Skocz do zawartości
@mirek

Przechowanie/przeniesienie życia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was prośbę jest pewien problem który muszę rozwiązać. Za jakiś czas czeka mnie remont muszę coś zrobić z akwarium nie ma możliwości  aby zostało w mieszkaniu dlatego pomyślałem żeby w jakiś sposób przechować życie. Jest trochę ryb i korali oraz prawie 250l wody. Z góry uprzedzam mam ograniczone możliwości logistyczne dlatego akwarium z szafką musi zostać na miejscu wraz z sprzętem. Myślałem o jakimś tymczasowym zbiorniku bez sumpa i bez odpieniacza? Nigdy wcześniej nie przenosiłem życia w całości poza system i jestem pełen obaw jak to zrobić aby było jak najmniej strat. Za wszelkie pomysły będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @mirek napisał:

Mam do was prośbę jest pewien problem który muszę rozwiązać. Za jakiś czas czeka mnie remont muszę coś zrobić z akwarium nie ma możliwości  aby zostało w mieszkaniu dlatego pomyślałem żeby w jakiś sposób przechować życie. Jest trochę ryb i korali oraz prawie 250l wody. Z góry uprzedzam mam ograniczone możliwości logistyczne dlatego akwarium z szafką musi zostać na miejscu wraz z sprzętem. Myślałem o jakimś tymczasowym zbiorniku bez sumpa i bez odpieniacza? Nigdy wcześniej nie przenosiłem życia w całości poza system i jestem pełen obaw jak to zrobić aby było jak najmniej strat. Za wszelkie pomysły będę wdzięczny.

Kiedyś byłem u jednego akwarysty podczas remontu, z tym, że on miał większe szkło. Kupił plastikowy zbiornik skrzynio-paletę ustawił ją w garażu i tam umieścił skałę, ryby, korale. Odpieniacz stał w środku na skałę. Do tego kilka cyrkulatorów. Hulało to ok 2 miesięcy bez większych strat. Potem wszystko umieścił w akwa ...wraz z wodą, którą w większości przepompował pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ja nie posiadam domu tylko mieszkanie i nie mam gdzie przenieś zbiornika będę mieszkał w wynajmowanym lokum gdzie będę miał mocno ograniczone możliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, @mirek napisał:

No tak tylko ja nie posiadam domu tylko mieszkanie i nie mam gdzie przenieś zbiornika będę mieszkał w wynajmowanym lokum gdzie będę miał mocno ograniczone możliwości. 

Są sklepy co oferują tz hotel dla ryb I korali, wynajmujesz akwarium i tam masz wszystko,może warto przemyśleć, lub ktoś kto przygarnie na pewny czas twoje życie z akwarium. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by było idealne rozwiązanie ale niestety dzwoniłem pytałem i nikt nie chciał się podjąć no chyba że masz jakiś konkretny namiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @mirek napisał:

To by było idealne rozwiązanie ale niestety dzwoniłem pytałem i nikt nie chciał się podjąć no chyba że masz jakiś konkretny namiar?

Tak jest sklep w Bielsku-Białej podam ci szczegóły na PW


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.