Jump to content

Ejdzej88

Klubowicz
 • Content Count

  336
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Adam
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  120x60x60

Recent Profile Visitors

753 profile views
 1. Jak dolewka poda KH w tym samym czasie co pompa Ca to może być lipa wytrąci się węglan wapnia. Ca z Mg i SBS się nie gryzie.
 2. A czy można trzymać owczarka kaukaskiego w kojcu 1x1 m2 przecież wejdzie Do wszystkiego trzeba podejść z rozsądkiem, ale przykładowo kilka nie młodych pokolców w 250l, bo i takie cuda są, świadczy tylko o akwaryście, znaczy ....a nie akwarysta. Na minimalny litraż wpływa wiele czynników i nie są one z czapy. Fajnym przykładem jest np. Mandaryn Wspaniały. Mała leniwa rybka, a w teorii potrzebuje całkiem spory zbiornik, bo często nie przyjmuje mrożonek i potrzebuje sporo żywej skały do żerowania. Hepatus w 200l to już jest dla mnie kryminał i mam nadzieję, że takiej próby nie podejmiesz.
 3. Ponoć 25%, a to nadal spora różnica. Subiektywnie Kessil jest po prostu strasznie drogi jak na jakość światła, które daje:)
 4. https://www.aquaillumination.com/lightsciences/par RS jest porównywalny z Hydrą 26, 32 jest sporo mocniejsza. Kessil to jednak liga niżej jeżeli chodzi o pokrycie PAR.
 5. Ejdzej88

  Dolewka wody.

  Na 99% miałeś przytkany powrót, a o to nie jest trudno. To mógł być kawałek glona, wylinka krewetki cokolwiek. Ślimak w rurze bez sitka, to już ekstremum Dolewka jeżeli nie jest grawitacyjna, to powinna mieć zabezpieczenie przed za długą pracą, jeżeli Twoja tego nie ma to ją moim zdaniem dyskwalifikuje. Rewizja jak najbardziej powinna być, właśnie by zapobiegać takim przypadkom, bo mogło się skończyć zalaniem. Jak masz dwie rury, to powrót zawsze możesz puścić poza kominem, ale rewizja jest więcej warta od dobrej polisy
 6. U mnie skała jest wyczyszczona do zera przez 2 jeżowce, masę ślimaków, kilka krabów i z 8 krewetek. Problemem była tylna szyba, której postanowiłem nie czyścić z założenia i poczekać aż wszystko samo zniknie. Walkę zacząłem jak miałem 15cm kudły na tylnej szybie Więc u mnie był raczej jakiś włosowy zielony glon, który miał średnie warunki i szedł w brązy.
 7. Ja u siebie kiedyś też zastosowałem Fluco, u mnie nie zadziałało na włosowe.
 8. Dla mnie jednak bliżej 10, co patrząc po obsadzie i tak nie jest źle. Adsorbenty to z założenia ja odstawiam, no może poza węgle Ja bym usunął i zobaczył jak zachowa się zbiornik, bo moim zdaniem to mu teraz trochę brakuje fosforanów, na tą ilość NO3, która jest w zbiorniku.
 9. Czym mierzysz PO4? Jak dla mnie masz zerowe, dlatego rosną głównie glony włosowate, bo one zatrzymują w sobie detrytus i stamtąd biorą PO4. Upewnił bym się Hanką, że po4 jest poniżej 0,04( czyli błędu pomiarowego) i zaczął dozować PO4, po dwóch tygodniach powinieneś zauważyć różnicę i NO3 powinno spaść.
 10. Ejdzej88

  Koszty

  Założyłem kiedyś temat w dziale dla początkujących jak wyglądają koszty w moim zbiorniku, możesz sprawdzić w miarę precyzyjnie to rozpisałem:) Największa różnica w kosztach powstaje jednak jak oświetlamy zbiornik SPSowy T5 lub HQI
 11. Większość stropów w nowym budownictwie ma nośność na poziomie 150kg/m2, więc nie wiem z czego się śmiejecie. A jak macie dom wybudowany w latach 90-05(mniej więcej) to prawie na pewno macie strop o podobnej nośności. Inna sprawa, że na takim stropie można w wielu miejscach postawić kostkę o powierzchni 1m2 i masie 600kg, która nadal nie przekracza zalecanych obciążeń. Ja u siebie liczyłem obciążenia dla 760kg. Z trzech rozważanych lokalizacji jedna wypadła(chociaż na oko wiedziałem, że tam się nie da postawić akwarium). Jak chcesz mieć spokój, przy takim dużym akwarium możesz zlecić ekspertyzę.
 12. U mnie po prostu klima pracuje, jak temperatura jest ok to działa w trybie osuszania.
 13. Dokładnie. Nie planujesz rollera tylko watę? Przy takim litrażu roller robi robotę, a ze względu na wymiary i podejście hydrauliki warto 10x temat przemyśleć
 14. Montipora Digitata i Sarcopython
 15. Grzałka Eheim jest strasznie długa, będziesz miał problem ją zmieścić, no i lepiej wziąć dwie 150W zamiast jednej Zobacz Newę lub Aquaela. Cyrkulatory lepiej mieć dwa przynajmniej dwa. Dwa razy SOW 4 powinny dać radę. DCP 3000 w teorii wystarczy, ale będzie chodzić na ca 100%. Lepiej daj dcp 5000, będzie sobie spokojniej pykać przez co będziesz miał w teorii mniejsze ryzyko awarii
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.