Jump to content

Luca197

Klubowicz
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Z Polski

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na aiptasie czy jak to się pisze polecam Lysmata wundermani uwierz mi widziałem co robią. Zapomniesz , o aiptasi szybciej niż Ci się wydaję. Na prawdę polecam
 2. Luca197

  Aqua trend EYE

  Niestety nie znam nikogo takiego, ale jeżeli byłbyś na tyle uprzejmy i podesłał mi jakiś kontakt do niego chętnie się z nim skontaktuje
 3. Luca197

  Aqua trend EYE

  Ok tak zrobię, dziękuję za pomoc, a jak będzie to za parę dni to się odezwę czy pomogło.
 4. Luca197

  Aqua trend EYE

  Nie nie jest w wodzie, ale jest poniżej poziomu wody w zbiorniku z dolewki. Czy to właśnie może być ten problem ?? Nie widzę żeby woda grawitacyjnie się dolewała, ale może faktycznie w nocy jakoś samo leci tego nie wiem.
 5. Luca197

  Aqua trend EYE

  Właśnie wody w zbiorniku na dolewkę ubywa dziennie myślę, że jest to około 2L. Nie, nie miałem innej dolewki to jest mój pierwsza dolewka w życiu, a może być problemem, że zbiornik na dolewkę mam zrobiony z jak to powiedzieć Tak jak by szklanej tuby wygląda jak reaktor. Zaraz wstawię zdjęcie
 6. Luca197

  Aqua trend EYE

  Tak dokładnie niebieska pulsującą dioda z dźwiękiem to : Alarm występuje w sytuacji w której czas pomiędzy kolejnymi uzupełnieniami odparowanej wody jest dwukrotnie dłuższy od poprzedniego( minimum 24 godziny). Funkcjonalność polega na uruchomieniu sygnału optycznego( niebieska dioda led) oraz akustycznego. Tak to wygląda, ale ciężko mi to zrozumieć Tak na chłopski rozum.
 7. Luca197

  Aqua trend EYE

  Czyli jak mam to wszystko wyregulować ?? Bo nie widzę, żeby woda zmieniała poziom aż tak drastycznie raczej wygląda to jak by w ogole nie odparowywała co jest nie możliwe wiem, ale nie wiem jak to wytłumaczyć. Przecież nie mogę zmienić pracy falowników, bo nie mają regulacji. Jedyne co to mogę zmniejszyć ciśnienie na pompie obiegowej, ale skąd mam wtedy wiedzieć, że jest odpowiednie. Jeżeli chodzi, o odpieniacz na pewno nie przelewa, bo mój ma systemy przeciw przelewaniu. Poza tym on nie wyje, bo za dużo dolewa tylko alarm włącza się z tego względu, że za długo nie dolewa wody i to jest problem.
 8. Luca197

  Aqua trend EYE

  Tak mam ją w sumie w komorze gdzie jest pompa, ale dzieli je odległość około 20 cm od siebie
 9. Luca197

  Aqua trend EYE

  Tego z wtyczką w sumie jeszcze nie próbowałem, a może i u mnie też tak jest. Z tym, że ja mam tą dolewkę dopiero z 2 lub 3 tygodnie i szczerze mówiąc cały czas jakieś dziwne problemy właśnie tego rodzaju. Czytałem opinie ludzi którzy kupili i niby większość pozytywnych komentarzy.
 10. Luca197

  Aqua trend EYE

  Już ją wyłączałem z prądu i nic to nie zmienia jak również podnosiłem ją troszkę i opuszczałem żeby sprawdzić, o co chodzi. I szczerze mówiąc nic to nie zmieniło pochodzi 3 max 4 dni i znowu niebieska dioda i sygnał. Ok teraz jestem w domu, ale jak będę miał jakiś wyjazd na 2 tygodnie i co wtedy ? Będę musiał prosić sąsiada, a on ciężko z ogarnięciem czegokolwiek nie wiem czy będzie w stanie to ustawić od nowa, a z resztą nie, o to chodzi. Chodzi, o to, że u innych się da więc u mnie też musi tylko nie wiem jeszcze jak.
 11. Luca197

  Aqua trend EYE

  Cześć mam pytanie odnośnie tej dolewki. Mam mały problem z tą dolewką ponieważ co parę dnia załącza mi się sygnał dźwiękowy plus migająca niebieska dioda oznaczająca alarm niedopełnienia. Czyli występuje on w sytuacji w której czas uzupełnienia jest dwukrotnie dłuższy od poprzedniego minimum 24 H. Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć dlaczego to się włącza ?? Wszystko chodzi fajnie 2 lub 3 dni po czym w nocy budzi mnie to cholerstwo, a akwarium mam w sypialni. Co robię źle i jak to wyregulować. Bardzo proszę, o pomoc. Od razu chciał bym zaznaczyć, że soczewka jest czysta, nic tam nie wlazło, ni ma alg etc.
 12. Ja właśnie karmię mojego pipetą, ale jak pisałem nie mam tak długiej, a nie chce non stop pchać rąk do zbiornika stąd moje pytanie. Też staram się wymyślić jakiś fajny patent na podawanie pokarmu prosto do pyska. Już próbowałem z rurką ciężko idzie. To co złapie przy karmienie nie wiem czy mu to wystarczy. Mój też w doniczce siedzie dziad jeden. Tak wygląda mój quadri
 13. Witam wszystkich i mam pytanie jak, a nie czym karmicie swój ukwiał. Chodzi mi natomiast, o to,a żeby nie maczać łap non stop w akwarium. Mój ukwiał jest mniej więcej na wysokość 35 cm może 40 pod powierzchnią i nie mam tak długiej pipety. Jak to zrobić macie jakieś pomysły ?? Będę bardzo wdzięczny za jakieś rady.
 14. Już teraz wszystko rozumiem, bardzo dziękuję, krótko zwięźle i na temat. Super dzięki wielki
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.