Skocz do zawartości
Sagerrak1

Aqma, łączenie mas zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę od Marcina z Aqmy uzyskać odpowiedzi, nie odpowiada na mail, to na szybko zapytam tutaj:

Mam wysterowane 2 belki , na dwóch driverach 1000mA z zasilacza 32V 2,5A , pracują na jakieś 33V 950mA, więc zasilacz jest już "wysycony" 

Chcę dołożyć 2 kolejne nitki po 7 diod sterowanych na 700mA i nie starczy mi mocy powyższego zasilacza. Mam w posiadaniu 2 zasilacze 24V 3A i są do tego celu jak znalazł. 
Wiem, ze można mnożyć ilosć zasilaczy na jednej Aqmie, ale trzeba połączyć ich masy.

1.Pytanie czy coś stoi na przeszkodzie, że to dwa różne zasilacze o kompletnie innym zakresie napięć wyjściowych.
2. Czy miejsce połączenia mas ma znaczenie ? może to być połączenie tuż przed przetwornicą DC-DC zasilającą płytkę Aqmy?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Mam podobnie podłączone, 2 różne zasilacze do jednego sterownika, nie ma problemu, ustawiasz napięcie i jest ok. Masy wszystkich zasilaczy łączysz ze sobą i mase sterownika.
2. Nie używam płytki od Magu tylko samych LDD, podłączyć do masy możesz tylko przed bo za są już tylko wyjścia do poszczególnych kanałów (+i-). Czy się mylę?



Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, korabol napisał:

Witaj,
Mam podobnie podłączone, 2 różne zasilacze do jednego sterownika, nie ma problemu, ustawiasz napięcie i jest ok. Masy wszystkich zasilaczy łączysz ze sobą i mase sterownika.
2. Nie używam płytki od Magu tylko samych LDD, podłączyć do masy możesz tylko przed bo za są już tylko wyjścia do poszczególnych kanałów (+i-). Czy się mylę?



Gesendet von meinem VOG-L29 mit Tapatalk
 

Połączenie mas zasilaczy rozumiem, ale raczej nie kolejny mostek za DC_DC zasilającym aqmę bo i tak już wychodzi na niego zasilanie z połączonych mas. 

Ja już nie wiem, ale skoro i Ciebie działa, to i ja zaryzykuję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.