Skocz do zawartości
Margolee

Złamana ośka ceramiczna w pompie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy robił ktoś taki manewr że podmienił oś ceramiczną na inną w pompie? Chodzi mi że zamiast ceramicznej ośki dał np: z nierdzewki lub tytanową? Która lepsza nierdzewna czy tytan do morszczyzny? 

Szlag mnie już trafia gdy podczas czyszczenia pompy za każdym razem łamię tą j... ną oś.

Co Wy na to? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Margolee napisał:

Witam, czy robił ktoś taki manewr że podmienił oś ceramiczną na inną w pompie? Chodzi mi że zamiast ceramicznej ośki dał np: z nierdzewki lub tytanową? Która lepsza nierdzewna czy tytan do morszczyzny? 

Szlag mnie już trafia gdy podczas czyszczenia pompy za każdym razem łamię tą j... ną oś.

Co Wy na to? 

Polecam pręt węglowy....taki używany w modelarstwie. Tylko musisz dokładnie zmierzyć i dobrać średnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Arek77 napisał:

Polecam pręt węglowy....taki używany w modelarstwie. Tylko musisz dokładnie zmierzyć i dobrać średnicę.

O tym nawet nie słyszałem. Dzięki poszukam.

Arek77 używałeś, stosujesz?

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Margolee napisał:

O tym nawet nie słyszałem. Dzięki poszukam.

Arek77 używałeś, stosujesz?

I tak i nie :D. W cyrkulatorach i filtrach w akwariach slodkowodnych tak.  Z dobrym rezultatem. Te ośki są minimalnie elastyczne i przez to wirniki chodzą tak jakby ciszej. W morskim jeszcze nie miałem okazji- jeszcze żadna ośka mi nie pękła, ale domyślam się że tak samo dobrze jak w słodkowodnym. Z  tym, że nie bardzo wiem jak się będzie zachowywać i jaka bedzie ich trwałość w urządzeniach o zmiennym, szczególnie pulsacyjnym działaniu. 

23 godziny temu, Arek77 napisał:

z nierdzewki lub tytanową

Tytanowa ok, z nierdzewki odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Arek77 napisał:

I tak i nie :D. W cyrkulatorach i filtrach w akwariach slodkowodnych tak.  Z dobrym rezultatem. Te ośki są minimalnie elastyczne i przez to wirniki chodzą tak jakby ciszej. W morskim jeszcze nie miałem okazji- jeszcze żadna ośka mi nie pękła, ale domyślam się że tak samo dobrze jak w słodkowodnym. Z  tym, że nie bardzo wiem jak się będzie zachowywać i jaka bedzie ich trwałość w urządzeniach o zmiennym, szczególnie pulsacyjnym działaniu. 

Tytanowa ok, z nierdzewki odradzam.

Kurde ten pręt węglowy by był super tylko czy nie odda czegoś trującego czasami. Taki ryzyk fizyk. Chyba jednak postawie na ten tytanowy. Niby pisze że pręt węglowy składa sie prawie w całości z grafitu i jest obojętny chemicznie. Ot taka mała zagwozdka- ryzykować czy nie.

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margolee napisał:

Kurde ten pręt węglowy by był super tylko czy nie odda czegoś trującego czasami. Taki ryzyk fizyk. Chyba jednak postawie na ten tytanowy. Niby pisze że pręt węglowy składa sie prawie w całości z grafitu i jest obojętny chemicznie. Ot taka mała zagwozdka- ryzykować czy nie.

Węglowa jest bezpieczna w 100%. Tytanowa też jest ok:)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arek77 napisał:

Węglowa jest bezpieczna w 100%. Tytanowa też jest ok:)  

Dzięki Arek, korci mnie ta węglowa. Sprawdze na przyszłość jak zda egzamin to będzie super zamiennikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 7 miesiacach pracy na węglowym, wszystko jest super. Tak że polecam wszystkim. Kupiłem 1m a nadal śmiga na pierwszych 13cm które uciołem. Dzięki za super pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Margolee napisał:

Po 7 miesiacach pracy na węglowym, wszystko jest super. Tak że polecam wszystkim. Kupiłem 1m a nadal śmiga na pierwszych 13cm które uciołem. Dzięki za super pomysł.

Też mam pompę ze złamaną ośką Jabeo dc4000. Mam zamiar kupić ośkę węglową...z tym, że tam gdzie jest osadzony wirnik jest sfrezowane takie spłaszczenie. U Ciebie też tak jest, czy wirnik ma całkowicie okrągły otwòr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Też mam pompę ze złamaną ośką Jabeo dc4000. Mam zamiar kupić ośkę węglową...z tym, że tam gdzie jest osadzony wirnik jest sfrezowane takie spłaszczenie. U Ciebie też tak jest, czy wirnik ma całkowicie okrągły otwòr?

Na szczęście u mnie ośka jest jednolita. Cała ma ( chyba fi4 mm) jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.