Skocz do zawartości
Hubert

Moje 75x63x60

Rekomendowane odpowiedzi

Dojrzewanie rozpoczęte :yes

A wszystko zaczęło się od nieśmiałych prób z oświetleniem

1813-p6063324.jpg

1813-p6063341.jpg

Potem był test z kranówką, po czym można było zacząć zbierać RO

1813-p7023507.jpg

W między czasie pobawiłem się z oświetleniem nocnym

1813-p6213446.jpg

aż przyszedł czas na sól

1813-p6253478.jpg

1813-p6253489.jpg

Na skałę trochę musiałem poczekać (nie obyło się bez perypetii, niedomówień, rzekomych nieporozumień, obiecanek cacanek itd.) ale najważniejsze, że skała doszła i już się moczy...

1813-p7073549.jpg

Woda trochę mętna ale po dwóch dniach zrobił się prawie kryształ (odpieniek miał co robić :D )

1813-p7103569.jpg

1813-p7103571.jpg

Pojawiają się pierwsze żyjątka, które mam nadzieję przetrwają "burzę azotową"


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was porośbę o pomoc w indentyfikacji życia jakie obserwuję od paru dni w moim zbiorniku. Oba żyją obok siebie, choć ten jegomość po lewej jest mobilny :D (baaaardzo wolno ale jednak się porusza). Nie wiem, czy to jakiś ślimak, czy może robak i czy jest bezpieczny... Jak na razie nie rusza tej kępki tego czegoś obok. Może ktoś z Was wie co to jest.

1813-p7113606.jpg

Pozdrawiam


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po lewej to chiton , bardzo pożyteczne zwierze , żywi się glonami . po prawej to goniopora 281-goniopora1prawa.jpg


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

W takim razie gość zostaje, chociaż i tak w najgorszym wypadku trafiłby piętro niżej do "DSB":D. Co do gonioporki to fajnie, że jest, chociaż czytając o problemach z jej utrzymaniem, trochę sie o nią obawiam :| Jak na razie przyrost ma bardzo szybki. Jeszcze dwa dni temu była jednolitą "grudką", a dziś widać już wyodrębnione "kwiatuszki" :D Kilkanaście centymetrów wyżej znajduje się druga taka kępka tylko trochę mniejsza.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert a skąd skale zamawiałeś?? ile za kg??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z Reefshop - wiadomość na priv'a


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowo zauważone życie

1813-dywanik czegos.jpg

1813-polipki.jpg

mam nadzieję, że nie szkodliwe :wink


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne życie :)- chyba goniopora (ślicznie fosforyzująca w aktynice na zielono) w towarzystwie rurówek i jakiś glonków :D

1813-sasiedzi.jpg

Gdybym się mylił z tą gonioporą będę wdzięczny za poprawę :wink


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu, trochę trzeba odkurzyć ten wątek :(. W porównaniu do powyższych fotek, obsada lekko uległa zmianie. Przybyło korali ale może zacznę od Tych, którym poświęcamy - z przyjemnością - najwięcej czasu :(

Moja pierwsza Tubka fauklneri, od niej jakiś rok temu, pierdo...ec na punkcie niefotosyntezujących się zaczął :)

1813-tubka.jpg

1813-tubka1.jpg

1813-tubka2.jpg

Kolejny niefoto to Dendrophyllia chyba gracilis (jak podrośnie to się wyjaśni :))

1813-tuba.jpg

A poniżej prawdziwe wyzwanie

1813-blueberry.jpg

1813-blueberry1.jpg

Pozostałe głodomory jeszcze mają focha za ostatnią przeprowadzkę ale pracuję nad nimi, żeby pokazały się również w dzień :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert czy mozesz pokazac caly zbiornik?

I prosze napisz jak zywisz i opiekujesz sie swoimi ulubiencami:clapping


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty całego baniaka postaram się zrobić i zamieścić na forum dziś po pracy.

Co do opieki to nic szczególnego nie robię, tylko karmię, karmię.... i jeszcze raz karmię :(

Tubastree dostają raz dziennie mix grubszych mrożonek takich jak artemia, myssis, kryl. Z Blueberry jest więcej zachodu ale bez pracy nie ma kołaczy :( Karmię ją 5-6 razy dziennie drobnicą (plankton, jaja krabów, mielony suchy). W jej przypadku problemów może nastręczyć znalezienie dla niej odpowiedniego miejsca ponieważ cyrkulacja wokół niej powinna być akurat. Przy za słabym prądzie wody, czy za silnym polipy podobno nie otwierają się i po jakimś czasie obumierają z głodu. Pisze "podobno", bo w moim przypadku wyszykowane miejsce dla niej było odrazu strzałem w 10-kę. Koral stoi w rogu akwa gdzie spotykają się rozproszone stumienie wody z trzech pomp. Zawirowania wody są na tyle rozproszone, że nie stresują zwierza, a zarazem na tyle silne, że obmywają go naprzemiennie horyzontalnie i wertykalnie. Dzięki temu wszystkie polipy otwarte są 24 h/dobę. Kombinuję teraz aby zwiększyć częstotliwość karmień ale przy mniejszych dawkach. Jeśli uda mi się to zautomatyzować napewno podzielę się info na forum.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy "fotonoweli" :(.

W końcu widać oznaki współpracy ze strony mojej kolejnej Tubastrei, a raczej dwóch, bo na jednej skałce żyją sobie T. faulkneri oraz chyba T. coccinea :(

Nieśmiałe spojżenia :)

1813-tubki.jpg

A sąsiadki już objedzone...

1813-tubas.jpg

Poniżej kolejni amatorzy grubszych kęsów

1813-caulastrea.jpg

1813-acanthastrea.jpg

1813-acanthastrea1.jpg

A w pobliskim sąsiedctwie Acropora chyba mirabilis

1813-acropora.jpg

1813-acropora1.jpg

1813-pocillopora1.jpg

1813-ricordea22.jpg

1813-rhodactis1.jpg

1813-rhodactis22.jpg

no i rezydencja Błazenków :)

1813-eufylia.jpg


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Hubert, jak zwierzaki? jagódka, tubki rosną?

Gdzie zdjęcie całego akwa?

Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam z niecierpliwością na informacje :)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd, choć niechętnie, ponieważ po dołożeniu kolejnych gości system zareagował trochę nerwowo. Nie ma oczywiście tragedii ale estetycznie akwa trochę ucierpiało. Nowi goście, którzy zawitali 21 sierpnia to 3 odmiany Diodogorgii, 1 Swiftia oraz 1 chyba Acabaria (nie jestem pewien więc ktokolwiek widział, ktokolwiek wie – proszony jest o pomoc :)). Taki skład wymusił zwiększone karmienie co spowodowało wystąpienie brązowego nalotu na pompach i kominie. Korale poza Acanthastreą i jedną Acroporą fioletowo-zieloną, które zbrązowiały, nie zmieniły koloru, za to wszystkie bujneły się do góry. Na dzień dzisiejszy pompy już są czyste ale komin miejscami ma jeszcze łaty. Tak więc wszystko się już stabilizuje, a winowajcy całego zamieszania wyglądają tak:

1. rzekoma Acabaria

1813-acabaria.jpg

2. Diodogorgie

1813-diodogorgia.jpg

1813-diodogorgia1.jpg

1813-diodogorgie1.jpg

3. Swiftia (na drugim ujęciu z gośćmi - to chyba jakieś wężowidła "nadrzewne" :))

1813-swiftia.jpg

1813-swiftia z goscmi.jpg

Co do Blueberry to ma się bardzo dobrze, zauważyłem nawet dwa nowe polipy, a po jedzeniu wygląda tak

1813-blueberry po jedzeniu.jpg

Jeśli chodzi o całość to z poniższych fotek nie jestem dumny ale niech stracę :) Proszę mnie tylko nie linczować za tą Maree, to pozostałość po "przemeblowaniu", po którym ogarnęło mnie lenistwo. Po paru dniach przyzwyczaiłem się do niej i tak jest do dziś ale obiecuję sobie zrobić z nią porządek w.... najbliższym czasie :)

1813-gromada.jpg

1813-p9102348.jpg

1813-p9102355.jpg

1813-p9102359.jpg


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Żarłoki wygądają super , czekam na informację że czas wywalic SPSy bo nie ma miejsca na kolejne "gęby".

Zdjecia mówią zupełnie co innego niż pisałeś, wszystko wygląda super nawet kawałki ceramiki a ta glonami reaguje najszybciej. Widać że wszystkie mordy są nażarte. Widać że karmisz obficie.

Hubercie co to za żarcie w tak moncnym zielonym kolorze na klipsie? karmisz czymś z ogródka?

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukasz. Po cichu liczyłem na Twoją opinię i mile mnie zaskoczyła :) Dzięki Ci za nią. A te zielone w klipsie to sałata :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, stało się :)

Chciałbym Wam kogoś przedstawić - Tubkababy :):)

1813-tubababy.jpg

Jako pierwsza wypatrzyła ją moja żoncia, muszę przyznać, że to samo w sobie nie lada wyczyn, ponieważ "młody" ma aż ok. 1 mm średnicy :) Myślę, że skoro jest jeden to może ma rodzeństwo.

Wcześniej trochę słyszałem od Łukasza, coś tam czytałem, o rozmnażaniu się Tubek płciowo, a tu proszę za plecami bara-bara i zostaliśmy dumnymi chrzestnymi :):)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubercie będzie ich więcej. Ja u siebie naliczyłem 3 nowe miejsca , zdziwisz się jak szybko będą przyrastać i się dzielić. Miejsca w których larwy się osiedliły są dla nich najlepsze ze względu na ruch wody i ilość pożywienia.U mnie w miesiąc z 2mm polipka mam po 2szt wielkości 4mm.

Gratulacje i szukaj kolejnych dzieciaków.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert,piekny i kolorowy pejzarz,okresle to tak "jest w tym akwa swojego rodzaju klimat,kreatywnosc",pozdrawiam

'


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz

stary, Ty mnie lepiej nie strasz :) Widzę na co było stać T. faulkneri przez ostatni rok, a Ty mi piszesz o miesięcznych przyrostach młodych, hehehe to by się zaczęła jazda :)

@Grzegorz.p

dzięki za Twoją opinię, chciałbym żeby tak było, a jeszcze tyle rzeczy do poprawienia.

Dla mnie to jeszcze nie koniec niespodzianek na dziś. Zauważyliśmy też nowy polipek u Dendro :)

1813-dendro.jpg

Ten to dopiero mikrus - jeszcze mniejszy od malucha Tuby, a już ramiona szeroko :) Jest to o tyle dobra nowina dla nas, ponieważ do niedawna myśleliśmy, że polip wyżej jest stracony. Jak wyglądał widać na fotce z poprzedniej strony (oblepiony brązowym nalotem). Długo nie otwierał się, aż wreszcie któregoś dnia rano polip otwarty, a teraz maluch poniżej :) I jak tu się nie cieszyć.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, czyli kilka nowych fotek :(

1813-gorgonie.jpg

1813-diodo pom.jpg

1813-diodo zol.jpg

Swiftia zmieniła mi kolor z pomarańczowego na żywy czerwony. Fotka nie oddaje jej barwy ale na żywo bardzo ładnie to wygląda

1813-swif.jpg

Z Blueberry robi się krzew :) Idzie w gałązki aż miło popatrzeć.

1813-blue1.jpg

Ale to co najbardziej mnie zaintrygowało to podstawa. Po zakupie gałązka została włożona w otwór zaschniętego kleju po jakiejś innej szczepce. Była luźno osadzona ale trzymała się w miarę stabilnie więc nic z nią nie robiłem. Jakiś czas temu (jak mi się zdawało na kleju) zauważyłem nowy polip. Po odwróceniu korala okazało się, że polip wyrósł z tkanki, która zalewa klej :D Koral ustawiony był tak, że niewiele było widać. Po odwróceniu wyjaśniło się co jest grane :D

1813-blue.jpg

No i jeszcze kilka fotek nowych lokatorów.

@lukaszkur z dedykacją dla Ciebie :D pierwsza fotka zaraz po przywiezieniu szczepki

1813-blueii porow stare.jpg

i 2 tyg. później

1813-bluiie porow nowe.jpg

1813-blue2.jpg

chyba jest jej u mnie dobrze :D Jeszcze raz wielkie dzięki

I kolejny żarłok, którego tempo wzrostu lekko mnie zaskoczyło ale i pięknieje z dnia na dzień. Pierwsza fota zrobiona kilka tygodni temu

1813-zoa stare.jpg

i dzisiejsze

1813-zoa1.jpg

1813-zoa2.jpg

1813-zoa3.jpg

Zwierzak jest odwrócony w porównaniu do pierszego zdjęcia ale po odgałęzieniach widać przyrost. Gąbka ładnie się oczyściła, teraz ma piękny pomarańczowy kolor, zoa przybyło i wcinają aż miło :D


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy_zarażony dzięki za opinię :(

Głodomory jadą na drobnych mrożonkach typu czerwony plankton, jaja krabów, wrotka, cyklop.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert jesteś niesamowity-coś pięknego

te mrożonki to blenderujesz czy tak dajesz, jak często karmisz i jak każdego korala osobno czy wlewasz poprostu mrożoniki do wody

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.