Skocz do zawartości
JerzyB

Diody Led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Które wg. was są zdecydowanie lepsze?  Cree , czy może  Power Led. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Power Ledach jak dioda się przepali albo będziesz chciał ją wymienić wyniesie Cię to trochę taniej. I Power Ledy mają większy wybór pasm. Cree to następna generacja ledów zwykle mieszam w swoich projektach Cree + Power Led + COB.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle/. a różnica  w cenie duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że cree


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślę , ale nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywotność diod a nie przepalające się bańki silikonowe i pewność widma nie jakieś tam przybliżone jak ostatnio ktoś tutaj wstawiał że u niego diody royal blue 450nm świecą na fioletowo jak uv.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Sygen napisał:

Żywotność diod a nie przepalające się bańki silikonowe i pewność widma nie jakieś tam przybliżone jak ostatnio ktoś tutaj wstawiał że u niego diody royal blue 450nm świecą na fioletowo jak uv.

Dokładnie jest tak jak mówisz, ale to nie ma reguł trzeba kupić partię od sprzedającego i przetestować. Jak moja lampa dłużej poświeci to będę mógł się wypowiedzieć czy było warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam doczynienia z power led,

Co do barwy to jak kolega pisał kupowałem i testowałem, dlatego że nie wszystkie świeciły tak jak było to podane w parametrach.

Co do żywotności jedna lampa na power led 1w świeci u mnie 2lata sterowanie od magu, lampa bez chłodzenia nie wymieniłem żadnej diody do tej pory.

Druga lampa zaś na power led 3w sterownik też od magu chłodzona 2 wiatrakami nagrzewa się do 30,7 stopnia wymieniałem już 6 UV ale były wadliwe z jednym chipem, wymieniłem na 2 chip i jak narazie świeci od lutego. Teraz przymiarkę robie do 3 lampy ale ta ma być na power led 5w.

Zobaczymy jak narazie jestem zadowolony z funkcjonowania tych diód co do innych nie testowałem więc się nie wypowiem

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chociaż drogie będą Cree , dziękuję .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.