Jump to content
Sign in to follow this  
lukas79

Kostka nr 1 50l

Recommended Posts

Co tu wiele pisać kostka zwykła Nano Duo 

zmienione światło na Maxspect Jump Light LED MJ-L165, dodany falownik (jakiś no-name o przepływie 1k litrów)

skała sucha, piasek żywy 

założone gdzieś w pierwszej połowie kwietnie - lane bakterie stability seachema, zasypane solą Red Sea (uboższa wersja), jak spadło NO2 do 0 powoli zasiedlane tym, co się udało znaleźć w okolicy :) 

ogromne podziękowania dla Roberta (jest na forum) i @grzegorz.k - za szczepki i kawał cennej wiedzy i miłe pogawędki 

(druga podobnej wielkości kostka zalana dokładnie w tym samym czasie, podobny litraż, te same bakterie, sól itd ... 3 dni temu miała wykrywalne NO2 i sobie czeka)

część korali będzie jeszcze przetasowana i przenoszona do drugiego zbiorniczka, jak się nada

do tego są 2 błazny i 3 ślimaki nassariusy (nic więcej nie planuję) 

póki co wtopa była jedna, jak kleiłem kropelką w żelu (jednak trzeba nabrać wprawy) jeden patyk rano znalazłem odklejony i zalegający w miękasie (trochę mu się oberwało, zaczął bieleć, ale póki co się jakoś trzyma i chyba coś z niego będzie)

cała reszta od samego początku ładnie polipuje i nic się złego nie dzieje 

konsumpcja KH, magnezu i wapnia niezauważalna - nie miałem potrzeby robienia podmiany jeszcze 

tak to pi razy drzwi wygląda

---edit

wyłączyłem wszelkie wschody/zachody słońca - świecę od początku na 85% mocy (daje to lekko ponad 1W/l) wszystkimi kanałami 12h dziennie 

po drodze miałem lekkie brązowe plamki, potem lekkie zielone glony 

20210530_115323.jpg

20210530_144057.jpg

Edited by lukas79 (see edit history)

Dla jasności kostka nr 1 cały czas żyje :)) nic nie padło 

wszelkie zmiany, jak widać na 1 fotce, to były roszady do kostki nr 2 

tu pozwolę sobie wrzucać fotę co czas jakiś a pisał będę w temacie drugim

665934231_WhatsAppImage2021-06-15at19_26_38.thumb.jpeg.ca34053b33cd8e7bc191236e813128a0.jpeg

poziom wody w obu zbiornikach od jakiegoś czasu utrzymywałem na niskim poziomie (by mi nie chlupało i się nie przelewało, jak wkładałem łapska o co w takiej szklance łatwo)

nie chcę jeszcze dolewać świeżej solanki, by mi jakieś paskudztwo nie wylazło - a mam tu delikatnie glony (co widać na falowniku - czyszczę go raz w tygodniu)