Jump to content

Wilkers

Klubowicz
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

248 profile views
 1. Ja w zbiorniku kwarantanny moje błazny leczyłem Arechinem trzymałem tydzień przeniosłem do głównego i podawałem jeszcze metronidazol w pokarmie przez tydzień po ospie nie ma śladu mija już dwa miesiące wszystkie inne ryby czyste
 2. Wilkers

  Koralowce padają

  Mi po 5 dniach zakupiona Acana rainbow rozpuściła się przyczyny do dziś nie znam mam jeszcze dwie inne acany polipuja pięknie rosną w oczach i dostają nowych główek inne korale też nawet dwa sps idą do przodu powoli ale przyrosty są . Czasami euphylia podobną do Twojej chowa się ale trwa to dwa dni i zaraz znów się pompuje .
 3. Doktorka mam od 2 miesięcy i nie było z nim żadnych problemów od około 2 tygodni zaczął mizerniec i przestał pobierać pokarm wcześniej pałaszował aż miło było popatrzeć . Zakupiony w Erybce w Józefowie tam też pobierał pokarm mrożony . Postaram się jeszcze o żywego solowca może na to się skusi bo przykro patrzeć jak ginie w oczach .
 4. No3 mam między 2 a 5 test salifert , Po4 na poziomie 0.05-0.1 test salifert . Podmiana co 2 tyg ok 10% . Na soli RedSea . KH utrzymuje na poziomie 8.5 . Zbiornik mała kostka 64 litry . Obsada 2 błazny , salarias i wargatek . Dwie krewetki krab mitrax , korale kilka lps kilka miękkich .błazny i salarias wcinają wszystko aż miło Wargatek głoduje .
 5. Witam od koła swych tygodni zauważyłem że mój wargatek sanitarnej chudnie , gdy karmie ryby on nie jest w ogóle zainteresowany pokarmem wcześniej wcinał czy to drobniejszy mysis czy artemie mrożona suchego nie tknął teraz wykazuje absolutny brak zainteresowania mrożonkami próbowałem wszystkiego nic go nie interesuje po tym jak wygląda podejrzewam że długo nie pociągnie inne ryby i korale ok no może prócz akany rainbow która z niewiadomych przyczyn się rozpuściła tydzień po zakupie .czy ktoś może miał podobną sytuację z wargatkiem i może wie jak temu zaradzić .pozdrawiam .
 6. Witam od 3 tyg posiadam acanthastrea rainbow długo polowałem na ten koral i się udało no ,nie do końca . Dziś po Ścianie został biały szkielet, po 5 mordkach nie ma śladu ,rozpuściła się w 5max6 dni wszystkie euphyllie inne acanthastrea pompują się aż czasem myślę że pękną mam acropory i Milkę i w końcu ruszyły parametry wody NO3 3-2( salifert JBL). PO4 ostatnio podskoczyło do 0.1 a było 0.05-0.07 Hanka . Reszta w górnych widełkach, KH 10.5-11. ale obnizam do 9 .co mogła zabić mi te Acane ?w 5 dni został goły szkielet .
 7. Witam Serdecznie .zasiłek swój zbiornik 3 chromisami bo brak było mi życia w toni wodnej po kilku dniach na ogonie jednego z nich zaobserwowałem białe kropki lecz to nie ospa bo jest od kilku dni i się nie rozprzestrzenia wygląda to jakby ogon był podrażniony czymś taka biała narosl próbowałem odłowić chromisa jeż z marnym skutkiem boję się to żeby nie była ospa ale narośle są większe jak kropki przy ospie .
 8. Nie mogę zrobić zdjęcia mniejszego niż 9MB a max na forum to 1mb a w sprawach obróbki zdjęć itp jestem ciemny . Chyba odkryłem przyczynę problemu podejrzewam że jest to skala zakupiona na olx niby ze zbiornika w którym przez brak zasilania doszło do tragedii i tylko na tej skale rosną glony podejrzewam że skala oddaje wszystko choć zastanawia mnie że była 2 miesiące w zbiorniku i było wszystko co przyjęła ,robię podmianki 10%co tydzień czyli około 6l po podmiance około 4 godz poziom No3 jest 20 na drugi dzień 30 badane dwoma testami . Hanka Po4 pokazała 0.03 salifert coś jak by 0.25 . Komu wierzyć ? Po nowym roku zabieram wodę do oczyszczali ścieków tam mają bdb spektogram kolegi żona jest tam laborantka to azot i fosfor mi zbada , bo co sklep to inny wynik niby wszystko ok nawet acropora polipuje co mnie dziwi przy takim No3, glony mysle że to derbesia i powoli zajmuje korale więc polecę z chemią flukonazol podobno bezpieczny dla mieszkańców baniaka
 9. Chodzi mi ogólnie o wysyp glonów Dino i jakieś nitkowate kępki ale to nie bryopsis. Podejrzewam że to z uwagi na duży poziom No3 i Po4 . Przed ospa No3 było 5 a Po4 0.07 badane w sklepie w Warszawie i zero problemów. po ospie i UV stan obecny. Co do wyboru testu JBL na No3 to ktoś wstawiał porównanie testów i JBL wypadł najlepiej jeżeli chodzi o No3 . Salifert No3 pokazuje podobnie . Salifert Po4 jest niedokładny ale kiedy miałem absorbent PO4 wykazywał 0 po wyjęciu absorbentu wykazuje coś pomiędzy 0.1 a 0.25 więc obieram te wyższa bo on bardzo zaniża .
 10. Zdjęcie wrzucę później bakterie podaje specjal blend pro bio i nitro out . Woda jest kryształ czysta odpieniacz na mokro codziennie kubek wywala żółtej cieczy .
 11. Tak ryby wyłowione już dawno nic martwego nie zalega w zbiorniku .vsv leje od ok miesiąca . Mikstura vsv standard wódka ocet jabłkowy i cukier pierw lałem 0.5ml na zbiornik dwa razy dziennie po 0.25ml. No3 spadlo z 80 na 50 i stanęło .zwiększyłem o 0.25ml dając 3x 0.25ml i No3 dalej stoi tylko Dino wywaliło.
 12. Witam mam od 6 miesięcy 64l słona kostkę odpieniacz resume filtr fzn 3 w środku matrix i wata filtrująca na wylocie wymieniana co 2 dni (wcześniej był dodatkowo węgiel i absorbent PO4) do czasu ospy dojrzewanie przeszło spokojnie bo skala i 20% bylo wody z działającego zbiornika piasek żywy .obsada kilka miękkich i kilka lps gdy zbiornik nawiedziła ospa padło mi kilka ryb ogólnie tylko salaris wyskoczył parę blazenkow wykończyła ospa . Zostały mi 3 krewetki na aiptasie dwa jeżowce mitrax i standardowo kilka ślimaków .po ospie użyłem przez kilka dni lampy UV 13w żarnik philipsa . Po tym zabiegu miałem odczekać kilka tygodni aż wszystkie cysty ospy zginą bez żywicieli i zacząć od nowa a tu zonk parametry skoczyły mi do No3 według Jbl 80 Po4 niby 0 salifert wyjelem absorbent PO4 i wedle zaleceń bakterie podmiany 10% /sól Red sea Salt /i czekanie mija już miesiąc No3 trochę spadło do 50 i tak już zostało Po4 podskoczyło do ok 0.25 leje vsv bakterie lecz No3 ani drgnie do tego wyskoczyło Dino i glony włosowate korale nie wyglądają najgorzej nawet całkiem nieźle tylko jeżowiec zaczął gubić czarne kolce dokarmiam raz na dwa dni krewetki ale bardzo znikomymi porcjami więc No3 raczej nie bierze się z pokarmu .
 13. Akwarium ma 4 miesiące glon był.na żywej skale z likwidowanego zbiornika ciągle jest kilka kępek w jednym miejscu . Po ataku ospy gdzie wszystkie rybki padły użyłem lampy UV przez 4 dni 24h i bardzo mi parametry No3 skoczyło Po4 nisko mam leje bakterie skubie glony choć już mam kolejna plagę Dino .obsada to 3 krewetki krab mitrax i dwa jeżowce .do ręki 12 koralowców zbiornik 64l
 14. Kamień z serca choć Dino też mi wyskakuje
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.