Jump to content
Sign in to follow this  
Bart1996

Kropla Oceanu

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Lza skroplila sie do szklanki w marcu w ilosci 30l.

Start na zywej skale (2.8kg), sol Tropical reef Base salt, oświetlenie Aquael Leddy tube Sunny6w i Actinic 6w. 

Kaskada Powefilter pod 150-250l z tego wzgledu brak cyrkulatora. W srodku jedna cala komora wypchana BIOCERAMAX 1600.

Dolewka automatyczna Level Eye Aquatrend

Bakterie jakie podaje to Super Bio Bacteria 11w1 od samego poczatku idzie, podczas dojrzewania 10mlx1tydz, teraz leje 5ml.

Podmiany regularnie 1xtyg akutalnie na soli Red Sea Sea salt + codziennie 2ml Red Sea Reef energy plus AB+, 0.1ml x Iodine, Potassium, Iron, Bioactive elements rowniez Red Sea. 

Zasolenie 35ppt

Obsada: Sarcopython Fluo, caulastrea, Echinopora lamellosa, montipora czerw., euphyllia, briareum, pachuclavularia, palythia Zoa, Purpure Bee Zoa, Utter Chaous Zoa, discosoma, Capnella, Pseudogorgonia, Pavona, rurowki, 1x blazenek, 1xkrab i mnostwo slimakow turbo i columbelli ktore sie mnożą oraz dużo drobnego życia ze skaly. 

Screenshot_20200910_205240.jpg

Screenshot_20200910_205659.jpg

Edited by Bart1996 (see edit history)

Akwarium proste i naturalne - mnie się podoba.

Ile czasu upłynęło od startu i gdzie się schował błazenek?

Taki byl zamiar dlatego tez start m. In na zywej skale. Blazenek znalazł swoje miejsce za splywem wody z kaskady i to mnie martwi trochę bo wypływa tylko po jedzenie.. 

Dokladnie zalane zostalo 17 marca 2020

Edited by Bart1996 (see edit history)

Witam

Jest ktos w stanie pomoc mi z ZOA purpure bee? Rozrastaja sie w extremalnym tempie, zaraz zapomne jak wyglada skala. Mozna jakos je oderwac i porobic szczepki? 

Screenshot_20200914_115205.jpg

Godzinę temu, Bart1996 napisał:

zaraz zapomne jak wyglada skala

Chyba w tym hobby chodzi o to żeby wszystko ładnie rosło i w końcu zarosło skałę :P 

Ja wiem jeden woli córkę a drugi teściową :P 

Bierzesz ostro zakończony nożyk i wycinasz z kawałkiem skały tak żeby się polip nie rozerwał.

P.s. ja bym tu powalczył ale z aiptasią ;)

Edited by =Fresz= (see edit history)

7 minut temu, =Fresz= napisał:

Chyba w tym hobby chodzi o to żeby wszystko ładnie rosło i w końcu zarosło skałę :P 

Ja wiem jeden woli córkę a drugi teściową :P 

Bierzesz ostro zakończony nożyk i wycinasz z kawałkiem skały tak żeby się polip nie rozerwał.

P.s. ja bym tu powalczył ale z aiptasią ;)

Slabo widze wycięcie tego ze skala.. :/ to jest najwiekszy kawałek jaki mam, robi on za podstawe.

A co do aiptasii.. Walczylem kilkukrotnie wrzatkiem, wrzatkiem z sokiem z cytryny i nic.. Dalem sb spokoj z nią 

Co myślicie? 

Cała belka na sterowniku tc420 na niezależne kanały, nocne oświetlenie. Na diodach Epistar 20000K UV Royal Blue Cyjan. 

Screenshot_20200915_205236.jpg