Skocz do zawartości

Historia edycji

niknik

niknik

@Tester wydaje mi się że jednak źródło węgla nie każde działa tak samo. Bakterie potrzebują różnych enzymów żeby rozłożyć różne związki i różnej ilości energii. Podejrzewam też że różne związki mogą wykorzystywać do różnych celow więc nie każdy na nasze potrzeby zadziała tak samo. To że w akwariach zadziała to różnie i że to problem o wiele bardziej złożony to oczywiście prawda i obawiam się że mnie testy tego związku jednak przerastają. Temat wrzuciłem i może weźmie się za to ktoś mądrzejszy. Z własnych doświadczeń widzę że jednak działa o wiele lepiej niż np vsv i jest z nim mniej problemów. Po kimś takim jak Ty, spodziewałem się jednak trochę więcej niż zaciąganie hamulca.

Co do ukwialow, rzadko są takie tematy ale na RC i FB znalazłem wcale nie mało postów że po starcie dozowania vsv ukwiały padły więc glikol bardziej morderczy dla nich wcale byc nie musi. Może to kwestia właśnie jakich parametrów konkretnego zbiornika. Na NR też jest conjmniej jeden taki temat sprzed kilku lat.u

  @jacgues  Z tego co wiem podmianki są regularne. Obsady nie zagłębiałem się i nie chciałbym opisywać ich zbiorników za bardzo. 

niknik

niknik

@Tester wydaje mi się że jednak źródło węgla nie każde działa tak samo. Bakterie potrzebują różnych enzymów żeby rozłożyć różne związki i różnej ilości energii. Podejrzewam też że różne związki mogą wykorzystywać do różnych celow więc nie każdy na nasze potrzeby zadziała tak samo. To że w akwariach zadziała to różnie i że to problem o wiele bardziej złożony to oczywiście prawda i obawiam się że mnie testy tego związku jednak przerastają. Temat wrzuciłem i może weźmie się za to ktoś mądrzejszy. Z własnych doświadczeń widzę że jednak działa o wiele lepiej niż np vsv i jest z nim mniej problemów. Po kimś Takim jak Ty, spodziewałem się jednak trochę więcej niż zaciąganie hamulca.

Co do ukwialow, rzadko są takie tematy ale na RC i FB znalazłem wcale nie mało postów że po starcie dozowania vsv ukwiały padły więc glikol bardziej morderczy dla nich wcale byc nie musi. Może to kwestia właśnie jakich parametrów konkretnego zbiornika. Na NR też jest conjmniej jeden taki temat sprzed kilku lat.u

  @jacgues  Z tego co wiem podmianki są regularne. Obsady nie zagłębiałem się i nie chciałbym opisywać ich zbiorników za bardzo. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.