Skocz do zawartości

Historia edycji

chwialek

chwialek

@Raff 2020 dasz radę nagrać krótki filmik jak to się porusza w głównym zbiorniku ? Wydaje mi się iż jednym z problemów może być za słaby przepływ wody (cyrkulacja) masz zaledwie 2 pompy na blisko 2m^3 wody, dodatkową przeszkodę stanowi całkiem spory kawał skały na środku. Cyrkulacja ma wymiatać z baniaka osady... ich miejsce jest w sumpie (skąd docelowo je usuniemy). Obawiam się iż część problemu może leżeć w tym elemencie układanki.

PS.
Jesteś z Gdyni zatem do Rumii masz rzut kamieniem, być może dobrym wyjściem była by wspólna rozmowa z @Jacek56 nie koniecznie o akwarium bez... lecz właśnie o Twoim akwarium. Tu problemem raczej nie jest odpieniacz, a na żywo akwarysta z dużym doświadczeniem może dostrzec znacznie więcej niuansów które zanim wyłapiemy jako forumowicze minie zbyt dużo czasu. Mam tu na myśli sprawy od opaski ślimakowej, po śrubunki metalowe, bądź redukcje mosiężne... różne rzeczy już były omawiane na forum. Padło pytanie o światło - tu Jacek mógłby to nieco zdiagnozować miernikiem PAR...
Pozdrawiam.

chwialek

chwialek

@Raff 2020 dasz radę nagrać krótki filmik jak to się porusza w głównym zbiorniku ? Wydaje mi się iż jednym z problemów może być za słaby przepływ wody (cyrkulacja) masz zaledwie 2 pompy na blisko 2m^3 wody, dodatkową przeszkodę stanowi całkiem spory kawał skały na środku. Cyrkulacja ma wymiatać z baniaka osady... ich miejsce jest w sumpie. Obawiam się iż część problemu może leżeć w tym elemencie układanki.

PS.
Jesteś z Gdyni zatem do Rumii masz rzut kamieniem, być może dobrym wyjściem była by wspólna rozmowa z @Jacek56 nie koniecznie o akwarium bez... lecz właśnie o Twoim akwarium. Tu problemem raczej nie jest odpieniacz, a na żywo akwarysta z dużym doświadczeniem może dostrzec znacznie więcej niuansów które zanim wyłapiemy jako forumowicze minie zbyt dużo czasu. Mam tu na myśli sprawy od opaski ślimakowej, po śrubunki metalowe, bądź redukcje mosiężne... różne rzeczy już były omawiane na forum. Padło pytanie o światło - tu Jacek mógłby to nieco zdiagnozować miernikiem PAR...
Pozdrawiam.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.