Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

Oświetlam zbiornik lampami T5 6x54W. Planuję coś zmienić i myślę o lampach Hydra 26.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Jak byście konfigurowali takie rozwiązanie?

Ja jestm bardzo otwarty na wszelkie sugestie i porady, opinie:).

Zbiornik ma dwa lata, nie nastawiam się na SPS, raczej mieszanina LPS.

Dziękuję za każdy komentarz.

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium oświetlają 3 hydry (szerokość 150 cm tak jak u Ciebie), Jestem zadowolony, co konkretnie chciałbyś się dowiedzieć?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, roberot@o2.pl napisał:

Moi Drodzy,

Oświetlam zbiornik lampami T5 6x54W. Planuję coś zmienić i myślę o lampach Hydra 26.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie? Jak byście konfigurowali takie rozwiązanie?

Ja jestm bardzo otwarty na wszelkie sugestie i porady, opinie:).

Zbiornik ma dwa lata, nie nastawiam się na SPS, raczej mieszanina LPS.

Dziękuję za każdy komentarz.

2.jpg

1.jpg

W sumie pytanie jak lubisz świecić wolisz na biało czy bardziej na niebiesko? Może jakieś lampy nowsze? W wersji blue? Wykorzystałbys optymalnie moc a kolorystycznie myśle tez by było fajnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, NAP napisał:

Moje akwarium oświetlają 3 hydry (szerokość 150 cm tak jak u Ciebie), Jestem zadowolony, co konkretnie chciałbyś się dowiedzieć?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za komentarz. zależy mi na wzroście korali jak w przypadku T5. Generalnie zastanawiałem się, czy samymi hydrami mogę zastąpić te moje 6x54W T5.

15 godzin temu, sith114 napisał:

W sumie pytanie jak lubisz świecić wolisz na biało czy bardziej na niebiesko? Może jakieś lampy nowsze? W wersji blue? Wykorzystałbys optymalnie moc a kolorystycznie myśle tez by było fajnie ;) 

Wolałbym bardziej na niebiesko, natomiast chciałbym, żeby korale rosły. No i te Hydry planowałem zastosować, chociaż wczoraj pojawiły się niespodziewane problemy z nawiąaniem połączenia z hydrami, więc teraz to już nie wiem w co iść...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@roberot@o2.pl

Wiesz Hydra 26 to już paroletnia konstrukcja :) pytanie czy masz je kupujesz używane czy jak? Od tego tez bym uzależnił decyzje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sith114 napisał:

@roberot@o2.pl

Wiesz Hydra 26 to już paroletnia konstrukcja :) pytanie czy masz je kupujesz używane czy jak? Od tego tez bym uzależnił decyzje :) 

miałem ofertę dobrą od znajomego, ale po problemach z komunikacją z nimi, w zasadzie już nie jestem uparty na hydry. 

Teraz, roberot@o2.pl napisał:

miałem ofertę dobrą od znajomego, ale po problemach z komunikacją z nimi, w zasadzie już nie jestem uparty na hydry. 

I szczerze mówiąc, to zostałbym przy T5 i pytanie, czy 6x54 jest wystarczające, czy modyfikować to i dołożyć dwie dodatkowe? A może robić jakąś hybrydę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, roberot@o2.pl napisał:

miałem ofertę dobrą od znajomego, ale po problemach z komunikacją z nimi, w zasadzie już nie jestem uparty na hydry. 

I szczerze mówiąc, to zostałbym przy T5 i pytanie, czy 6x54 jest wystarczające, czy modyfikować to i dołożyć dwie dodatkowe? A może robić jakąś hybrydę?

A np rozwiązanie do lampy dodać belki typu orphek lub coś podobnego? Pytanie czy takie rozwiązanie pasuje Ci estetycznie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sith114 napisał:

A np rozwiązanie do lampy dodać belki typu orphek lub coś podobnego? Pytanie czy takie rozwiązanie pasuje Ci estetycznie ;) 

z estetyką sobie poradzę;) jak tylko będę już miał ogarnięte co dołożyć, to pokombinuję i będzie dobrze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konrad_Wwa napisał:

A ja mam pytanie niezwiązane z tematem: co to za ukwiały, ekstra wyglądają!

A to są quadri pomarańczowe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj dwie belki czy to z Polski czy to z Chin. Ja świeciłem u siebie 8x39 , ale nie było tego avatarowego efektu, koralowce rosną zaś ładnie( praktycznie same lps-y). Wyciągnąłem z lampy dwie świetlówki i wystrugałem sobie dwie belki z diodami 3W royal blue. Teraz kest i wzrost i efekt fluo. 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, roberot@o2.pl napisał:

A to są quadri pomarańczowe;)

Takiego jeszcze nie widziałem, mam coś podobnego ale polipy ma cienkie i u mnie często robi się jak flak. Wegetuje już tak dłuższy czas, a inne ukwiały ładnie rosły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.