Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Jaka obsada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić akwarium 96 litrów. Chce dać tam ekipę czyszczącą, Czy 2 kraby, 2 jeżowce i jedna lub dwie krewetki to będzie za dużo? Jeśli tak to ile powinienem dać maksymalnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 jeżowce to padną z głodu. Ja mam dwa i muszę dokarmiać, bo nie mają co jeść. Był jeszcze sanddolar, ale odszedł na wieczną rafę, dosyć niespodziewanie. 

Krewetka jaka czyszcząca? One są fajne, ale dał bym jedną i zostawił miejsce awaryjnie na wundermana. Odłowienie ewentualne krewetki to dosyć trudna sprawa;)

Z krabów możesz dać dwa Mitraxy, unikaj wszelkich pustelników, czerwononogich i podobnych, bo to bardziej szkodniki niż ekipa czyszcząca. Pamiętaj, że głodny krab staje się mordercą :)

Jak opóźnił mi się powrót do domu o dwa dni, to kraby/dzika krewetka opędzlowały mi dwa LPSy.

Możesz dodać ślimaki typu Babilonia i Turbo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zwierzaka, na 99% padnie przed rokiem. Nawet rozgwiazda piaskowa wymaga tak na prawdę 200l dojrzałego akwarium i grubej warstwy piachu. 

Tak w ogóle będzie piasek w akwarium? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, koło 5 cm. To albo kupie większe albo mniej życia. Ile mniej więcej potrzebuje litrów na 2 jeżowce, krewetke lub dwie i 2 kraby ( może też rozgwiazdę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwie gratille niby 300l, ale moim zdaniem to mało, moja jest tak żarłoczna, że u mnie dwie by miały problem.

Zadajesz pytanie typu jakiej długości jest samochód :)

Oceń jakiej wielkości akwarium może stać u Ciebie i na jakie koszty możesz sobie pozwolić. Potem zastanów się nad obsadą. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ejdzej88 napisał:

Krewetka jaka czyszcząca? One są fajne, ale dał bym jedną i zostawił miejsce awaryjnie na wundermana. 

Ja mam dwie krewetki w 30l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Ejdzej88 napisał:

Lysmata Amboinesis? 

No nie, taka by nie wlazła:-)  ale mam Kuekenthali i Sarona Marmoratusa. 

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.