Skocz do zawartości
brT

Kropla Oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie:) Błazen super się wyleguje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Wczoraj wpuścilem małego gobiodonka okinawae, był w zasięgu wzroku około 5min. Do dziś go nie widziałem.. Nawet wokół akwa 

Teraz pytanie. Czy mógł znaleźć sobie jakąś kryjówke pod skala i w niej siedzi i odpoczywa po transporcie i klimatyzuje się w nowych warunkach? 

Czy mój tajemniczy krab Gorilla którego też wogole nie widuje, nawet w nocy, Ale jest - stwierdza to wylinka która przechodził miesiąc temu ; mógł ja wtrąbić? 

Takie moje przypuszczenia na ta chwile. Dodam że 3 sexy krewetki od dłuższego czasu żyją i mają się dobrze, Pustelnik i Nemo również. 

IMG_20210304_205535.jpg

Edytowane przez Bart1996 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Bart1996 napisał:

Teraz pytanie. Czy mógł znaleźć sobie jakąś kryjówke pod skala i w niej siedzi i odpoczywa po transporcie i klimatyzuje się w nowych warunkach? 

Czy mój tajemniczy krab Gorilla którego też wogole nie widuje, nawet w nocy, Ale jest - stwierdza to wylinka która przechodził miesiąc temu ; mógł ja wtrąbić? 

Obstawiam 20 (za tym, że się schował):80 (za tym, że stał się smakowitym kąskiem dla kraba)...

Myślę, że w ciągu tygodnia się wyjaśni. Z moich obserwacji wynika, że rybki aklinatyzują się ok 10-14 dni. Po tym czasie przestają bać się tego co się dzieje poza akwa i zaczynają wypływać do jedzenia.

Ja miałem perkona. Po 9 miesiącach od wpuszczenia  zrobił się na tyle duży i odważny, że upolował każdą nowo wpuszczoną rybkę mniejszą od .... złotòwki. Tak straciłem dwa malutkie pterapogony i fire fish.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Duża lipa się pojawiła, zaprzestalem karmić "cudami"- leciał mix fito, zooton i Coral food Saliferta + pierwiastki śladowe Red Sea(przekarmilem tym zbiornik ok.2tyg temu stąd cyjano, ale minęły 3 podmiany a tego coraz więcej.) Aktualnie Pół kostki mrożonki aktualnie co 2 dni, podmiany 1x/tydz 10%, bakterii nie leje przy tym idzie sama mrozonka. Cyrkulacją wieje idealnie, cały zbiornik faluje, woda krystalicznie czysta, korale napompowane jak nigdy, ale mega DUŻO Cyjano. Pomóżcie, bo taka ilość w takiej kosteczce wszystko mi udusi . Dodam, że wieczorem przy samym niebieskim cyjano nie ma wogole, piasek bielutki.. 

 

No3-5

 

Po4-0. 00000000000

 

Kh-8.5

 

Temp- 24.5

 

Sal. - 35ppt

IMG_20210321_154140.jpg

Edytowane przez Bart1996 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bart1996 napisał:

Pomóżcie, bo taka ilość w takiej kosteczce wszystko mi udusi . Dodam, że wieczorem przy samym niebieskim cyjano nie ma wogole, piasek bielutki.. 

Odsysaj i czekaj.... samo przejdzie. 1,2,3 tygodnie i odpuści. Najważniejsze, że korale mają się dobrze. Gobiodon się znalazł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arek77 napisał:

Odsysaj i czekaj.... samo przejdzie. 1,2,3 tygodnie i odpuści. Najważniejsze, że korale mają się dobrze. Gobiodon się znalazł?

NIE =/

Ślad po nim zaginął.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.