Skocz do zawartości
JerzyB

Sohal +Białobrody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ma ktoś tak w swoim zbiorniku? Mam tego pierwszego , ale chciał by mieć , też tego drugiego .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Sohala to Białobrody teraz zapomnij, było razem wpuścić to może by się udało, no chyba że masz akwarium 2-3tys/l i dużo skały to może się uda, gwarancji nie daję. 

Jest duże ryzyko że się nie pogodzą, sohal szybko rośnie, a dwa to ryba torpeda, może go zagonić, owszem widziałam takie akwaria w takiej konfiguracji, ale 5 x większe jak twoje.

Nie zawsze można mieć, to co się chce :bow

Ps.Bialobrody narażony na stres, murowana ospa.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti  dziękuję . Też tak myślałem , ale wolałem zapytać . Trudno będzie eksmisja , bo białobrody to dla mnie piękniejsza ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może najpierw wpuścić białobrodego do fishboxa, jak się zmieści. tak na parę dni - tydzień? Będzie radził sobie z jednym stresem na raz (pierwszy-nowa woda i drugi czynnik - sohal) Mi tak poradzili z zebrosomą i białobrodym.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzina acanthurus to mix pokolcy, sohal króluje, Białobrody tak szczerze też jest zadziorny, więc ciężko się godzą. 

14 minut temu, JerzyB napisał:

białobrody to dla mnie piękniejsza ryba.

Tu się zgodzę w 100% :) ale niestety odpuściłem sobie. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar przegrodzić zbiornik na połowę i tak pewnie zrobię , bo  wprowadzę razem z białobrodym żółtka i jak kupię  Japonicusa . Sohal eksmisja , niebawem  na targowisku. Do odgrodzonej połówki będzie dołożone 40kg skały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jerzy, 

Mam z trzy lata białobrodego i widzę że to bardzo zadzorna ryba, jednocześnie potrafi sie bardzo stresować i łapać rozne infekcje z byle powodu. Szczerze - nie widzę bialobrodego w fishboxie przez taki okres czasu. Wielu znajomych tu na Śląsku z nim próbowało i trzeba z nim obchodzić się bardzo ostrożnie. Ostrożna aklimatyzacja a w zbiorniku początkowy okres jak najmniej stresujący (kumpel nawet na ten okres zmniejszył częstość prac wokoł zbiornika). Później już bardzo odpowiednie żywienie i jakoś leci. Nie dziwię się że niewielu udaje sie je przez dluzszy czas w zbiorniku trzymać. Wydaje mi się że to bardzo dobry pomysł z przedzieleniem zbiornika - bardziej pracochłonny ale na pewno dużo mniej stresujacy. Pozdrawiam 

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sumka 33. Miałem go w poprzednim zbiorniku.Wiem , że to chuligan , ale nie wiedziałem , że sohal to dopiero . Pozbędę się sohala i dopiero w prowadzę następną obsadę pokolcy.

Kiedy robiłem obsadę nie było białobrodego w sprzedaży i kupiłem sohala. Mój błąd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem sohala do zbiornika 2 tys litrów gdzie długi czas był białobrody, obyło się bez większych problemów. W między czasie doszedł mały lineatus. Sohal byl dwa razy taki jak białobrody, po czasie okazało się że lineatus przestawia wszystkie ryby, nadal jest mniejszy o połowę od sohala a jak tylko ma okazję to popędzi większego kuzyna. Wprowadzanie w odwrotnej kolejności to murowane kłopoty. 


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał @sumka33 - jak wpuścisz to na początku nic nie grzeb w zbiorniku.

TO dodatkowy stres.

Mój na początku jadł, po tygodniu robiłem podmianę i że stresu przestał. Jedwo go uratowałem.

Jak się zaaklimatyzuje to nie ma z nim problemów. Bardzo ciekawski.

Mój jest ze mną 9lat. W tym roku dostał nowy, większy domek.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, joopa napisał:

Tak jak pisał @sumka33 - jak wpuścisz to na początku nic nie grzeb w zbiorniku.

TO dodatkowy stres.

Mój na początku jadł, po tygodniu robiłem podmianę i że stresu przestał. Jedwo go uratowałem.

Jak się zaaklimatyzuje to nie ma z nim problemów. Bardzo ciekawski.

Mój jest ze mną 9lat. W tym roku dostał nowy, większy domek.

Wiem że się stresuje dlatego usunę sohala, jednak .Myślałem , że da rady . Mam za mały zbiornik .

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.