Skocz do zawartości
michall_181

Pierwsze 105 L morskiej wody

Rekomendowane odpowiedzi

w jednym kostka nr2 mam sam żywy piach, góra to żywy piach + jakiś porcelanowy grys, czy jak to tam się zwie - neutralny nie oddaje nic - miałem w szafie używam długo w słodkich  (też muszę trochę ująć, bo ślimaki nie dokopują do dna) 
by Ci taką warstwę przeryło to byś musiał koparkę kupić a nie życie :)))) - nie mam nic poza ślimakami i nie będę miał nic innego (ja to mam dopiero mikrusy te kostki), mam po 3 sztuki w każdej i do 2 cm robią robotę i wszystko przemieszane (zero złogów piach czyściutki) 3 sztuki na moją powierzchnię dna stykają w zupełności, pooglądaj sibie filmiki, co taka babka kopiąca potrafi odwalić w małym akwarium ("pustynna burza" to przy tym mały miki [emoji6] )
co do cyrkulacji w kanciaku zero problemu, w kwadracie nie mogę tego za cholerę ustawić, by było optymalnie (oba dmuchają w górę i to najlepsze rozwiązanie - napowietrza + nie robi zbytnio młyna)
obecnie bym kupił coś mniejszego (gabarytowo) i z regulacją przepływu 
to ustrojstwo ma 1000 l na godzinę i całe ustawienia ... w kwadracie stłumiłem go i dałem gąbkę na tył - bo miotało nimi, jak szatan, jak się uprę to znajdę dokładnie co to jest za model

Gdzie włożyłeś tę gąbkę? [emoji3]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy koniec cyrkulatora a podstawkę tę, co trzyma magnes - więc caly "tył" tłumi i się kupy trzyma 

spadek mocy zauważalny 

---edit 

gąbkę miałem z kaskad - jak się mocno zapaskudzi, już nie czyszczę i daję nową 

Edytowane przez lukas79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miedzy koniec cyrkulatora a podstawkę tę, co trzyma magnes - więc caly "tył" tłumi i się kupy trzyma 
spadek mocy zauważalny 
---edit 
gąbkę miałem z kaskad - jak się mocno zapaskudzi, już nie czyszczę i daję nową 

Próbuję to sobie zobrazować [emoji23] masz jakieś fotki tego ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Choć wydaje mi się, że u mnie nie ma dziur z tyłu…[emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bdcdeee91d7e892860b3d5ee1e170c55.jpg
NO3 na moje oko 25
3dda502e6723fd37bda4ce7689967efa.jpg
PO4 raczej 0.1

W końcu coś ruszyło, choć stosunek nie taki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, michall_181 napisał:

NO3 na moje oko 25

Raczej 2,5:) Przy patrzeniu z boku dzielisz na 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej 2,5[emoji4] Przy patrzeniu z boku dzielisz na 10.

Mądrego dobrze poczytać [emoji28] czyli dalej trochę nisko obydwa parametry. Co prawda glony praktycznie ustąpiły to mam plagę Walonii i chyba niestety Aiptasia[emoji2955]
d34e189c3156fe71f9df5a60303bf4dc.jpg
Między polipami Caula


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

029bfebfe5aa4d5e54f762d141e673ca.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, michall_181 napisał:

PO4 raczej 0.1

 

8 minut temu, michall_181 napisał:

czyli dalej trochę nisko obydwa parametry

PO4 na poziomie 0,1..... wg mnie to wcale nie jest tak nisko. Ja mam akwa z mieszaną obsadą i dla mnie optymalne parametry to by były PO4 w przedziale 0,03-0,01 a NO3 w przedziale 5-1 mg/l, a na pewno poniżej 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłaby taka możliwość to prosiłbym o identyfikację [emoji6]
f53c5ec75efa277d262d46c3cc526794.jpg
Z tej białej nóżki powyżej kraba wychodzi jakby mini rurówka… czy to faktycznie to?

00a8332829de76f6565c756be710f4b3.jpg
Z prawej strony polipów jest coś na kształt aiptasi ale nie jestem pewien…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, michall_181 napisał:

Jeśli byłaby taka możliwość to prosiłbym o identyfikację emoji6.png
f53c5ec75efa277d262d46c3cc526794.jpg
Z tej białej nóżki powyżej kraba wychodzi jakby mini rurówka… czy to faktycznie to?

00a8332829de76f6565c756be710f4b3.jpg
Z prawej strony polipów jest coś na kształt aiptasi ale nie jestem pewien…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na pierwszym zdjęciu jest to zwykła rurówkam pożyteczne stworzenia filtrujące wodę - będzie tego pełno w ciemniejszych miejscach.

Na drugim to Aiprasia i też może być jej pełno - niestety.

Może się przyda

 

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszym zdjęciu jest to zwykła rurówkam pożyteczne stworzenia filtrujące wodę - będzie tego pełno w ciemniejszych miejscach.
Na drugim to Aiprasia i też może być jej pełno - niestety.
Może się przyda
 

Dzięki, bardzo ładne stworzenia, te rurówki ale podejrzewam, że one nie będą takich rozmiarów jak te sprzedawane przez niektóre sklepy [emoji19]
Co do drugiego stworzenia to cóż… urządził mnie ich poprzedni właściciel bo jak widać przyjechał cały zestaw, Valonia, która opanowuje powoli zbiornik i Aiptasia…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurówki niestety z czasem będą zanikały, szczególnie jeśli wypuścisz krewetki "na aiptasię". Co do różnych niechcianych organizmów, to prędzej czy później trafiają one do każdego zbiornika. Że w zdrowych, dojrzałych akwariach ich nie widzisz, to nie wynika z tego, że się ktoś ustrzegł przywleczenia ich, ale z tego, że inwazyjne organizmy nie znajdują tam sprzyjających warunków. Kontrola nutrientów, higiena zbiornika, konkurencja ze strony innych organizmów, obecność zwierzaków redukujących populację... Takie plagi wskazują po prostu, że zbiornik jest młody i/lub są w nim jakieś problemy. Jak wszystko jest ok w zbiorniku, to takie plagi same zanikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobnie jest ze ślimakami w słodkim - to chyba jedna z większych plag tam 

 

możesz chodzić na uszach a w pewnej chwili są i nie wiesz skąd (dipowanie roślin i inne cuda wianki, rośliny invitro itd...) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rurówki niestety z czasem będą zanikały, szczególnie jeśli wypuścisz krewetki "na aiptasię". Co do różnych niechcianych organizmów, to prędzej czy później trafiają one do każdego zbiornika. Że w zdrowych, dojrzałych akwariach ich nie widzisz, to nie wynika z tego, że się ktoś ustrzegł przywleczenia ich, ale z tego, że inwazyjne organizmy nie znajdują tam sprzyjających warunków. Kontrola nutrientów, higiena zbiornika, konkurencja ze strony innych organizmów, obecność zwierzaków redukujących populację... Takie plagi wskazują po prostu, że zbiornik jest młody i/lub są w nim jakieś problemy. Jak wszystko jest ok w zbiorniku, to takie plagi same zanikają.

Masz rację. Zbiornik faktycznie młody, glony ustąpiły, został tylko jeden gatunek jakby i to co na szybach ale nimi się nie przejmuję. Nie chciałbym wrzucać życia do wyczyszczenia plag może z wyjątkiem np Mitraxa, bo póki co Aiptasia występuje w dwóch polipach, które mogę wyjąc bez problemu z akwarium bo są to podstawki korali i spróbuję mechanicznie usuwać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał a jak z utrzymaniem temperatury pod pokrywą ? 

ja mam jedną kosteczkę słodką pod pokrywą (i też lampki, które extra grzeją) i żeby nie klima to by się tam mi teraz zagotowało

za bardzo nie ma tam nawet jak wiatraczków dać (miałem się w sumie tej kostki pozbyć, jednak sentyment - tam wszystko jest do kitu - od filtracji po szybę panoramiczną :))) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym właśnie raczej krewetkę na aiptasię dał, bo to jest poważniejszy problem niż valonia, oraz krewetki naprawdę robią robotę, małe ukwiały wyczyszczą. A różne kraby czy ślimaki jako glonożercy są przereklamowane, ich urzyteczność w walce z plagą jest znikoma. Owszem, pomagają kontrolować glony, ale nie w rozmiarze plagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ślimaków to jest chyba jeden, który żre tylko i wyłącznie aiptasie i ponoć skuteczny jest dość konkretnie

Czarek - poruszyłeś w dużej mierze temat ekipy tzw. "sprzątającej" - pic na wodę fotomontaż 

nassariusy są fajne, bo potrafią ładnie wzruszyć podłoże, wszelkie na "glony" to między bajki - by nie szczoteczka do zębów + wór waty to bym w życiu tego nie opanował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do ślimaków to jest chyba jeden, który żre tylko i wyłącznie aiptasie i ponoć skuteczny jest dość konkretnie
Czarek - poruszyłeś w dużej mierze temat ekipy tzw. "sprzątającej" - pic na wodę fotomontaż 
nassariusy są fajne, bo potrafią ładnie wzruszyć podłoże, wszelkie na "glony" to między bajki - by nie szczoteczka do zębów + wór waty to bym w życiu tego nie opanował 

Po części zgadzam się, moje ślimaki to owszem czyszczą ale nalot [emoji81]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Michał a jak z utrzymaniem temperatury pod pokrywą ? 
ja mam jedną kosteczkę słodką pod pokrywą (i też lampki, które extra grzeją) i żeby nie klima to by się tam mi teraz zagotowało
za bardzo nie ma tam nawet jak wiatraczków dać (miałem się w sumie tej kostki pozbyć, jednak sentyment - tam wszystko jest do kitu - od filtracji po szybę panoramiczną :))) )

Jest mały problem bo jest bardzo ciasno… ale temperatura nawet w ostatnie upały(dochodziło do 30 w mieszkaniu ) nie przekroczyła 28”. Maksymalnie było 27,7 a mam tylko dwa wiatraki i to skierowane bezpośrednio na lampę, która na max mocy Ok 55 W nie przekroczyła 38”. Także jakoś leci [emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.