Skocz do zawartości
drogba_37

Wentylatorki do lamp Kessil 360

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od 3 lat, 4 takie lampki, jedyna wadliwą rzeczą w nich są wentylatorki, po 2-3 latach trzeba wymieniac na nowe. 

Wyglądają tak:

https://tiny.pl/9lxrw

Są na ali,ebayu, ale drogie, ja bym chciał kupić z 8 sztuk na zapas.

Próbowałem uzyc zamiennika ale sa bardzo głosne, te kessilowskie były praktycznie niesłyszalne.

Napewno sa tu jacyś uzytkownicy tych lampek, problem z wentylatorkami jest dosyc powszechny, jak wy to rozwiązaliscie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie kupisz na allegro za 15 zł? Przeciez to wszystko to samo. W życiu bym nie dał 90 zł za to :D

Szukasz zamienników przykładowo 2000 obrotów (jakieś 17 decybeli). Im więcej obrotów tym głośniejszy wiatrak. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taki który ma 13,2 dB

Tutaj link - https://tiny.pl/9lmpb

tylko różnica taka, że ten kessilowski ma 0,12A a ten powyżej 0,07A, nie znam sie zupełnie na elektryce, bedzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, drogba_37 napisał:

znalazłem taki który ma 13,2 dB

Tutaj link - https://tiny.pl/9lmpb

tylko różnica taka, że ten kessilowski ma 0,12A a ten powyżej 0,07A, nie znam sie zupełnie na elektryce, bedzie pasował?

Ma trochę słaby przepływ powietrza. Im więcej m3 tym lepiej. Ale jest nawet w miarę spoko. Napiecie od 7 do 12V czyli jak każdy. Ja mam do wiatraczków osobny zasilacz nie wiem jak jest u Ciebie. Ale raczej musi pasować jak oryginalny ma 12V

Szukasz tanich czy do jakiej ceny? Dobre są wiatraki be Quiet. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam takich żeby pasowały do lampki Kessil 360, ten oryginalny, wyczytałem ma 30dB. On kręci się w zalezności jakie natężenie światła ustawię, przy małym natężeniu swiatła wiatrak wolno sie kręci, jak podkręcę moc światła, wiatrak chodzi szybciej. więc zamiennik chciałbym żeby tez tak pracował, raczej wolę porżądny kupić, bo akwarium w salonie i te wiatraki w ilości 4 sztuk raczej głosno chodzą (te kessilowskie były cichutkie)

no i musi być 2 pinowy, czytam teraz o tych wiatraczkach be quiet....

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, drogba_37 napisał:

Szukam takich żeby pasowały do lampki Kessil 360, ten oryginalny, wyczytałem ma 30dB. On kręci się w zalezności jakie natężenie światła ustawię, przy małym natężeniu swiatła wiatrak wolno sie kręci, jak podkręcę moc światła, wiatrak chodzi szybciej. więc zamiennik chciałbym żeby tez tak pracował, raczej wolę porżądny kupić, bo akwarium w salonie i te wiatraki w ilości 4 sztuk raczej głosno chodzą (te kessilowskie były cichutkie)

no i musi być 2 pinowy, czytam teraz o tych wiatraczkach be quiet....

3 pinowe też mogą być mi się wydaje. Po prostu nie podłączasz żółtego kabla który odpowiada w kompie za sterowanie mocą obrotową 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem swego czasu na taki:

https://allegro.pl/oferta/wentylator-noctua-nf-a6x25-flx-60mm-8514874448?snapshot=MjAyMS0wMy0xMVQwNzoyMDo0MC4xOTJaO2J1eWVyO2ZhMjA4ODA3YjhmMDc4OGU0ZmEwZGMzNjMxNDA4YTc1YWE1MjMxNjc4NTk5M2M1OGIyOWE2N2U2OWM5MTk3Yjg%3D

 

Ale prawda jest taka przy tej srednicy wiatraka i predkosci obrotowej albo bedzie glosny ped powietrza albo malo go dostarczy. Tu nie ma co wymyslac ;) Fizyki nie oszukacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , 

Podpinając sie pod temat . Mam Kessila A360x. Wentylatorek po roku pracy przestał działać . Orientuje się ktoś jak wygląda wymiana , czy jest możłiwość podłączenia wentylatorka bez zbytnej ingerecji w lampe czy wymiana wentylatora wiąże sie z podłączeniem go pod zasilanie zewnętrzne . Pytam bo jak otworzyłem lampe to tam praktycznie cała elektronika jest zalana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, osiem123 napisał:

Witam , 

Podpinając sie pod temat . Mam Kessila A360x. Wentylatorek po roku pracy przestał działać . Orientuje się ktoś jak wygląda wymiana , czy jest możłiwość podłączenia wentylatorka bez zbytnej ingerecji w lampe czy wymiana wentylatora wiąże sie z podłączeniem go pod zasilanie zewnętrzne . Pytam bo jak otworzyłem lampe to tam praktycznie cała elektronika jest zalana .

W starszych kessilach było złącze wentylatora co prawda zalepione ale dało rade zeskrobać lepik i przemontować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2022 o 19:04, sith114 napisał:

Wymieniałem swego czasu na taki:

https://allegro.pl/oferta/wentylator-noctua-nf-a6x25-flx-60mm-8514874448?snapshot=MjAyMS0wMy0xMVQwNzoyMDo0MC4xOTJaO2J1eWVyO2ZhMjA4ODA3YjhmMDc4OGU0ZmEwZGMzNjMxNDA4YTc1YWE1MjMxNjc4NTk5M2M1OGIyOWE2N2U2OWM5MTk3Yjg%3D

 

Ale prawda jest taka przy tej srednicy wiatraka i predkosci obrotowej albo bedzie glosny ped powietrza albo malo go dostarczy. Tu nie ma co wymyslac ;) Fizyki nie oszukacie.

Taki też zamówiłem, trochę poczytałem na odpowiedniku USA naszego forum i ludzie bardzo zadowoleni, jakby ktoś chciał to tutaj można poczytać:

(10) Kessil Fan Replacement | Page 2 | REEF2REEF Saltwater and Reef Aquarium Forum

(10) Modding Kessil fan | REEF2REEF Saltwater and Reef Aquarium Forum

@sith114

A udało ci się ten noctua fan tak podłączyć żeby jak w oryginale zwalniał lub przyspieszał zgodnie z mocą świecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, drogba_37 napisał:

Taki też zamówiłem, trochę poczytałem na odpowiedniku USA naszego forum i ludzie bardzo zadowoleni, jakby ktoś chciał to tutaj można poczytać:

(10) Kessil Fan Replacement | Page 2 | REEF2REEF Saltwater and Reef Aquarium Forum

(10) Modding Kessil fan | REEF2REEF Saltwater and Reef Aquarium Forum

@sith114

A udało ci się ten noctua fan tak podłączyć żeby jak w oryginale zwalniał lub przyspieszał zgodnie z mocą świecenia?

Hmmm ja go wymieniałem w starym kessili wiec sterowania pwm tam nie było. A czy jakoś był sterowany napięciowo nie pamietam. Nie moja lampa to była znajomemu pomagałem. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.