Skocz do zawartości
lukas79

Kostka nr 1 50l

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu wiele pisać kostka zwykła Nano Duo 

zmienione światło na Maxspect Jump Light LED MJ-L165, dodany falownik (jakiś no-name o przepływie 1k litrów)

skała sucha, piasek żywy 

założone gdzieś w pierwszej połowie kwietnie - lane bakterie stability seachema, zasypane solą Red Sea (uboższa wersja), jak spadło NO2 do 0 powoli zasiedlane tym, co się udało znaleźć w okolicy :) 

ogromne podziękowania dla Roberta (jest na forum) i @grzegorz.k - za szczepki i kawał cennej wiedzy i miłe pogawędki 

(druga podobnej wielkości kostka zalana dokładnie w tym samym czasie, podobny litraż, te same bakterie, sól itd ... 3 dni temu miała wykrywalne NO2 i sobie czeka)

część korali będzie jeszcze przetasowana i przenoszona do drugiego zbiorniczka, jak się nada

do tego są 2 błazny i 3 ślimaki nassariusy (nic więcej nie planuję) 

póki co wtopa była jedna, jak kleiłem kropelką w żelu (jednak trzeba nabrać wprawy) jeden patyk rano znalazłem odklejony i zalegający w miękasie (trochę mu się oberwało, zaczął bieleć, ale póki co się jakoś trzyma i chyba coś z niego będzie)

cała reszta od samego początku ładnie polipuje i nic się złego nie dzieje 

konsumpcja KH, magnezu i wapnia niezauważalna - nie miałem potrzeby robienia podmiany jeszcze 

tak to pi razy drzwi wygląda

---edit

wyłączyłem wszelkie wschody/zachody słońca - świecę od początku na 85% mocy (daje to lekko ponad 1W/l) wszystkimi kanałami 12h dziennie 

po drodze miałem lekkie brązowe plamki, potem lekkie zielone glony 

 

20210530_115323.jpg

20210530_144057.jpg

Edytowane przez lukas79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności kostka nr 1 cały czas żyje :)) nic nie padło 

wszelkie zmiany, jak widać na 1 fotce, to były roszady do kostki nr 2 

tu pozwolę sobie wrzucać fotę co czas jakiś a pisał będę w temacie drugim

665934231_WhatsAppImage2021-06-15at19_26_38.thumb.jpeg.ca34053b33cd8e7bc191236e813128a0.jpeg

 

poziom wody w obu zbiornikach od jakiegoś czasu utrzymywałem na niskim poziomie (by mi nie chlupało i się nie przelewało, jak wkładałem łapska o co w takiej szklance łatwo)

nie chcę jeszcze dolewać świeżej solanki, by mi jakieś paskudztwo nie wylazło - a mam tu delikatnie glony (co widać na falowniku - czyszczę go raz w tygodniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja tej kosteczki

już to powoli zaczyna "jakoś" wyglądać 

miękasy rosną, jak głupie - cała reszta też sobie radzi 

ta kosteczka zdecydowanie łagodniej przeszła swoje pierwsze 4 miesiące 

fota bez trzaśnięta tak, jak to wygląda - cyrkulator do czyszczenia w piątek idzie :P

kostka1.thumb.jpeg.ed4f6accd3328467cd424afb18741fc1.jpeg

 

rzeczą, którą muszę zrobić w najbliższym czasie to powoli zacząć ujmować piasku w tej kostce - bo się chyba sypło za dużo

Edytowane przez lukas79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po drobnych korektach i małych roszadach już tu łap nie wtykam, niech żyje własnym życiem 

dzis.thumb.jpeg.3916d4cf2f2632bcfcfdcc688b70bf91.jpeg

caulastree jakieś strasznie niemrawe - ale mam nadzieję, że wyjdą na prostą 

nie wszystko pootwierane, bo maczałem jeszcze dzisiaj łapska, ale tutaj poza wspomnianymi caulastreami pompuje się wszystko codziennie pięknie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij ten metalowy czujnik temperatury. Albo kup taki w plastiku zalany, albo ten zabezpiecz, np zanużając w silikonie akwarystyczny, lub zakładając izolację termokurczliwą i zaklejając końce

Czyścik też w sumie żadna ozdoba... ;)

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, dzięks !

chyba ta termokurczliwa będzie Oki 

w życiu bym na to nie wpadł - bo te czujki są perfekto i nie chcę z nich rezygnować 

mam je po całym domu porozrzucane i ogrodzie - wszystko kontroluję z telefonu i są możliwe do ustawianie różne akcje 

Edytowane przez lukas79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Wyjmij ten metalowy czujnik temperatury.

 

21 minut temu, lukas79 napisał:

w życiu bym na to nie wpadł - bo te czujki są perfekto i nie chcę z nich rezygnować 

Ja włożyłem taką końcówkę do malutkiej buteleczki po aromacie do ciast i wypełniłem silikonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Czyścik też w sumie żadna ozdoba... ;)

muszę coś na nim namalować :) 

tak na poważnie to jest on tam z czystego lenistwa i nie ma co tu dużo gadać - muszę się też zebrać i podjechać zamówić pokrywę na wymiar, bo przy tej prowizorze, którą mam obecnie to dość skomplikowane by się dobrać do środka :)))

jednak ma to sporo zalet, wiecie, jak kusi (zwłaszcza na początku) by coś poprawić, przestawić itd .... ta siatka to chyba bardziej była na mnie, niż na te ryby - ile razy ja odpuściłem, jak pomyślałem, że znowu będzie trzeba to przypinać :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.