Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie. Ponieważ po głowie chodzi mi pomysł trochę większego akwarium zastanawiam się naj jego wymiarami. Myślę o akwarium w okolicach 160l z kominem zewnętrznym. Moje pomysły wymiarowe 70x50x40h - 140l, 70x60x40h - 168l, 80x50x40h - 160l, 90x40x40h - 144. A może jakiś inny wymiar?

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90x50x45 cm. Lepsza głębia, wysokość słupa wody też daje fajny efekt jak ryby pływają w toni. I standardowo lampy t5 24 w mają około 90 cm. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się na to jednoznacznie i obiektywnie odpowiedzieć, wcześniej miałem akwarium niskie 35cm (70x70x35h), teraz mam 40 wysokości (bez panela wymiar wynosi 105x70x40) i już wiem że jakbym miał możliwość to zrobiłbym max 32 cm wysokości (jakby się tylko dało szybę uciąć... Ehhh:)). Każdemu co innego się podoba i ciężko doradzić.

Edytowane przez Konrad_Wwa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konrad_Wwa napisał:

 wiem że jakbym miał możliwość to zrobiłbym max 32 cm wysokości 

I juz czuje sie mniej osamotniony...LOL...

Tym razem lepiej zaplanowalem nowy zbiornik, ktory juz za niedlugo bedzie zalany i jezeli moje wyobrazenie pokryje sie z rzeczywistoscia to pewnie skikne pod sufit...

1 godzinę temu, Konrad_Wwa napisał:

 Każdemu co innego się podoba i ciężko doradzić.

I to jest fajne ze w calej rzeszy morszczakow panuje pluralizm, dzieki czemu nie musimy ogladac zbiornikow o tych samych wymiarach i gabarytach co wreszcie stalo by sie nudne...

 

3 godziny temu, wally napisał:

 

Witam mam do was pytanie. Ponieważ po głowie chodzi mi pomysł trochę większego akwarium zastanawiam się naj jego wymiarami. Myślę o akwarium w okolicach 160l z kominem zewnętrznym. Moje pomysły wymiarowe 70x50x40h - 140l, 70x60x40h - 168l, 80x50x40h - 160l, 90x40x40h - 144. A może jakiś inny wymiar?

 

 

 

 

 

Wszystkie te zbiorniki laczy ta sama wysokosc, czyli domyslam sie ze gustujesz w akwariach raczej nie wysokich a co z tym idzie, latwiejszych do rutynowych prac...

Jezeli mialbym wybor tylko w rozmiarach, ktore podales to zrobilbym 70x60x40h a jezeli moglbym dorzucic cos od siebie i dla siebie to nie przekraczalbym wysokosci 30 cm...

Na YT znajdziesz zbiorniki w roznych rozmiarach i jezeli jeszcze tego nie zrobiles to warto przeliczyc cm na cale i wpisac w wyszukiwarke YT, zobaczyc jak to wyglada i co Ci sie najbardziej podoba...

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Iceberg napisał:

I juz czuje sie mniej osamotniony...LOL...

Tym razem lepiej zaplanowalem nowy zbiornik, ktory juz za niedlugo bedzie zalany i jezeli moje wyobrazenie pokryje sie z rzeczywistoscia to pewnie skikne pod sufit...

I to jest fajne ze w calej rzeszy morszczakow panuje pluralizm, dzieki czemu nie musimy ogladac zbiornikow o tych samych wymiarach i gabarytach co wreszcie stalo by sie nudne...

 

Wszystkie te zbiorniki laczy ta sama wysokosc, czyli domyslam sie ze gustujesz w akwariach raczej nie wysokich a co z tym idzie, latwiejszych do rutynowych prac...

Jezeli mialbym wybor tylko w rozmiarach, ktore podales to zrobilbym 70x60x40h a jezeli moglbym dorzucic cos od siebie i dla siebie to nie przekraczalbym wysokosci 30 cm...

Na YT znajdziesz zbiorniki w roznych rozmiarach i jezeli jeszcze tego nie zrobiles to warto przeliczyc cm na cale i wpisac w wyszukiwarke YT, zobaczyc jak to wyglada i co Ci sie najbardziej podoba...

 

 

Dlaczego niskie akwa jest fajne? Wyłącznie kwestia gustu i możliwości oglądania akwarium z góry, zakładając, że nie jest zabudowane? Czy może względy praktyczne? Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wymiar ma jakieś swoje zalety :)

W niskich mamy lepsze doświetlenie i przy tym samym litrażu więcej dna dla ryb terytorialnych.

W wyższym możemy fajniej rozłożyć korale, bardziej i mniej światłolubne.

Ważne by nie iść w wymiary typowo słodkowodne typu wyższe akwarium, ale mniejsza szerokość, bo słona woda naprawdę mocno skraca perspektywę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Teraz mam kostkę 3x40 i dlatego wysokość 40 cm wydaje mi się optymalna do obsługi. Właśnie powierzchnia dna czyli najlepiej by było 70x60 tylko czy nie będzie problemów z ustawieniem cyrkulacji? Bo wyjdzie prawie kostka.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomko napisał:

Dlaczego niskie akwa jest fajne? Wyłącznie kwestia gustu i możliwości oglądania akwarium z góry, zakładając, że nie jest zabudowane? Czy może względy praktyczne? Pozdr., tomko

Hej Tomko...

Widzisz, ja mialem kilka roznogabarytowych zbiornikow i w kazdym z nich czegos mi brakowalo, bylo cos co mnie meczylo, chodzby trudny dostep do aiptazji, niemoznosc operowania obiema rekoma na wysokosci oczu, trudnosc w czyszczeniu dna i panelu (jestem zwolennikiem panelu, sump mnie zbytnio meczyl)...

Adam tez podal pare zalet niskich zbiornikow jak mozliwosc trzymania wiekszej liczby ryb, gdyz te maja swoje terytoria raczej w poziomie no i oczywiscie swiatlo, gdzie nie trzeba duzych mocy by zadowolic swiatlolubne korale...

Kwestia gustu jak najbardziej, ja sie zakochalem w shallow a majac teraz akwarium 36-scio centymetrowe, uznalem ze to wciaz za wysoko, chociaz juz w nim docenilem latwosc manewrowania...

Patrzenie z gory tez mnie fascynuje...

Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Iceberg napisał:

Hej Tomko...

Widzisz, ja mialem kilka roznogabarytowych zbiornikow i w kazdym z nich czegos mi brakowalo, bylo cos co mnie meczylo, chodzby trudny dostep do aiptazji, niemoznosc operowania obiema rekoma na wysokosci oczu, trudnosc w czyszczeniu dna i panelu (jestem zwolennikiem panelu, sump mnie zbytnio meczyl)...

Adam tez podal pare zalet niskich zbiornikow jak mozliwosc trzymania wiekszej liczby ryb, gdyz te maja swoje terytoria raczej w poziomie no i oczywiscie swiatlo, gdzie nie trzeba duzych mocy by zadowolic swiatlolubne korale...

Kwestia gustu jak najbardziej, ja sie zakochalem w shallow a majac teraz akwarium 36-scio centymetrowe, uznalem ze to wciaz za wysoko, chociaz juz w nim docenilem latwosc manewrowania...

Patrzenie z gory tez mnie fascynuje...

Pozdrawiam...

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Gdybym miał dużą powierzchnie do zagospodarowania, to pewnie taka opcja byłaby godna rozważenia. Kwestia praktyczna to mocny argument. Ja mam aktualnie 68 cm h i rzeczywiście muszę się mocno nagimnastykować. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wracam do tematu zamówienia akwarium myślę że stanie na wymiarze 70x50x40h. Teraz pytanie jakie średnicę przelotów proponujecie. Myślałem nad 2x25 rewizja i powrót oraz spływ 1x32.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam trochę temat. Akwarium kupione 70x50x40h. W związku z tym że projekt będzie się rozwijał powoli narazie czekam na stelaż. Chciał bym ogarnąć temat komina jaka długość rurek polecacie przy kominie wysokim na 20 cm? W kostce mam tak jak na załączonych zdjęciach działa ale może powinno być inaczej? 3eeb2629d8fd682c0f0c877ceb47aaa9.jpgb58ef5ee5f9c7e4f4e5ce53c351db4f9.jpge16f7d8d08557f7a6f35c7fa33fcdf40.jpg8fb7d443210d165b6dca8951700c13ab.jpg1a11bb2e9bd3f062da1f0d80b790833a.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.