Skocz do zawartości
Luca197

Cyjano, a nowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam jedno pytanie nie będę się wdawał w całą historię ponieważ było by dużo do opisania, a zacznę tak. Dwa tygodnie temu przeniosłem ryby korale, piasek do innego akwarium ze względu na to, że akwarium docelowe było całkowicie wymienione szafka, sump dosłownie wszystko. Wszystko zacząłem od nowa woda skały itd, ale tonie ważne chodzi mi o to, że w akwarium do którego przeniosłem zwierzęta pojawiło mi się gdzie nie gdzie małe skupiska cyjano na razie jeszcze nic nie przenoszę do głównego zbiornika, ale chciał bymw koncu może za jakies 2 tygodnie przeniesc chociaz same koralowce czy jeżeli będę miał gdzieś na skałkach z koralami jakieś małe plamki cyjano to ryzykuję tym, że zaszczepie to wszystko w nowym akwarium czy nowe sobie z tym poradzi. Bardzo dziękuję za jakąś podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeniesieniu wszystkiego zrobiłeś restart . A w nowym dojrzewanie nikogo nie ominie . Raz mocne raz prawie zerowe , ale jednak . A dino , cyjano czy inne glony mogą i tak wystąpić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co polecasz normalnie przekładać i się nie zastanawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli robiłem podmianę zbiornika to wszystko szło odrazu , i tak już żeś to zrobił . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że u mnie wszystko jest chwilowo w innym zbiorniku, a nie chcę przenieść dziadostwa do nowego, bo nie chcę na dzień dobry problemów. Dlatego też pytam czy jest to bezpieczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Luca197 napisał:

No tak tylko, że u mnie wszystko jest chwilowo w innym zbiorniku, a nie chcę przenieść dziadostwa do nowego, bo nie chcę na dzień dobry problemów. Dlatego też pytam czy jest to bezpieczne. 

Choćbyś wszystko wysterylizował i zrobił start akwa na suchej skale i nowej wodzie to jak pojawią się warunki ku temu to Dino i cyjano i tak się rozwinie - i vice versa -  jak włożysz zarośniętą Dino czy cyjano skałę do stabilnego akwa to skała szybko się powinna oczyścić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, o taką odpowiedź mi chodziło krótko, zwięźle i łopatologicznie. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , że kolega nie ma stabilnego akwa :huh: , raz restartował teraz znów . Stabilność przyjdzie z czasem.  Wiec już po ptokach , nic tylko zrobić jak trzeba i dbać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.