Skocz do zawartości
dale

moduły LED - wielobarwne

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna dostępne na rynku moduły led złożone z kilku barw? Np. biały zimny, ciepły, niebieski, czerwony itp? Widziałem różne wielokanałowe płytki pcb, ale wolał bym gotowe moduły - moc jest mniej istotna, bardziej dla mnie liczy się różnorodność barwna.

Rozważam budowę nowej lampy opartej wyłącznie o ledy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dale napisał:

Czy ktoś zna dostępne na rynku moduły led złożone z kilku barw? Np. biały zimny, ciepły, niebieski, czerwony itp? Widziałem różne wielokanałowe płytki pcb, ale wolał bym gotowe moduły - moc jest mniej istotna, bardziej dla mnie liczy się różnorodność barwna.

Rozważam budowę nowej lampy opartej wyłącznie o ledy.

Trochę nie kumam sensu takich modułów w lampie do morskiego. 
Skoro patrząc na lampy markowe czy diy zawsze masz jakaś proporcje blue do white i dodatek jakiś innych kolorków. Także co Ci dadzą takie moduły składające się z 4 kolorow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

 Np. biały zimny, ciepły, niebieski, czerwony itp?

Chyba nie chodzi o RGBW, tylko czy są moduły biały zimny, biały ciepły i ewentualnie kolor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedokładnie się wyraziłem Panowie :) Chodziło mi o moduły - coś w stylu RGBW - czyli każdy kanał oddzielny - ale łączony nie koniecznie z wszystkich barw.

Coś w stylu modułów używanych w kessilach czy ethernalach.  Ale jak przeglądam rynek, to nie obejdzie się chyba bez projektowania pcb :(

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dale napisał:

Niedokładnie się wyraziłem Panowie :) Chodziło mi o moduły - coś w stylu RGBW - czyli każdy kanał oddzielny - ale łączony nie koniecznie z wszystkich barw.

Coś w stylu modułów używanych w kessilach czy ethernalach.  Ale jak przeglądam rynek, to nie obejdzie się chyba bez projektowania pcb :(

 

Opisz bardziej co tam kombinujesz za lampe. Ja to myślałem jak już robić v3 to coś na kształt Ati straton.
Ale ja to bardziej z potrzeby dłubania niż z potrzeby nowej lampy ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja :) Lampę mam, niby jest OK, ale może czas już zejść z hybrydy na rzecz samych ledów?  Lampę zaprojektować w kształcie łuku - coś jak recurve, z mnogością punktów świetlnych typu etherala? Tyle że musiał bym się oprzeć na kilku kanałowych płytkach LED. W sumie mogę puścić 6 kanałów na obecnym sterowniku. Tyle że musiał bym wstępnie dobrać proporcje barw - ilości ledów, no i znaleźć przyzwoite źródła światła.

Gotowe lampy mi nie podchodzą, bo muszę mieć to w zabudowie drewnianej. No i fajnie by było, jakby lampa nie oświetlała przy okazji całego pomieszczenia światłem odbitym.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dale napisał:

To tak jak ja :) Lampę mam, niby jest OK, ale może czas już zejść z hybrydy na rzecz samych ledów?  Lampę zaprojektować w kształcie łuku - coś jak recurve, z mnogością punktów świetlnych typu etherala? Tyle że musiał bym się oprzeć na kilku kanałowych płytkach LED. W sumie mogę puścić 6 kanałów na obecnym sterowniku. Tyle że musiał bym wstępnie dobrać proporcje barw - ilości ledów, no i znaleźć przyzwoite źródła światła.

Gotowe lampy mi nie podchodzą, bo muszę mieć to w zabudowie drewnianej. No i fajnie by było, jakby lampa nie oświetlała przy okazji całego pomieszczenia światłem odbitym.

No ja chce w przyszlosci ucywilizować moja obecną lampę do jeszcze lepszego efektu wizualnego dlatego kiedys tam powstanie wersja v3 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.