Jump to content

Luca197

Klubowicz
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Z Polski

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ok dziękuje za wszystkie odpowiedzi i za pomoc. W przyszłym tygodniu jade po następną dawkę fito. Zobaczymy czy co tygodniowym czyszczeniu reaktora będę w stanie utrzymać Hodowlę. Na pewno dam znać. Chcę ogólnie jeden litr fito przeznaczyć na eksperyment rozlać do 3 butelek po 250 ml i jedna porcja do reaktora rozrobić to w stosunku 1:1 i eksperymentować jedno karmić druga napowietrzanie trzecie dać na okno. Na pewno zdam relację tutaj w tym wątku może komuś się to przyda na przyszłość . Dziękuję wszystkim ktorzy się wypowiadali i pomogli.
 2. Jeżeli chodzi, o dezynfekcję reaktora to robię to tylko wtedy gdy chcę zacząć od nowa, ale nigdy podczas tego nie wiedziałem, że tak trzeba. Tak wcześniej przy tym zasoleniu wszystko było ok. Nie dezynfekowałem reaktora w ogóle i wszystko śmigało, aż stało się coś i nie wiem co. Coś musi być, albo z nawozem, albo gdzieś jest jakiś syf nie wiem nic nie widać jest czyściutko. Jutro wstawię zdjęcia jak to wygląda, bo dzisiaj już nie dam rady. Jeżeli chodzi, o skoki temp raczej wątpię z tego względu, że stoi to w miejscu, gdzie temp jest zawsze taka sama myślę, że jakieś 22 lub 23 stopnie. Nawóz to https://www.shop-meeresaquaristik.de/Spurenelemente/aqua-biotica-Mrutzek/aqua-biotica-stickstoff-500-mL::3846.html
 3. Cześć słuchajcie mam pytanie odnośnie mojej hodowli FITO. Wiem, że wiele było na temat i w ogóle natomiast chciałbym aby ktoś mi pomógł z moim problemem odnośnie fito. Problem polega na tym, że nie jestem w stanie utrzymać hodowli nie wiem co robię źle może ktoś z was zobaczy moje błędy i mi je wytknie. Od jakiegoś czasu mam problem z hodowlą, ale nie zawsze tak było pewnego razu po powrocie z urlopu zobaczyłem, że hodowla zaczyna jaśnieć aż żółknąć i to dosłownie. Mam reaktor do fito może poza pojemnikiem, który mi pękł jak go umyłem alkoholem izopropylowym. Po czym kupiłem szklany pojemnik identycznych rozmiarów, jaki był w reaktorze po prostu zamieniłem plastikowy pęknięty na szklany nowy poza tym nic się nie zmieniło. Świecę od godziny 11 do godziny 23 czyli 12 H w szklanym pojemniku nie miałem możliwości zainstalować jak było w oryginale zaworu na powietrze, a więc wsadziłem do środka plastikową rurkę, przez którą wlatują bąble do fito, około 1 bąbel na sekundę. Zasolenie wody jest 1015 temperatura pokojowa karmienie jakieś 5 ml na litr zdjęcie pokarmu jest poniżej. Dodam również zdjęcia jak to wygląda w jednej z butelek jest fito od znajomego który nie wie co to znaczy upadła hodowla, a u mnie pada non stop. Dodawałem już mniej pokarmu i więcej, częściej i rzadziej i nic po jakimś tygodniu może dwóch zaczyna blednąć i robi się żółte lub jasno zielone. Na zdjęciu poniżej jest fito moje po dwóch tygodniach to ta pełna butelka i w połówce fito od znajomego, które miałem na start. Niestety nie mogę dodać zdjęć postaram sie dodać linki jak to wygląda. będę wdzięczny za pomoc.
 4. Dziękuję wszystkim za pomoc i za łopatologiczne wytłumaczenie co i jak. Super wreszcie wiem co i jak zrobić. Dobrej nocy wszystkim jeszcze raz dzięki.
 5. Witam wszystkich i jak w temacie chodzi, o podmianę wody. Dla większości z was będzie to zabójczo proste pytanie, ale ze względu na to, że zmieniłem szafkę i w końcu mogłem wsadzić do niej sump, który jest pierwszym sumpem w moim życiu i ze względu na to, że przyszedł wreszcie czas na podmianę wody tu moje pytanie jak to zrobić ? Teraz przy każdej podmianie muszę zamykać zawór wody i od nowa ustawiać pompę przepływową ? Czy może jest jakiś łatwiejszy sposób bez konieczności każdorazowego wyłączania pompy i zakręcania zaworu ? I nie dlatego, że mi się nie chce nacisnąć guzik on lub off tylko chodzi tu o żmudne ustawienia pompy z zaworem. Dziękuję za pomoc.
 6. Właśnie, o taką odpowiedź mi chodziło krótko, zwięźle i łopatologicznie. Dziękuję za pomoc.
 7. No tak tylko, że u mnie wszystko jest chwilowo w innym zbiorniku, a nie chcę przenieść dziadostwa do nowego, bo nie chcę na dzień dobry problemów. Dlatego też pytam czy jest to bezpieczne.
 8. Czyli co polecasz normalnie przekładać i się nie zastanawiać ?
 9. Witam wszystkich mam jedno pytanie nie będę się wdawał w całą historię ponieważ było by dużo do opisania, a zacznę tak. Dwa tygodnie temu przeniosłem ryby korale, piasek do innego akwarium ze względu na to, że akwarium docelowe było całkowicie wymienione szafka, sump dosłownie wszystko. Wszystko zacząłem od nowa woda skały itd, ale tonie ważne chodzi mi o to, że w akwarium do którego przeniosłem zwierzęta pojawiło mi się gdzie nie gdzie małe skupiska cyjano na razie jeszcze nic nie przenoszę do głównego zbiornika, ale chciał bymw koncu może za jakies 2 tygodnie przeniesc chociaz same koralowce czy jeżeli będę miał gdzieś na skałkach z koralami jakieś małe plamki cyjano to ryzykuję tym, że zaszczepie to wszystko w nowym akwarium czy nowe sobie z tym poradzi. Bardzo dziękuję za jakąś podpowiedz.
 10. Luca197

  Przenosiny

  Akwarium musi być puste. Musze wiercić dziury w akwarium pod komin także wiąże się to z wymyciem całego akwarium. Dlatego sie pytam czy piasek wkładać czy dawać nowy bo już sam nie wiem i kiedy wpuszczać ryby w takim razie jak będę miał znowu dojrzewanie.
 11. Luca197

  Przenosiny

  Jezeli chodzi, o dołożenie skaly myślę, o plus minus 20 kg ktora dostalem od znajomego który zlikwidował swoje akwarium. Jeżeli chodzi, o akwaium jest to 450L plus sump który teraz będzie 150 L
 12. Witajcie mam nadzieję, że wybrałem dobry dział, jeżeli nie bardzo przepraszam. Mam parę pytań, bo nie wiem co i jak zrobić. Natomiast chodzi, o to, że za jakieś dwa lub trzy tygodnie chcę zmienić szafkę pod akwarium z tego względu, że jest stara, że nie mam w niej sumpa i mieć nie mogę ze względu na brak miejsca. Nie będę się rozpisywał, o całym procesie jaki chcę zrobić tylko potrzebuję kilku porad za które będę mega wdzięczny, a więc do rzeczy. Nie chce zalewać od nowa akwarium dlatego też całą wodę którą mam chcę przelać do jakiegoś innego zbiornika na jakieś 2, 3 dni, bo tyle będe potrzebował na zrobienie wszystkiego związanego z nową szafką sumpem i całą resztą. 1 czy wodę którą przeleję do innego akwarium na te parę dni wystarczy tylko napowietrzanie czy muszę dać grzałkę plus odpieniacz ? 2 co z piaskiem który wyjmę z akwarium musi iść do śmieci czy mogę go spowrotem wsadzić do akwarium za parę dni ? 3 chcę dołożyć troszkę nowej skały która moczy mi się już jakieś 3 lub 4 miesiące czy będzie wtedy kolejny raz dojrzewanie ? Skała jest przeplukiwana, a woda w skale jest wymieniana co tydzień i na nowo zasalana. 4 Czy do takiej wody oczywiście bede musiał dodać jakie 100 L nowej solanki mogę wsadzić od razu moje ryby ? To chyba na tyle. Pew ie dla niektórych to bardzo proste, a wręcz nawet głupie pytania, ale dla mnie nie do końca jasne i dlatego wolę się zapytać, a nie robić coś głupiego, a później płakać, że coś poszło nie tak. Za wszelaką pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam Łukasz.
 13. Luca197

  Pompa obiegowa

  Dzięki za radę w sumie to nie wiedziałem, że trzeba na początek dawać rurę silikonową żeby wyciszyć. Teraz na pewno będę pamiętał.
 14. Luca197

  Pompa obiegowa

  No dobrze czyli Dcp 8000 lub 10000 tysięcy. Może faktycznie wezmę tą większą 10000 pytam ponieważ bardzo mi zależy na ciszy nie chcę mieć buczenia w domu jak hym był 24 h w elektrowni . Super dziękuję bardzo wszystkim za pomoc
 15. Luca197

  Pompa obiegowa

  Cześć mam pytanie odnośnie pompy obiegowej Jebao DCP 6500 . Mianowicie chodzi, o to czy jest ona cicha ? Moje akwarium ma 60 cm wysokości i szafka ma 1 metr czyli 160 cm razem czy nie będzie ona za słaba ? Ewentualnie jakie inne pompy odpowiednie pod akwarium 450L plus 120 L sump mogli byście polecić ? Pompa ta musi być cicha należę do tych ludzi co komar lata na drugim końcu salonu i muszę wstać go ubić, bo nie usnę. bardzo proszę was o pomoc i opinie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.