Skocz do zawartości
Daro73

Co to znowu ????

Rekomendowane odpowiedzi

Z czym walczę  teraz, po kuracji chemi cleanem przez krótki czas było dobrze, potem zaczęło się pojawiać to. Przez cały czas dozuję bakterie fitoplankton. Parametry mam następujące no3 na poziomie 2-5., po4 mierzone fotometrem w sklepie 0.18, silikaty 0-0.03 też mierzone w sklepie. Podejrzewam dino, bo nie podobają mi się te bąble. Nawet woreczek w którym trzymam węgiel pokrył się brązowym nalotem

IMG_20200801_204044.jpg

IMG_20200801_204051.jpg

Edytowane przez Daro73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu te szyby nie czyściłeś ?

Wygląda to strasznie, aż się nie chce wierzyć ze tak może  akwarium wyglądać. 

Chyba to nie jest nalot z 2-3 dni ?

Jest tam jakieś życie? ryby, korale itp. czy wszystko wybiłeś tem syfem.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem  że wygląda to strasznie ale wystarczyło kilka dni aby szyby pokryły się tym paskudztwem, nie czyściłem ich trochę specjalnie bo nalot pojawił się tylko na szybach,tym razem nie wchodził na korale pomyślałem więc że sprawdzę czy moje metody dozowanie bakterii, fitoplankton ograniczy zasięg tego syfu. Chciałem się jednak dowiedzieć co to jest ???? Wygląda na cyjano bo odrywa się płatami, ma także bąble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Daro73 napisał:

fitoplankton ograniczy zasięg tego syfu

zmniejsz dawkę lub odstaw dozowanie na jakiś czas.

A jeśli chodzi tylko o okreścienie co to? Obstawiał bym przedawkowanie mikroelementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daro73

Z całym szacunkiem, gdzie tam są korale,  zrób zdjęcie akwarium bez nalotu, to wszystko wygląda jak po wojnie.

Cyjano czy dino, robisz podmiany ?

Jak dla mnie to restart akwarium,  szybciej i taniej.

Nastepnie zastanawiam się czy poważnie podchodzisz do tego hobby, bo nie wiem co trzeba robić aby dopuścić do takiego widoku.

Nie odbieraj tego jako krytykę, tylko jak rozwiązać problem jeśli tam są jeszcze resztki życia, bo szkoda tego.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @BetiPodchodzę poważnie tylko że przegrywam walkę z tym syfem. Akwarium, cały zestaw kupiłem okazyjnie. Poprzedni właściciel też miał problem z cyjano, jemu wchodziło to na skałę. Pierwsze co zrobiłem to przed zalaniem wyczyściłem skałę z tego czerwonawego nalotu, To nie jest efekt kilkutygodniowych zaniedbań że szyby aż tak porosły, wystarczyło kilka dni, dwu dawkowa kuracja chemcleanem jak widać nie za bardzo pomogła, przez cały czas dozuję jeszcze bakterie cyjano  clean tyle że tu trzeba długo czekać na efekty

@chwialekoprócz fitoplanktonu i bakterii nie dozuję nic więcej, być może sól używana do podmian jest za bogata, kupiłem już uboższą, następną podmianę zrobię na uboższej soli. Fitoplankton miał pomóc w dokarmianiu zooplanktonu który miał być konkurencją dla plag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Daro73 napisał:

BetiPodchodzę poważnie tylko że przegrywam walkę z tym syfem.

Pw, :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daro73 napisał:

Fitoplankton miał pomóc w dokarmianiu zooplanktonu

" zmniejsz dawkę lub odstaw na jakiś czas " zobacz czy jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestiami jakie otrzymałem zakupiłem komplet nowych świetlówek, dziś wymieniłem jedną, za tydzień wymienię następną. Świetlówki w moim Reefmaxie były już bardzo stare, oryginalne AquaEL. Wodę z podmiany też mam już zamówioną. Mam nadzieję że dzięki zwłaszcza Waszej pomocy a zwłaszcza Beti uda mi się wyprowadzić akwarium na prostą. Na razie dozuję jedynie bakterie, zrobiłem podmianę na uboższej soli... i pozostaje mi jedynie czekać na efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się załamywać ja też mam taki sam problem tylko w refugium 

https://zapodaj.net/4307f4a5c35c5.jpg.html

https://zapodaj.net/16fe24d225d7c.jpg.html

W refugium jest lampa 25W biało-niebiesko-czerwona i glony zielone (Caulerpa taxifolia, Codium, Caulerpa racemosa) rosną naprawdę świetnie 

W refugium jest słaby obieg ponieważ w środku jest również DSB 

 

W zbiorniku nie mam ale miałem. Użyłem DINO X i zeszło wystarczyło jakieś 5 dawek czyli 10 dni (co 2 dni 5ml na 100l wody)

Teraz mam parametry

NO3= 2,5 Salifert 

PO4 =0.12 Hanka

KH = 9 AF

Ca = 425 AF

MG 1400 AH

Próbuje wyrównać parametry dla stosunku Redfielda jak na razie mam wynik 30 (wymagane od 14-21)

W głównym zbiorniku mam lekko na skale nalot zielonych glonów. Zgodnie z Redfielda powinny mi przyrastać glony zielone 

 

Ktoś wie jak się tego pozbyć ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.