Skocz do zawartości
Kamil28

Akwarium 500l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jakie możecie polecić odmiany gatunki korali dla osoby zielonej w tym temacie akwarium ma mieć pojemność 500l i tu pytanie jakiej wielkości należy zakładać sump.

Akwarium mam być prowadzone wyłącznie z koralami bez lub co najwyżej z niewielką ilością krewetek lub bezkręgowców dodać mogę że chciałbym aby to nie były gatunki bardzo wymagające lub specyficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump - jaki największy Ci się zmieści :)

korale - miękkie (rhodactisy, discosomy, zoanthusy, sinularie, lobophytony, sarcophytony, pseudogorgonie, briareum, pachyclavularie, xenia itp), trochę później łatwe LPS (caulastrea, duncanopsammia) i łatwe SPS (montipory, stylophory, seriatopory, pavony)

Edytowane przez Maelen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za odpowiedź a czy to prawda iż koral twardy oraz korale miękkie nie powinno się łączyć w jednym zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można, tylko trudniej jest ze względu na różne wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy faktycznie acropora jest gatunkiem trudnym w utrzymaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę zapytać wprost gdzie mogę kupić pierwszą klasę szczepek korali lub gdzie w Krakowie znajdują się sklepy które faktycznie doradzą a nie z golą jelenia pracuje w handlu wiec znam techniki sprzedawców na tzw zielonych a chce tego uniknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kamil28 napisał:

A czy mogę zapytać wprost gdzie mogę kupić pierwszą klasę szczepek korali lub gdzie w Krakowie

Proste miękasy to najlepiej na Bandzie albo Olx. Kupisz duże za grosze albo za pifko, w sklepie będą małe szczepki za spore pieniądze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy Krakowa jest pewnie sporo akwarystów, którzy pomogą Ci w prowadzeniu zbiornika. Warto  z tej pomocy skorzystać od wiedzy, przez żywą wodę na uruchomienie akwarium po szczepki prostych koralowców. 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep z Twoich rejonów to kawałek od Krakowa Jonafish. Jeden z lepiej zaopatrzonych w życie. A i dobra rada zawsze poratują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.