Skocz do zawartości
pio_t

Zoa identyfikacja....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z identyfikacją tych zoa, to jakieś zwykłe pospolite czy o co chodzi że nie mogę wyszukać ich nigdzie ?

Zdjęcie robione w świetle niebieskim z filtrem na aparat.

Dzięki za pomoc.

cceacf295ca574b0med.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy nie trafisz czegośpodobnego:

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale oglądałem pare minut temu przed dodaniem filmu :) niestety nic co by pasowało nie znalazłem :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem to coś takiego niby podobne ale nie identyczne ( może kwestia warunków ) ? 

Jak myślicie to może być to ? Zoa Orions Belt

Jeśli tak to wygrałem w totka bo dostałem na podsawce 2sztuki gratis których nie bardzo było nawet widać a teraz mam małe stadko :)

orions belt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyc podobne, nawet bym powiedział bardzo.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

23 minuty temu, pio_t napisał:

Jeśli tak to wygrałem w totka bo dostałem na podsawce 2sztuki gratis których nie bardzo było nawet widać a teraz mam małe stadko

No podobne kolorystycznie. Na pocieszenie jest to zoanthus z tych łatwo rosnących jak chwast :P ale rozumiem, na początku też się cieszyłem ze wszystkiego łącznie z asterinami. 

Ja wstyd się przyznać ale często i gęsto zoanthusy takie co się oderwały od skałki szukające nowego miejsca do zasiedlenia wywalam do kibelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha to mnie pocieszyłes :) już myślałem że trafiło mi się coś rzadkiego :) swoja droga to dziwne że tego nikt nie sprzedaje na olx skoro tak szybko rośnie. Briareum xeni capnelli pełno a takich zoa nie widziałem pojedynczych czy całych koloni za grosze ...

Edytowane przez pio_t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, pio_t napisał:

Haha to mnie pocieszyłes :) już myślałem że trafiło mi się coś rzadkiego :) swoja droga to dziwne że tego nikt nie sprzedaje na olx skoro tak szybko rośnie. Briareum xeni capnelli pełno a takich zoa nie widziałem pojedynczych czy całych koloni za grosze ...

Wystarczy na forum pooglądać sobie akwaria w galerii i zapytać czy ten ktoś konkretny który ma coś co Ci się podoba, nie ma przypadkowo nadmiaru na sprzedanie. Swego czasu w dziale oddam dałem ogłoszenie :P na olx sporo jest ogłoszeń, jest też aplikacja band i grupa ludzi ogłaszających się.

Z resztą prawy dolny róg, mam obrośniętą skałkę podobną odmianą zoa.

IB9Quie.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się podłączę do wątku bo interesuje mnie czy może ktoś się natknął na dodatkowe informacje na temat poszczególnej odmiany zoa. Chodzi mi przede wszystkim o takie informacje czy to jest mało czy wielko polipowe, szybko czy wolno rosnący, lubi mocne czy średnie oświetlenie, przepływ itp.

Podobają mi się zoa bardzo, ale z tego co zaobserwowałem chaos tu jest straszny. Nawet na poniższej stronie nie jestem wstanie ustalić czym się różnią Blondie od Fruitloops

3 godziny temu, =Fresz= napisał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zoanthusy mogą różnie wyglądać w zależności od warunków w akwarium i od światła pod którym było robione zdjęcie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.