Skocz do zawartości
Dareklisc

80x33x40 , 4x24w + 2 LED bar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Waszym zdaniem lampa blau limina 424 4x24w + 2 chińskie bary w przyszłości wymienione na orpeki dadzą radę ? Nie przesądza z światłem pod lampą  ? Boki mogą być niedoświetlone, goniopory i zoasy sobie na boczku poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz tam trzymać? Niezła patelnia się szykuje. Te 33 cm to wysokość czy szerokośc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arek77 napisał:

A co chcesz tam trzymać? Niezła patelnia się szykuje. Te 33 cm to wysokość czy szerokośc?

Wysokość 40, głównie euphylie , na górę jakaś acra moze inny sps wpadnie. Bary zawsze można odkręcić . Mam używkę za dobrą kase do kupienia więc pytam czy ma to sens :) czy faktycznie na tych bokach za mało światła nie bedzie

 

Nigdy nie miałem T5 i nie wiem jak światło rozprasza się na boki. Czy T5 24 w na takie akwarium nie będą faktycznie krótkie

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dareklisc napisał:

Wysokość 40, głównie euphylie , na górę jakaś acra moze inny sps wpadnie. Bary zawsze można odkręcić . Mam używkę za dobrą kase do kupienia więc pytam czy ma to sens :) czy faktycznie na tych bokach za mało światła nie bedzie

 

Nigdy nie miałem T5 i nie wiem jak światło rozprasza się na boki. Czy T5 24 w na takie akwarium nie będą faktycznie krótkie

Dopiero jak powiesisz i zaświecisz to będziesz widział czy jest jasno po bokach. Myślę, że przy ponad 1/w na litr nie powinno być ciemno, szczególnie, że nie, planujesz samych wymagających sps-ów, najwyżej będziesz regulował jej odległość od tafli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem akwarium 80 cm i 4x24 T5. Uważam, że to minimalna ilość światła do takiego akwarium. Boki będą niedoświetlone ale przy 80 nie ma innego wyjścia z T5. W mojej chińskiej lampie świetlówki były rozmieszczone niesymetrycznie co niwelowało trochę problem. Ale Blau ma chyba 60cm tak, że świetlówki w jednej linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2022 o 16:22, Dareklisc napisał:

Witam, 

Waszym zdaniem lampa blau limina 424 4x24w + 2 chińskie bary w przyszłości wymienione na orpeki dadzą radę ? Nie przesądza z światłem pod lampą  ? Boki mogą być niedoświetlone, goniopory i zoasy sobie na boczku poradzą.

Światła starczy , mam 75 cm długości i również świetlówki 24W plus Led na środku . Z doświetleniem boków nie mam żadnych problemów . Wcześniej miałem baniak podobny do twojego 42W w ledach i 2x24W t5 i również starczyło . Kwestia ułożenia skały i co w baniaku ma być .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na środku będą spsy na wysokości +-25cm, po bokach euphylie , acany i zoasy wszędzie gdzie się da.

Jak będzie za mało to po ustabilizowaniu akwarium może dołożę jakieś ledy typu prime/kesil

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dareklisc napisał:

Na środku będą spsy na wysokości +-25cm, po bokach euphylie , acany i zoasy wszędzie gdzie się da.

Jak będzie za mało to po ustabilizowaniu akwarium może dołożę jakieś ledy typu prime/kesil

Raczej wątpię byś miał problemy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.