Skocz do zawartości
Wilkers

Hanna Marine Master

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , Odwiedziłem wczoraj sklep dla Mieszczakow dodam że obecnie przebywam  w UK . Wpadł mi w oko Fotometr Hanki o nazwie Hanna Hi-97105C Marine Master multiparameter kit . Zakres pomiaru to Ca,,KH,No3,No2,Po4 .urządzenie bardzo ładnie wykonane przymierzam się do zakupu (za pewne Mikołaj przyniesie ),

 czy miał już ktoś do czynienia z tym fotometrem ?? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Z tego co widzę to po prostu połączenie kilku jajeczek w jednej obudowie i pudełku. Obecnie mam hanki na kH, NO3 i PO4, może rozbuduję zestaw np. o wapń, magnez, jod czy żelazo. Z czasem i bez jednorazowego większego wydatku.  Pomiar pH i zasolenia mam ze sterownika.

Plusem są:

- małe pudełko, dużo pomiarów

- logi ostatnich 50 pomiarów

- rozbudowany zestaw

Minusy to:

- konieczność robienia pomiarów po kolei (ja robię wszystkie na raz i w ciągu 8 minut mam wyniki)

- mała ilość kuwet

No i mamy jedno urządzenie pomiarowe, przez co będzie bardziej eksploatowane niż zestaw hanek :).

Ale zasadniczo, gdybym miał dziś kupować od zera, nie wiem czy bym się nie skusił.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przegięli z ceną,  jak kupię jaki kolwiek inny tester to mam regenty na 20 testów tu dają tylko na dwa . Wiec do ceny trzeba doliczyć regenty i to zrobi niezłą cenę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.