Skocz do zawartości
Hubert

Moje 75x63x60

Rekomendowane odpowiedzi

Oby nie bo baniaczek piękny.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a witam szanownych kolegów po fachu :D

Faktycznie trochę mnie tu nie było i żeby nie info od kolegi to nawet nie wiedziałbym, że ktoś odświeża mój wątek :D

Ale do sedna - zbiornik oczywiście istnieje, tragedii nie było. Jak wcześniej pisałem była wojna z aiptasiami (przegrana zresztą przeze mnie :D) i Tuby trochę ucierpiały za sprawą A. tomentosusa. Ale tak poza tym to wszystko w porządku.

Aiptasie mam wrażenie w odwrocie, tzn. nic z nimi nie robię, a populacja się zmniejszyła. Dziwne ale dzieje się tak bez wsparcia krewetek (których już nie mam) oraz A. tomentosusa (który wyskoczył mi z akwa i pływa już na Wielkiej Rafie). Osobiście też już ich nie gnębię od ponad pół roku.

Tuby po przygodzie z rozszalałą rybcią wyglądają lepiej niż się wydawało na początku. W pierwszych chwilach myślałem, że nic z nich nie będzie ale ich zły wygląd był spowodowany raczej stresem. Naprawdę bałem się, że już po nich.

Poniżej fota akwa z dnia dzisiejszego, niestety robiona szybko i telefonem (bo aparat na wakacjach :D) więc proszę o wybaczenie za jakość. Jakieś lepsze ujęcia i macro postaram się wstawić jak tylko aparat wróci z wakacji :D (cholera zapomniałem jak się wstawia zdjęcia :D:bump1 )

P.S. Sorry LiZaRd, że odpowiadam dopiero dziś ale jestem tak zalatany, że umknęły mi Twoje wpisy :D

P.S.2 Acha jeszcze jedno, może ma ktoś troszkę zooplanktonu na szczepkę hodowli, bo moja eksploatowana przez półtora roku chyba już się nie podniesie.

Pozdrawiam

Hubert


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO! Nawet nie wiesz jak się cieszę z Twojego powrotu :D

Powiedz, czy przez ten cały okres jak Cię nie było, pojawiło się coś nowego?

Zbiornik cały czas piękny! Czekamy na więcej zdjęć i mam nadzieję, że mimo zalatania czasami wpadniesz na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert musisz sobie sprawić lepszy telefon :D A narazie pozostaje nam czekać na powrót kamerki, by móc w pełni nacieszyć oko Twoimi podopiecznymi, choć widać że kolorowo masz w baniaku.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiZaRd, ostatnie zakupy korali robiłem w styczniu 2009 r. Nie mam miejsca na nowe. W ogóle, ze względu na brak czasu, zastanawiam się nad małą zmianą ekipy. W moim przypadku najwięcej zachodu mam z koralami miękkimi. Gorgonie w porównaniu z miękasami są prawie "bezobsługowe" :D Moje miękasy = odpowiedniej wielkości papu, pipeta, wyłączanie i włączanie cyrkulacji, odganianie ryb i tak kilka razy dziennie. Wachlarzom jakimi są Gorgonie cyrkulacja nie przeszkadza, a nawet pomaga. Pipeta zbędna, wystarczy wrzucić drobne mrożonki byle gdzie do akwa i cyrkulacja zrobi swoje. Ryby omijają Gorgonie (nie wiem czemu ale tylko Blueberry połamały mi na 3 szczepki), więc roboty znacznie mniej. Chodzi mi po głowie sprzedaż miękasów i akwa z samymi Gorgoniami.

@Radek911PL, telefon stary ale jary, choć faktycznie zdjęcia robi nie chalo :D Na jego usprawiedliwienie dodam, że to zdjęcie było robione naprawdę w biegu. Zero przygotowania :D

A co tam w Waszych baniakach, jak korale znoszą te upały?

P.S. LiZaRd, a gdzie żeś Ty tylke ostrzeżeń nazbierał? :D Kolekcjonujesz? :D


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert, jak tam aparat już wrócił?? Może jakieś świeże fotki?? :clowning

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już dobra - nie macie litości normalnie :) Mea culpa :) :)

Ostatnio jestem gościem w domu i gdyby nie pomoc mojej piękniejszej połówki to nie wiem co by było z tym akwarium...

Obiecane kilka fotek na odczepnego :)

1813-morskie.jpg

1813-morskie (1).jpg

1813-morskie (2).jpg

1813-morskie (3).jpg

1813-morskie (4).jpg

1813-morskie (5).jpg

1813-morskie (6).jpg

1813-morskie (7).jpg

1813-morskie (8).jpg

1813-morskie (9).jpg

1813-morskie (10).jpg

1813-morskie (11).jpg


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ho ho ho ładnie.

nowa swiftia ? chyba nie było wcześniej tej po środku baniaka ?

jak Ci się udaje miękkie utrzymać ? dla mnie to czarna magia.

jaką masz teraz filtracje ? pellety czy berlin ? bo dsb chyba już nie masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiftia była, tylko trochę bardziej z tyłu. Nie robiłem zakupów zwierza chyba z półtora roku.

@Natam, Ty to żeś pojechał po bandzie :) :) ale o tym w Twoim wątku...


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo i lekko. Sam zastanawiałem się, czy nie zrezygnować z miękkich (pisałem od tym) ale wspólnymi siłami jakoś to ciągniemy. Wg mnie karmienie 24h (niestety) to podstawa. Przez to, że papu rozmrożone szybko się psuje, pełna automatyka praktycznie odpada. Można próbować coś na styl półautomatycznego karmienia ale i tak trzeba sorbent uzupełniać kilka razy dziennie i to jest problem.

Filtracja ta sama co na początku i od kwietnia tego roku BioPellets. Niestety przy karmieniu 24h należy liczyć się, że odpieniek więcej nie pieni niż pieni.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejście na pellety o dziwo bez efektów ubocznych. Odpieniacz siadł mi na 1 godzinę, koralom stres minął po dwóch dniach. Z tym że w okresie przejściowym stosowałem ZeoStart, może tu jest przyczyna? No i pellety miałem z drugiej tury (te pigułeczki), a teraz uzupełniam już tym pociętym "makaronem" :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liliowce mam dwa, tylko czarny gdzie wlazł między skały i nie mogę go ustrzelić. Biały Dichrometra flagellata w systemie od 19.01.2009 r., a czarny, chyba Comanthus bennetti, trafił do mnie pod koniec stycznia 2009 r.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie :)

brawo Hubert! doczekać się nie mogłam nowych fotek. Pięknie dbacie z żonką o NP.

Naprawdę szczere GRATULACJE!!!

:)

PS. bardzo duża cyrkulacja- 2200? kurcze, i koralikom sie podoba?

ja zawsze trwałam w przeświadczeniu, że pod NP to raczej takie "słabe podmuchy" :) ale jak pokazałeś , i przy "silnym prądzie" zwierzaki szaleją.

i to co ja cenię najbardziej - obsada stała, która rośnie i cieszy oko od długiego czasu... pełen sukces!


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upssss, Nikusia muszę sprostować, cyrkulację mam 12000 - eksperymentowałem kiedyś z dużą cyrkulacją i nie powiem, bo miękasom to się podobało i to nawet bardzo ale gorgoniom już mniej. Więc te 12000 to kompromis między początkową 9000, a późniejszą 22000. Sygnaturkę już poprawiam :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz :) czyli ciutkę mniejsza jest cyrkulacja. Ale nie zmienia to faktu, że naprawdę masz się czym pochwalić!

Piękna obsada i bardzo trudna! Kondycja zwierzaków suuper!!! I tak jak pisałam, to cały czas ci sami podopieczni -wielki, wielki sukces i powód do dumy :kapelusz

ps. i żonie daj do przeczytania :) bo pamiętam z dawnych czasów, że bardzo szybko rzuciłeś ją na "głęboką wodę" - konferencje netowe z instukcjami i oceną sytuacji :) więc jakby nie było, małżonka również zasługuje na GRATULACJE!

:)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info żonie przekazane :) Dziękujemy za miłe słowa. Fakt, żeby nie wspólny wysiłek to już dawno byłoby pewnie pozamiatane. Niestety jak się często wyjeżdża to samemu można zapomnieć o niefoto.


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysta poezja :) Akwarium zapiera dech w piersiach :) Mógłbyś napisać parę słów więcej na temat karmienia. Widać, że doszedłeś w tym do perfekcji, skoro korale wyglądają jak na filmach z prawdziwej rafy.

Kurcze, że nie mieszkam bliżej Ciebie. Od razu wprosiłbym się na jakąś kawę i szczepki :)

Jeszcze raz gratuluję pięknej obsady oraz doskonałego wyczucia.

Pozdrawiam

Radek

PS

Mógłbyś wrzucić na jakiś serwer zdjęcie całości, ale w dużej rozdzielczości :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slowa uznania dla pary niefotowcow. Takie zdjecia mobilizuja:kapelusz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kapelusz Nie sztuką jest mieć ładny zbiornik przez miesiąc czy dwa, ale sztuką jest mieć taki zbiornik tak długo jak Ty go masz i obsade tak trudną w dobrej kondycji utrzymać. Jeszcze raz:kapelusz i dalszych lat prowadzenia zbiornika na takim poziomie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.