Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów mam akwarium 49l i zastanawiam się nad odpieniaczem. Wiem że można działać na samych podmianach. Pytanie czy warto resun sk-300 umieścić w kaskadzie. Jak z hałasem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Kiks napisał:

Witam forumowiczów mam akwarium 49l i zastanawiam się nad odpieniaczem. Wiem że można działać na samych podmianach. Pytanie czy warto resun sk-300 umieścić w kaskadzie. Jak z hałasem?

 

Do takiego szkiełka polecam odpuenuacz na kostkę lipową. Sam miałem w kostce 64 l I mi się sprawdził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Arek77 napisał:

Do takiego szkiełka polecam odpuenuacz na kostkę lipową. Sam miałem w kostce 64 l I mi się sprawdził. 

Poleć model a przede wszystkim ultra cichy napowietrzacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Arek77 napisał:

Do takiego szkiełka polecam odpuenuacz na kostkę lipową. Sam miałem w kostce 64 l I mi się sprawdził. 

Na pewno się sprawdza. Nie mam podstaw żeby to podważać. Jednak to musi być cholerny problem. Miesiąc, dwa, trzy,... niech będzie rok - OKej.

Wydaje Ci się że dasz radę, ale potem... .

Nie wierzę, że można tak w nieskończoność na kostkach... bo delegacja, wakacje lub inne sprawy gdzie nie ma czasu.

Nie miałem Resuna bo od razu startowałem na Tunze 9001 który mam do dzisiaj i który sobie chwalę.

Ale wolałbym po stokroć Resuna niż kostkę lipową lub co gorsza wyłącznie SAME PODMIANY.

Co do hałasu, niestety się nie wypowiem się bo go nie miałem.  Jednakże Tunze 9001, który uchodzi za SILENT hałasuje na tyle, że gdybym miał przy nim spać to wywaliłbym go przez okno już dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, pawmar napisał:

Nie wierzę, że można tak w nieskończoność na kostkach... bo delegacja, wakacje lub inne sprawy gdzie nie ma czasu.

Obsługa odpieniacza na kostkę polega na wymianie kostki raz na dwa-cztery miesiące. Przez rok działalności mojego mniejszego szkiełka kostkę wymieniałem 3x. Pracy ... pięć minut. Odpieniacz na pompie też trzeba od czasu do czasu wyczyścić. 

Po za tym  opróżnianie kubka raz na tydzień... ale przy Tunze czy Resunie też trzeba robić.

Jeśli chodzi o pompę powietrza.... ja miałem jakąś chiñską dość głośną, z tym, że zamontowana była ...na balkonie 

 

A odpieniacz miałem taki:

https://www.google.com/search?q=odpieniacz+na+kostke+lipowa&client=tablet-android-samsung-rev2&prmd=isnxv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiw9rOzhvjzAhUrx4sKHWW7BVMQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=712&bih=1138&dpr=2.25#imgrc=L7EwLFShvaP3nM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arek77 napisał:

Jeśli chodzi o pompę powietrza.... ja miałem jakąś chiñską dość głośną, z tym, że zamontowana była ...na balkonie 

 

Na dzień dzisiejszy wszystko chińskie . Prócz jednej pompy miałem wszystkie głośne sera wszystkie modele / fluval również / Eheim też . Ale jak się podwiesi na gumkach to już jest ciszej o 99% . Dochodzą jeszcze pompy dość konkretne i wydajne , ale to bardziej do chodowli . Odpieniacze na kostkę dość fajne i tak jak miałeś możliwość wywalenia pompy na zewnątrz to fajnie się sprawdzała jednak większość stawia na szafkę i wtedy buczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ariel napisał:

Ale jak się podwiesi na gumkach to już jest ciszej o 99%

Albo powiesi swobodnie na lince aby niczego nie dotykał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi myślę że ten będzie ok:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Resun-a i szczerze mówiąc jak na początek to polecam :) Oczywiście od razu po wyjęciu z pudełka zrobiłem klasyczną modyfikację czyli zatkałem jeden wlot oraz dołożyłem gąbki i śmigał tak sobie do momentu, aż nie udało mi się kupić w fajnych pieniądzach Tunze 9004DC. Aktualnie Resun od miesiąca leży sobie w pudełku, ale byłem z niego zadowolony (pienił fajnie, był cichy, a bąbelki ustały po miesiącu).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.