Skocz do zawartości
gracjan87

Nowy baniak plug and play czy na zamówienie..

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pomału rozglądam się za większym baniakiem.. Od kiedy założyłem akwarium morskie moim marzeniem był jakiś reefer od red sea.. ale tak myśłę czy warto czy może lepiej zamówić u kogoś zbiornik zrobiony pod wymiar.. I jak tak to do kogo się kierować ? Polecicie jakieś sprawdzone firmy.. ? 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo dobrych opinii słyszałem o Przemku ze Szczecina, ale okres oczekiwania to już teraz chyba na 1Q 2022.

Ja zamówiłem w Aqua Medic i jestem zadowolony

Widziałem u kilku osób red sea reefer - wykonanie fajne i solidne. Natomiast na pewno koszt większy niż zrobić na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gracjan87 napisał:

Cześć,

Pomału rozglądam się za większym baniakiem.. Od kiedy założyłem akwarium morskie moim marzeniem był jakiś reefer od red sea.. ale tak myśłę czy warto czy może lepiej zamówić u kogoś zbiornik zrobiony pod wymiar.. I jak tak to do kogo się kierować ? Polecicie jakieś sprawdzone firmy.. ? 

Pozdr

A jakiej wielkości akwa planujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście miałem kilka akwarii w swojej przygodzie z tym hobby (głownie w postaci słodkowodnej).  Większość z nich były zamawiane u lokalnych szklarzy i byłem z nich zadowolony. Może nie było to super hiper idealnie sklejone, ale ewentualne niedociągnięcia (np malutki wałeczek silikonu gdzIeś w rogu, czy minimalne uszczerbienie krawędzi szkła (wielkości ziarnka maku) zauważyłem dopiero niedawno po zapoznaniu się z wymaganiami co do szkiełka niektòrych forumowiczów niniejszego forum;).

Dwa akwaria (po 300l ) zamówiłem  nawet przez portal aukcyjny - jedno przyszło delikatnie uszczerbione w niewidicznym miejscu, ale nie miało to wpływu na bezpieczeństwo jego użytkowania. 

Tak więc gdybym miał zamawiać kolejne akwa zrobiłbym to na lokalnym rynku - odpada transport, a ewentualna reklamacja mogła by być wykonana w kròtkim czasie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem szkło z erybki i jestem bardzo zadowolony. Z tego co wiem też mogą zrobić stelaż od razu. Później tylko albo obłożyć płytami, albo jakiś stolarz szybko to zrobi. Co do jakości to nie mam żadnych zastrzeżeń. Poproś ich o wycenę i zobacz co Ci się kalkuluje :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.