Skocz do zawartości
sigreg

Ati Essentials Pro + Prodibio ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Coraz blizej startu zbiornika wiec staram sie "dograc szczegoly". Na szybko - kostka 75 litrow (Red Sea Nano), z panelem w ktorym (na razie) siedziec bedzie odpieniacz z zestawu. Sumpa oczywiscie brak. Planowana obsada - glowny nacisk na LPS, z miekkich planuje zoa (jesli uda mi sie znalezc ciekawie wybarwione), z SPS Milka i byc moze Montipora talerzowa - ale tu mam watpliwosci bo zbiornik maly, a koral potrafi zacienic swoim talerzem kawal powierzchni. Do tego ukwial Cribrinopsis crassa.

Ryb sztuk 4, do tego pustelnik, slimaki itd. Wszystko oczywiscie dodawane pojedynczo. Start na okolo 7 do 10 kg suchej skaly RRR plus "martwy piach". Do tego kulki maxpecta w ilosci jeszcze nieznanej. To na start tyle.

System chce prowadzic z odpieniaczem ale bez podmian, o ile sie uda. Zalezy mi tez na silnej biologii ktora mam nadzieje pozwoli utrzymac rownowage w razie jakiejs wtopy - o co w malej objetosci wody nietrudno.

O ile dobrze rozumiem Ati Essentials pro - jak nazwa wskazuje, pozwala utrzymac wlasciwy poziom KH i pierwiastkow sladowych w wodzie - za co zycie na pewno bedzie wdzieczne. Prodibio zas skupia sie na zapewnieniu pelni szczescia mikrobom na ktorych bardzo mi zalezy. Zaciekawil mnie "program" Prodibio Biokit Reef (maja tez ampulki w stezeniu dla nano rafek, ideaaaaalnie) zawierajacy komplet specyfikow: BioDigest, BioPtim, Cotal Vits, Reef Booster, Iodi, Stronti. O Ile ATi dozuje sie codziennie, Prodibio (kazdy produkt) raz na 15 dni.

I teraz pytanie - czy moge oba "programy" stosowac jednoczesnie ? Teoretycznie nie powinno byc przeciwskazan bo obie metody skupiaja sie na innych aspektach: Ati na KH i pierwiastkach sladowych, Prodibio na bakteriach. ALE ! Sa elementy wspolne: Iodi i Stronti - czyli dozowanie jodu i strontu przez Prodibio, ktore to pierwiastki (jak przypuszczam) sa tez dozowane w Ati.

Wiec... czy mozna laczyc te dwa programy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, sigreg napisał:

Montipora talerzowa - ale tu mam watpliwosci bo zbiornik maly, a koral potrafi zacienic swoim talerzem kawal powierzchni

To przyklej go do tylnej szyby:)

29 minut temu, sigreg napisał:

System chce prowadzic z odpieniaczem ale bez podmian, o ile sie uda.

Moim zdaniem prowadzenie zbiornika bez podmian od startu jest dość ryzykowne, po kilku-kilkunastu miesiącach owszem....ale od startu? Uważam, że w akwa powinno się wymienić przez podmiany co najmniej 2x wodę aby pozbyć się tego co odda skała, sprzęt, kleje itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.