Skocz do zawartości
Kamilo86

Zatopiona lampa hybrydowa....Podpowiedzćie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już na początku swojej przygody z akwarystyką morską spotkała mnie niemiła sytuacja. Mianowicie zakupiłem lampę ATI powermodule 8x80 T5 plus 4x75 LED, zawiesiłem na kołkach rozporowych no i tak sobie wisiała od 18.00 do północy podczas testowania lampy i zabawą kombinacji LEDY/t5 aż poszedłem spać... Rano wstaję , lampa jedną strona w wodzie... Podczas testów obciążenia swoim ciałem kołek rozporowy wytrzymał ciężar, natomiast lampy 20 kg już nie... ale pomijając ten niezbyt miły fakt coś trzeba z tym zrobić. W Lampie poleciały stateczniki, komputer sterujący, zasilacz , ledy - nie wiem. Lampa była u elektronika ale nie do końca wie jak się za to zabrać. Mam teraz pytanie co zrobić dalej z tyn fantem. Jakie mamy opcje?

1) Kupić nową lampę- dość bolesna $

2) z istniejącej lampy zrobić same t5, dokupić moduł ściemniający, zasilacz i belkę ledową np.Orphek OR120 dla efektu flouresencji

3) INNE?

Może jest ktoś na forum kto ogarnia tematy elektroniki takiej lampy? Ja przyznam, że  tej dziedzinie jestem zielony.

Póki co świecę zastępczą kilkuletnią lampą sunpower 8x80w. Zbiornik 180x75x60h dopiero się rodzi, buja się 3 miesiące. w momencie awarii w środku nie było życia.

Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam.

Edytowane przez Kamilo86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Acropory. Pogadaj i zapewne pomogą.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze by było wszystko rozebrać przemyć wodą RODI, wysuszyć, stateczniki nowe i sterownik led nowy i musi działać. To pewnie tańsza opcja od Acropory ;) 

Co to za elektronik jak nie wie za co się zabrać? :P to ja laik wiem co bym zrobił. 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy element do myjki ultradźwiękowej i i wtedy można straty oceniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup nowego komputera sterującego wraz z zasilaczem do mojej lampy to 1500zl. Dlatego chciałbym ominąć ten wydatek, zwłaszcza że boję się o ponowne zwarcie przez ingerencję soli w układ. Gdybym miał pewność że zakup komputera i wymiana kilku drobnych części w lampie skończy się na 2000zl , zdecydowałbym się na to. Nie majac tej pewnosci myślę o tańszym rozwiązaniu z pominięciem oryginalnego komputera ATI. Stateczniki sciemnialne już mam, czego jeszcze mi trzeba ?Sterownik , zasilacz ? Może jakieś konkretne sugestie? (Linki). Dzięki serdeczne

Edytowane przez Kamilo86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment planuje zakup takiego sterownika jak na zdjęciu do sciemniania t5. Wolałbym ściemniać ledy jednak posiadam już stateczniki sciemnialne, wiec chce wykorzystać ich potencjal. Natomiast jeśli okaże się że ledy są spalone to zakupie belkę Orpheka. Czy do tego sterownika potrzebuje jeszcze jakiś zasilacz w celu rozjaśniania (sciemniania) t5? Pytania może retoryczne ale nie czuje się zbyt dobrze w tej dziedzinie. Dzieki.

Link do sterownika https://allegro.pl/oferta/sciemniacz-swietlowek-zasilaczy-2-kanaly-1-10v-7006126547?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Screenshot_2020-04-26-10-44-51-392_pl.allegro.png

Edytowane przez Kamilo86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ledy masz sprawne, weź sterownik Aqumy wraz z driverami - możesz nim ściemniać zarówno i ledy, jak i świetlówki. Chłodzenie świetlówek możesz sterować zwykłymi "bimetalami" przeznaczonymi dla właściwej temperatury.

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.