Skocz do zawartości
SpCn85

Ustawienie manualne lampy Maxspect rsx-r5 150

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam różne fora, większość konfiguruje lampę za pomocą kontrolera wi-fi - ale czy jest sens płacić za niego, żeby raz ustawić schemat?

Lampa ma 4 kanały A B C i D:

R5-130-a.png

Przeglądając zagraniczne fora większość ustawia B i C na maxa, A i D ok 20-30 %. Ustawienia fabryczne gotowych schematów są zupełnie odwrotne. 

W ciągu roku już chyba z 4 razy zmieniałem ustawienia, ale zawsze coś jest nie tak: albo korale się nie pompują, albo glony, o sps nie wspomnę...

Może po prostu ta lampa nie nadaje się do morskiego?

Ma ktoś do czynienia z tą lampą i dobre efekty w zbiorniku, a jeżeli tak, to jakie ustawienia (manualne) w szczycie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest sens bo icv6 obsługuje mi dwie lampy i pompę obiegową. Jak padnie mi cyrkulator to dorzucę gyre xf. Mając icv6 od początku kiedy posiadałem tylko jedną lampę i nic poza tym, pomogło mi to bardzo zauważyć wszystkie jej możliwości. Fakt, że kontroler przestaje być przydatny kiedy już ustawi się oswietlenie na najbardziej optymalnym poziomie dla zbiornika. Pełny zestaw znowu zyskuje na znaczeniu kiedy przybywa sprzętu do jego obsługi z jednego miejsca. 

Co do ustawień lampy mam kanał B i C na 80% i A oraz C na 40%. Świecę od 8:30 do 20:30 do tego dochodzą wschody i zachody po 30min. 

Daje to wg producenta barwę rzędu 18000k.

I dodatkowo 1% dla kanału C jako oświetlenie nocne. 

Dla tych lamp ważna jest bardzo głębokość zbiornika i wysokość zawieszenia ich nad taflą wody. U mnie zbiornik ma 50cm wysokości a lampy są zainstalowane na oryginalnych nóżkach dostępnych w zestawie. 

Screenshot_20200507-121023.png

Screenshot_20200507-121008.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w planie kupić kontroler bo wcześniej miałem lampę na Wi-Fi i nie wyobrażałem sobie że można inaczej, ale... brakło kasy, a lampa na gwałt potrzebna bo stara się zepsuła.
Kupiłem więc z zamysłem, że jak tylko znajdę wolne 250zł to dokupię.
W oczekiwaniu na lampę przeczytałem instrukcję on-line więc, jak lampa dotarła wiedziałem już jak działa soft.
Zaprogramowanie nowej lampy po raz pierwszy zajęło mi może z 10min.

I tyle.
Lampa śmiga, a kontroler już sobie podarowałem bo ja u siebie nie widzę już sensu za takie pieniądze.
Ale faktycznie, ciekawa uwaga jak pisze dla syna. Jak planujesz więcej sprzętu to może rzeczywiście ma to większy sens.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że,
RSX-R5 morskie
RSX-R5F słodkie
może na forach których czytasz tego nie rozróżniają i dlatego dostajesz sprzeczne informacje.
Ja mam ustawienia w szczytowym momencie podobne jak dla syna. B i C 65%. A i D 20% i 45%, ale powoli zwiększam bo dochodzą SPSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Już wiem, żeby ustawić  B C większymi wartościami niż A D... rozumiem, że jeżeli dochodzą SPS to zwiększać wszystkie kanały. Mam ostatnio problem z glonami (zielone nitki), przy lampie do morskiego, ale zmieniałem ostatnio ustawienia, wiec podejrzewam, że to może być tego wina. Dlatego zapytałem o te ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.