Jump to content
witko

larwy Thor amboinensis

Recommended Posts

Cześć,

czy larwy krewetki Thor amboinensis od razu po wylęgu mają zdolność do przyjmowania pokarmu? Co jakiś czas mam wylęg i próbuje je odchować w osobnym zbiorniku. Nie wiem tylko czy lać im fitoplankton od pierwszego dnia. Wiem, że dużo larw różnych morskich stworzeń po wykluciu ma woreczek żółciowy i przez pierwsze dni zaspokaja to ich potrzeby żywieniowe.

Bardziej naupli artemii czy wrotka niż samym fitoplankton. Fitoplanktonem to "miesko"  jak artemia masz karmic.  Wpisz sobie w google Sexy shrimp breeding i poczytaj - materiałów w sieci jest sporo. A pozniej zacznij eksperymentować dochodząc do własnej metody, która da Ci najlepsze efekty.

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Swojego czasu był tu specjalista, który zdradzał sekrety rozmnażania krewetek... Poszukaj, może coś znajdziesz w archiwum. 

5a69769116ee78eee25c9231180bf85fu1644a14

Panowie, bardzo dziękuję za odpowiedzi. To już moje kolejne podejście. Eksperymentuję... kupiłem napowietrzacz, wyłapałem trochę oczlików z akwarium głównego i wszystko trzymam w 5 litrowym akwarium. Kilka razy dziennie dozuję pokarm przeznaczony dla naupliusa atremii (JBL Artemio Fluid). Zawiera algi i witaminy więc może też będzie dobrą pożywką dla larw krewetek.

Dziś zacząłem dodawać również w niewielkich ilościach suszony plankton Hikari (zaobserwowałem wcześniej że larwy go jedzą). Mój rekord to 5 dni jak udało mi się je utrzymać przy życiu. Próbuje go pobić. Tym razem dorzuciłem trochę glonów spaghetti, żeby pełniły rolę absorbenta związków azotu.

Brachionusy kupię na 100%. Już wczoraj miałem je kupić.

Czy świeżo wyklutym larwom Thor amboinensis można podać od pierwszych dni naupliusy artemii? Zetknąłem się z opinią, że przez pierwsze 2 tygodnie to musi być brachionus a dopiero potem artemia jak podrosną. Kupiłem ostatnio jaja artemii i ładnie się z nich wykluwają naupliusy. Jeśli to wystarczy to nie kłopotałbym się brachionusem.

Czy larwy T. amboinensis są filtratorami i różnież mogą się pożywić fitoplanktonem?

Hej hej :) Prośba o pomoc w temacie. Wielka prośba... już zmarnowałem dużo miotów i szkoda mi maluchów. Przeżywały max. 7 dni.

@VDR dziękuję za poradę. Czy same naupli artemi wystarczą Twoim zdaniem czy bez brachionusa się nie obejdzie?

Fitoplankton - czy larwy krewetek również go spożywają czy dla nich jest on zupełnie obojętny (tak jak pisałeś jest pożywką wyłącznie dla artemii i wrotki)?

Edited by witko (see edit history)