odpowiedź na pytania z 1 posta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, atk napisał:

@=Fresz= robiłem tygodniowo podmiany na soli octopus reef salt, odkąd glony się rozrosły w głównym zaprzestałem podmian.

Magiczne buteleczki T też stosuje ;) 

Już od kilku osób słyszałem że po tej soli koralowce dostają mocno w tyłek a na własne oczy widziałem jak znajomy podmieniał tą solą wodę i acropory strasznie się śliniły....

Zrobił chyba z 3 podmiany i oddał ją komuś za free z zastrzeżeniem że koralowce mogą padać :P pisałem o tym zresztą tu na forum :P  

Nie dziwię się zatem teraz że masz problemy ze zbiornikiem ;) 

AMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= natomiast ja widziałem kilka przepięknych zbiorników prowadzonych na tej soli oraz widzę pomimo że na mnie cudownego wrażenia nie robią jak pięknie acry funkcjonują u jednego dostawcy to ciężko mi wierzyć w problem soli.

Ponowie pytania z 1 posta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



[mention=10675]=Fresz=[/mention]
Ponowie pytania z 1 posta [emoji3] ? 


To że masz pełno glonów w akwarium to nie znaczy że ryby je jedzą. Pewnie nie, gdyby jadly, to by ich nie było.
Gdy zaczniesz głodzić ryby, one zaczną chorować.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.